بهترین زمان پست در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر، لینکداین

هر پلتفرم اجتماعی بسته به اهداف، نوع محتوا و مخاطبان، مزایای خاص خود را دارد. اگر متوجه شده اید که تعامل شما با مخاطبانتان در حد مطلوبی نیست، اهداف حضورتان در رسانه های اجتماعی و KPI های خود را مجدداً بررسی کنید. البته، دانستن اینکه چه روزهایی بیشترین مشارکت را دارید به شما کمک می کند به آن اهداف نیز برسید. در ادامه به بررسی بهترین زمان پست در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر، لینکداین می پردازیم.

بهترین زمان پست در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر، لینکداین

بهترین زمان پست در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر، لینکداین

در حالی که داده‌های مربوط به هر شبکه اجتماعی را به صورت جداگانه تفسیر می‌کردیم، به طور مداوم متوجه شدیم که بالاترین زمان تعامل سه‌شنبه‌ها، چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها در ساعت 9 یا 10 صبح بوده است. به طور تجربی ثابت شده، صبح‌های اواسط هفته در اکثر پلتفرم‌های اجتماعی، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین خواهد بود.

بهترین زمان برای ارسال پست در رسانه های اجتماعی به طور کلی: سه شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 صبح یا 10 صبح.

بهترین روزها برای ارسال پست در رسانه های اجتماعی: سه شنبه تا پنجشنبه

بدترین روز برای ارسال در شبکه های اجتماعی: یکشنبه ها

بهترین زمان برای پست در فیسبوک

بهترین زمان برای ارسال پست در فیس بوک: دوشنبه ها تا جمعه ها ساعت 3 صبح، سه شنبه ها در ساعت 10 صبح و ظهر

بهترین روزها برای ارسال پست در فیس بوک: سه شنبه تا جمعه

بدترین روز برای ارسال پست در فیس بوک: شنبه ها

فیس بوک همچنان پر استفاده ترین پلتفرم توسط بازاریابان در سراسر جهان است، اما ما شاهد تغییر جالبی در زمان بیشترین تعامل در سال 2022 بوده ایم. در حالی که اواسط صبح در سال های گذشته با قدرت بیشتری با مخاطبین تعامل برقرار می کرد، اکنون به نظر می رسد که ساعات اولیه صبح این موضوع را تحت تاثیر قرار داده است.

بهترین زمان پست در اینستاگرام

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام: دوشنبه ها ساعت 11 صبح، سه شنبه ها و چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 1 بعد از ظهر، و پنجشنبه ها و جمعه ها 10 صبح و 11 صبح.

بهترین روزها برای ارسال پست در اینستاگرام: سه ​​شنبه و چهارشنبه

بدترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام: یکشنبه ها

ما شاهد رونق اینستاگرام در طول سال‌های 2020 و 2021 بوده‌ایم و شاهد بوده‌ایم که تا اوایل سال 2022 به 2 میلیارد کاربر ماهانه رسیده است. در حالی که رقابت برای محتوای ویدیویی کوتاه اینستاگرام با TikTok در حال داغ شدن است؛ اینستاگرام با قابلیت ویدئوهای 60 ثانیه ای و Reels گوی سبقت را از تیک توک ربوده است.

بهترین زمان برای پست کردن در توئیتر

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر: دوشنبه ها، سه شنبه ها، چهارشنبه ها، جمعه ها و شنبه ها ساعت 9 صبح.

بهترین روزها برای ارسال پست در توییتر: سه شنبه و چهارشنبه

بدترین روز برای ارسال پست در توییتر: یکشنبه ها

توییتر بستر مناسبی برای مکالمات لحظه به لحظه و اخبار فوری بوده است. و سال 2021 با ورود همه گیری کووید-19 روند رو به رشد خود را از دست نداد. برندهایی که به دنبال مشارکت در موضوعات پرطرفدار هستند باید به موقع در توئیتر فعال باشند.

زمان اوج تعامل توییتر نسبت به سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده و در اواسط صبح و ظهر در طول هفته بسیار متمرکزتر شده است. این می تواند نشان دهنده توجه بیشتر به اخبار و به روز رسانی ها و همچنین تمایل به سرگرمی و پیگیری اخبار از طریق توییت ها باشد.

بهترین زمان برای پست در لینکداین

بهترین زمان برای ارسال پست در لینکدین: سه شنبه ها 10 صبح تا ظهر

بهترین روزها برای ارسال پست در لینکدین: چهارشنبه ها و پنجشنبه ها

بدترین روز برای ارسال پست در لینکدین: شنبه ها و یکشنبه ها

برای این پلتفرم اجتماعی متمرکز بر حرفه ای ها تعجب آور نیست که زمان تعامل همچنان با هفته کاری ایالات متحده سازگار است. ساعات کاری بالا در ظهر متمرکزتر است و مانند سال‌های گذشته از ساعات کاری در ایالات متحده فراتر نمی‌رود. احتمال کمتری وجود دارد که در آخر هفته به محتوای LinkedIn خود توجه کنید، جایی که تعامل به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

لینکدیان با بیش از 810 میلیون کاربر در سراسر جهان، شبکه اجتماعی تخصصی در حوزه مشاغل محسوب می شود و می توانید از آن برای جذب استعدادها و نیروی کار مورد نیاز خود استفاده کنید.

ارسال نظر