چگونه در اکسل سلول ها را ادغام یا تقسیم کنیم؟

رسانه کلیک - اکسل یکی از پرکاربردترین برنامه ها محسوب می شود که در این مطلب نحوه ادغام و یا تقسیم سلول ها در آن را آموزش می دهیم.

چگونه در اکسل سلول ها را ادغام یا تقسیم کنیم؟

یکی از راه های عالی برای داشتن یک صفحه مرتب و آسان برای یادگیری، ادغام و یا جداکردن سلول ها در اکسل است. یکی از متعارف ترین راه ها، درست کردن یک تیتر برای معرفی موضوع ستون‌هاست و انجام این کار در اکسل امکان پذیر است.

شایان ذکر است؛ اکسل به شما این اجازه را نمی دهد که به همان روش مرسوم در Word، سلول های یک جدول را از هم جدا کنید، بلکه شما می توانید سلول هایی را که قبلا با هم ترکیب کرده اید را دوباره از هم جدا کنید.

ادغام سلول ها

در ادغام کردن سلول ها شما می توانید دو سلول و یا تعداد بیشتری را با هم ترکیب کنید؛ برای انجام این کار سلول هایی که قصد ادغام آن ها با یکدیگر را دارید، انتخاب کنید.

در مرحله بعد، در قسمت Home روی Merge and center کلیک کنید.

همانطور که اسم این بخش اشاره دارد، سلول های انتخاب شده با هم ادغام خواهند شد. هر متنی در سلول ها به طور پیش فرض در وسط قرار می گیرد.

همانطور که میبینید، سلول های B1 ،A1 و C1 با هم در یک سلول ترکیب شدند. همچنین روش های دیگری برای انجام این کار وجود دارد؛ برای دسترسی به این امکانات، روی نشانگر کنار Merge and Center کلیک کنید تا یک منوی جانبی برای شما ظاهر شود.

این امکانات اخیرا به این نرم افزار اضافه شده اند. نکته دیگری که باید ذکر کرد این است که گزینه Merge Across، تنها سلول های انتخاب شده در یک ردیف را با هم ترکیب می کند؛ نه سلول های انتخاب شده در یک ستون.

حال به نظر شما چه اتفاقی برای سلول هایی که دارای محتوا هستند و با هم ترکیب شده اند، می افتد؟ شما باید مراقب این موضوع باشید. در ادغام کردن سلول ها در حالی که حاوی اطلاعات هستند، تنها سلول های «بالایی از چپ» حفظ می شوند و بقیه اطلاعات حذف می شوند. مایکروسافت قبل از ادغام سلول ها به شما هشدار خواهد داد؛ با این حال قبل از ادامه کار از این موضوع که اطلاعات حذف خواهند شد، مطلع باشید.

جدا کردن سلول ها

جدا کردن سلول ها، شامل جدا کردن سلول هایی است که قبلا با هم در یک سلول ادغام شده اند. انجام این کار به همان آسانی قبل است؛ بدین شکل که سلول های ترکیب شده را انتخاب و سپس از گزینه Merge and center استفاده کنید تا این اتصال قطع شود. همچنین می توانید روی نشانگر کناری Merge and Center کلیک کنید تا به منوی آن دسترسی یافته و Unmerge Cells را انتخاب کنید.

اگر سلول هایی که حاوی محتوا هستند را از هم جدا کنید، تمامی اطلاعات به سلول «بالایی از چپ» منتقل شده و بقیه سلول ها خالی خواهند ماند.

ارسال نظر