بهترین روش تبدیل نوارهای VHS به DVD و فایل های دیجیتال

رسانه کلیک – آیا تا کنون به این فکر کرده اید که چه کاری می توانید با نوارهای قدیمی VHS انجام دهید؟ اغلب خانواده ها هنوز هم تعداد زیادی از این نوارها را در کمدهای خود نگهداری می کنند.

بهترین روش تبدیل نوارهای VHS به DVD و فایل های دیجیتال

خوشبختانه امکان دیجیتالی کردن نوارهای قدیمی VHS وجود دارد و شما می توانید از محتوای آن ها برای سال ها لذت ببرید. در ادامه این مطلب نحوه تبدیل نوارهای VHS به دی وی دی و فایل ها دیجیتال را ارائه کرده ایم؛ با ما همراه باشید.

ابزارهای مورد نیاز برای دیجیتالی کردن نوارهای VHS

برای این کار یک دستگاه بسیار خاص با نام VCR برای تبدیل نوارهای VHS به فایل های دیجیتال لازم است. این تکنولوژی به دهه های قبل مربوط می شود، اما تنها راهی است که برای خواندن محتویات نوارها در دسترس است.

شما هنوز هم می توانید VCR را خریداری کنید. بسته به مدل مورد نظر شما، قیمت یک VCR می تواند متغیر باشد. پاناسونیک PV-V4021 یک گزینه مناسب در ​​محدوده متوسط است.

شما همچنین باید راهی برای اتصال VCR به کامپیوتر خود پیدا کنید. برای این منظور، باید یک مبدل آنالوگ را انتخاب کنید. این مبدل ها معمولا دارای یک پورت USB در یک طرف و کابل های video/ RCA در طرف دیگر هستند. گاهی اوقات برای برخی مدل ها یک آداپتور SCART هم در نظر گرفته می شود.

آمادگی برای اجرای فرآیند

اکنون وقت آن رسیده است تا نوارهای VHS خود را دیجیتالی کنید. شما باید با استفاده از مبدل آنالوگ VCR را به کامپیوتر خود وصل کنید. انتهای کابل USB مبدل را به لپ تاپ خود وصل کنید و سر دیگر را به VCR متصل نمایید. اطمینان حاصل کنید که رنگ سه پورت را هماهنگ کرده اید: قرمز و سفید برای صدا و زرد برای ویدیو است. همچنین توجه کنید که باید از کابل RCA یا آداپتور SCART استفاده کنید نه هر دوی آن ها.

اکثر مبدل های آنالوگ با نرم افزار مخصوص خود عرضه می شوند که معمولا بسیار ابتدایی هستند و هیچ کاری بیش از ضبط خروجی VCR انجام نمی دهند. اگر مشکلی با آن ها ندارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های روی صفحه نمایش نرم افزار را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید، شما باید کل فیلم را به منظور ضبط فیلم ها برای نرم افزار پخش کنید.

اگر بخواهید یک تجربه غنی تر از ویژگی هایی که شما را قادر به ویرایش و قالب بندی فیلم ضبط شده می کند، داشته باشید و به این ترتیب آن را بسیار بهتر از فیلم اصلی به نمایش بگذارید؛ به نرم افزار تبدیل نوارهای VHS به DVD نیاز خواهید داشت.

بهترین برنامه های تبدیل کننده VHS به دی وی دی

Golden Videos VHS to DVD Converter

این نرم افزار یک برنامه مستقل است که می تواند نوار VHS را به عنوان یک فایل روی رایانه شما ذخیره و با به DVD تبدیل کند. اگر می خواهید فایل را در رایانه خود ذخیره کنید، می توانید از فرمت AVI یا MPEG استفاده کنید.

ویژگی برجسته این برنامه Video Wizard Restoration است. این ویژگی برای اضافه کردن طراوت و رنگ به فیلم هایی که ظاهری قدیمی دارند، طراحی شده است. این برنامه همچنین دارای امکانات مفیدی مانند توانایی به اشتراک گذاشتن مستقیم ویدیو در یوتیوب یا آپلود آن به فضای ذخیره سازی ابری است.

VirtualDub

این برنامه به صورت متن باز طراحی شده و از ابزارهای تخصصی برای ویرایش بهره نمی برد. بزرگترین نقطه قوت VirtualDub، مجموعه فیلترهای آن است که شما می توانید برای ویدیوی خود استفاده کنید.

AVS Video Editor

نوارهای VHS

AVS Video Editor ساده ترین راه برای دیجیتالی کردن نوارهای VHS است. این برنامه از استانداردهای مختلف تلویزیونی از جمله NTSC ،PAL و SECAM پشتیبانی می کند و می تواند خروجی را به صورت 4 MPEG یا DVD ذخیره کند.

AVS Video Editor همچنین به طور کلی یک ویرایشگر ویدئویی بزرگ است که می توانید فایل های AVI HD ،WMV HD ،TOD ،AVCHD ،MOD و MTS / M2TS را با آن ویرایش کنید.

ارسال نظر