چگونه تمام صفحات یک سایت را برای مرور آفلاین دانلود کنیم؟

رسانه کلیک – اگر به دنبال روشی جهت مرور آفلاین صفحات سایت ها هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به آموزش دانلود تمام صفحات یک سایت جهت مرور آفلاین می پردازیم.

چگونه تمام صفحات یک سایت را برای مرور آفلاین دانلود کنیم؟

مرور آفلاین صفحات سایت ها

امروزه دسترسی به اینترنت در مناطق مختلف به راحتی امکان پذیر بوده؛ با این وجود ممکن است برای شما هم پیش بیاید که به بنا به دلایل مختلف در یک مکان خاص به اینترنت دسترسی نداشته باشید. در چنین حالتی شما می‌توانید از قبل صفحات وب سایت‌های مورد نظر خود را جهت مرور آفلاین ذخیره کنید. دانلود تمام صفحات یک وب سایت برای مرور آفلاین کار آسانی است. در ادامه به معرفی 4 برنامه جهت دانلود و مرور آفلاین صفحات سایت ها می پردازیم.

برنامه WebCopy

یکی از برنامه‌هایی که امکان دانلود تمام صفحات یک سایت را برایتان فراهم می‌کند، نرم افزار WebCopy نام دارد و برای سیستم عامل ویندوز ارائه شده است. این برنامه توسط URL سایت، تمامی لینک‌ها، صفحات و فایل‌های چند رسانه‌ای سایت مورد نظر شما را اسکن می‌کند. سپس شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک از بخش‌های سایت جهت مرور آفلاین دانلود و ذخیره شوند.

مرور آفلاین صفحات سایت ها

یکی از قابلیت‌های جالب برنامه WebCopy مربوط به امکان ایجاد پروژه‌‌های مختلف با تنظیمات مخصوص به خود می‌شود. برای مثال شما می‌توانید پروژه‌ای با نام تکنولوژی ایجاد کرده و سایت‌های مربوط به تکنولوژی را در این پروژه ذخیره کنید.

به منظور دانلود و مرور آفلاین صفحات سایت ها توسط برنامه WebCopy مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه WebCopy را از طریق این لینک دانلود کرده و اجرا کنید.
 • جهت ایجاد پروژه جدید روی گزینه File و پس از آن روی گزینه New کلیک کنید.
 • در کادر Website آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کنید.
 • با کلیک روی گزینه Save folder مسیر ذخیره وب سایت را انتخاب کنید.
 • جهت تغییر تنظیمات به بخش Project و پس از آن به Rules مراجعه کنید.
 • به منظور ذخیره پروژه روی گزینه File و سپس گزینه Save As کلیک کنید.
 • جهت آغاز فرایند، روی گزینه Copy Website در نوار ابزار کلیک کنید.

پس از اتمام فرایند دانلود سایت، شما می‌توانید با مراجعه به تب Results وضعیت هر کدام از صفحات و فایل‌های چند رسانه‌ای را مشاهده کنید. از سوی دیگر در تب Errors خطاهای به وجود آمده در هنگام دانلود صفحات سایت نمایش داده می‌شوند. در تب Skipped فایل‌های دانلود نشده قابل مشاهده خواهند بود. با این وجود مهم‌ترین بخش برنامه، تب Sitemap است که در آن قادر به مشاهده ساختار دایرکتوری وب سایت خواهید بود.

اکنون به منظور مرور آفلاین صفحات سایت مورد نظر خود، File Explorer را اجرا کرده و به مسیری که جهت ذخیره صفحات سایت انتخاب کرده بودید، مراجعه کنید. سپس فایل index.html یا index.htm در مرورگر مورد نظر خود اجرا کنید.

برنامه HTTrack

نرم افزار HTTrack نسبت به برنامه WebCopy از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده چرا که این برنامه منبع باز است و به غیر از ویندوز با سیستم عامل‌های لینوکس و اندروید نیز سازگاری دارد. با این وجود رابط کاربری این برنامه چندان مناسب نیست و ممکن است خسته کننده به نظر برسد.

