اگر می‌خواهید بدانید اپل چه چیزهایی از شما می‌داند، این مطلب را بخوانید!

رسانه کلیک – در این مقاله قصد داریم به آموزش درخواست اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل بپردازیم. اگر شما هم از کاربران دستگاه های iOS هستید و تمایل دارید به اطلاعاتی که اپل از شما ذخیره کرده دسترسی پیدا کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر می‌خواهید بدانید اپل چه چیزهایی از شما می‌داند، این مطلب را بخوانید!

امروزه موضوع حریم خصوصی از اهمیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار است. از این رو در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها اطلاعاتی که از کاربران خود ذخیره کرده‌اند، به آن‌ها ارائه می‌کنند. از شرکت‌هایی که این امکان را برای کاربران خود فراهم آورده می‌توان به کمپانی اپل اشاره کرد. چندی پیش اپل با به روز رسانی بخش حریم خصوصی یا Privacy وب سایت خود، این امکان را فراهم آورد تا کاربران بتوانند تمام اطلاعاتی را که به اپل آی دی آن‌ها متصل است، دانلود کنند.

اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل شامل چه مواردی می‌شود؟

کمپانی اپل ادعا می‌کند که اطلاعات چندانی از کاربران خود ذخیره نمی‌کند. حال این امکان فراهم آمده تا کاربر بتواند به بررسی صحت این موضوع بپردازد. در ادامه به معرفی موارد و اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل خواهیم پرداخت. بنابراین اگر شما هم از کاربران دستگاه‌های iOS هستید، قادر به دانلود این اطلاعات خواهید بود.

  • جزییات اکانت اپل آی دی و سوابق ورود به آن
  • داده‌هایی که بر روی iCloud ذخیره کرده‌اید؛ از جمله مخاطبین، تقویم، یادداشت‌ها، بوک مارک‌ها، یادآوری‌ها، ایمیل‌ها، تصاویر، ویدیوها و اسناد
  • اطلاعات استفاده از اپلیکیشن‌هایی که به iCloud ،Apple Music ،Game Center و سایر سرویس ها مرتبط هستند.
  • سوابق خرید و یا دانلود آیتم‌ها از App Store ،iTunes Store ،Apple Books و تاریخچه مرور شما در این فروشگاه‌ها
  • سوابق معاملات شما در Apple Retail Store
  • سوابق بازاریابی و سایر فعالیت‌ها

آموزش درخواست اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل

فرایند درخواست اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل تقریبا بر روی هر دستگاه iOS قابل انجام بوده و زمان بر نیست. بدین منظور در ابتدا به صفحه مدیریت اپل آی دی مراجعه کرده و وارد اکانت خود شوید.

اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل

سپس در بخش Data & Privacy موجود در انتهای صفحه روی گزینه Manage Your Data and Privacy کلیک کنید. بدین ترتیب در صفحه بعدی لیستی از دسته بندی داده‌ها برایتان نمایان خواهد شد. اکنون داده‌هایی را که مایل به دانلود آن‌ها هستید، انتخاب نموده و پس از آن بر روی گزینه Continue کلیک کنید. در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود تا حجم مورد نظر جهت دانلود فایل را انتخاب نمایید. بدین ترتیب داده‌های شما به فایل‌هایی با حجم انتخابی تقسیم خواهند شد.

اطلاعات ذخیره شده کاربر توسط اپل

پس از انجام مراحل ذکر شده در بالا، درخواست شما مبنی بر دریافت اطلاعاتی که کمپانی اپل از شما ذخیره کرده ارسال خواهد شد. طبق گفته‌های کمپانی اپل تکمیل فرایند درخواست اطلاعات ممکن است تا 7 روز به طول بیانجامد. پس از تکمیل درخواست، یک ایمیل از طرف کمپانی اپل دریافت خواهید کرد. در این ایمیل دستورالعمل دانلود و مشاهده اطلاعات برایتان شرح داده شده است.

ارسال نظر