مرور آفلاین صفحات سایت ها

عملکرد برنامه HTTrack همانند WebCopy مبتنی بر پروژه بوده و امکان دانلود همزمان چندین وب سایت و دسته‌بندی آن‌ها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. از دیگر قابلیت‌های ارائه شده توسط برنامه HTTrack می‌توان به توقف و از سرگیری دانلود سایت و آپدیت سایت‌ها با دانلود مجدد فایل‌های قدیمی و جدید اشاره کرد. به منظور دانلود وب سایت توسط برنامه HTTrack تنها کافیست تا مراحلی را که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهید داشت، طی کنید:

 • برنامه HTTrack را از طریق این لینک دانلود کرده و اجرا نمایید.
 • به منظور ایجاد پروژه جدید بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 • برای پروژه نام، دسته‌بندی و مسیر ذخیره را انتخاب کرده پس بر روی گزینه Next کلیک نمایید.
 • به منظور آغاز فرایند بر روی گزینه Download website کلیک کنید. سپس URL هر وب سایت را در کادر Web Addresses وارد نمایید. لازم به ذکر است شما می‌توانید URL سایت‌های مورد نظر خود را در یک فایل TXT ذخیره کرده و در برنامه وارد کنید. این قابلیت زمانی که قصد دانلود مجدد سایت‌های مورد نظر خود را دارید، کاربردی خواهد بود.
 • روی گزینه Next کلیک کرده و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. سپس بر روی گزینه Finish کلیک کنید.

پس از اتمام دانلود ، شما می‌توانید به راحتی به مرور آفلاین صفحات سایت مورد نظر خود بپردازید. بدین منظور تنها کافیست تا به محل ذخیره سایت‌های دانلود شده بروید و فایل index.html یا index.htm را در مرورگر خود باز کنید.

برنامه SiteSucker

اگر از دستگاه‌های اپل نظیر مک بوک یا آیفون استفاده می‌کنید، نرم افزار SiteSucker برای شما بهترین گزینه خواهد بود. این ابزار ساده می‌تواند تمام محتویات وب سایت مورد نظر شما را از جمله تصاویر، PDF‌ها و غیره را دانلود کند. برنامه SiteSucker از یک رابط کاربری ساده و مناسب بهره می‌برد و استفاده از آن بسیار آسان است. به منظور دانلود صفحات سایت توسط این برنامه تنها کافیست آدرس سایت مورد نظر خود را وارد کرده و روی گزینه Enter کلیک کنید.

مرور آفلاین صفحات سایت ها

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های برنامه SiteSucker مربوط به امکان ذخیره صفحات یک وب سایت به صورت فایل می‌شود. همچنین برنامه مذکور این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید دانلودهای خود را متوقف کرده و مجددا از سر بگیرید. متاسفانه برنامه SiteSucker به صورت رایگان ارائه نشده است که این موضوع یکی از نقاط ضعف برنامه مذکور به حساب می‌آید. بنابراین به منظور دانلود و مرور آفلاین صفحات سایت ها توسط این برنامه نیاز به پرداخت هزینه خواهید داشت.

برنامه Wget

از دیگر برنامه‌های که به منظور دانلود و ذخیره صفحات وب سایت‌ها ارائه شده می‌توان به نرم افزار Wget اشاره کرد. برنامه مذکور با سیستم‌ عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس سازگاری دارد. این برنامه یک ابزار خط فرمان است و امکان دانلود فایل‌ها بر روی پروتکل‌های HTTP و FTP در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. معمولا از برنامه Wget جهت دانلود فایل‌های تکی استفاده می‌شود، با این جود شما می‌توانید از این برنامه برای دانلود کامل صفحات وب سایت‌ها نیز استفاده نمایید. بدین منظور می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

wget -r -p //www.URL.com

ممکن است برخی از سایت‌ها اجازه دانلود به شما ندهند چرا که انجام چنین عملی هزینه پهنای باند وب سایت را افزایش خواهد داد. به منظور رفع چنین مشکلی، شما می‌توانید با استفاده از دستور زیر خود را به عنوان یک مرورگر به سایت معرفی کنید.

wget -r -p -U Mozilla //www.URL.com

در صورت عدم تمایل به استفاده از روش ذکر شده در فوق، نیاز است تا با استفاده از دستور زیر سرعت دانلود خود را محدود کرده و بین دانلودها وقفه ایجاد کنید.

wget -r -p -U Mozilla --wait=10 --limit-rate=35K //www.URL.com

ارسال نظر