معرفی روش های اتصال گوشی به تلویزیون

رسانه کلیک - بسیاری از کاربران به دنبال اتصال گوشی به تلویزیون هستند. در این مطلب راه های اتصال گوشی اندرویدی به تلویزیون را برای شما آماده کرده ایم.

معرفی روش های اتصال گوشی به تلویزیون

از محبوبیت تلویزیون در منازل نمی توان چشم پوشی کرد اما گاهی اوقات ممکن است که بخواهید محتویات گوشی خود را در صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید. راه های مختلفی برای اتصال گوشی به تلویزیون مانند Chromecast و یا اتصال از طریق کابل وجود دارد. در این مقاله راه هایی را معرفی می کنیم که با استفاده از آن بتوانید به سادگی بازی ها، فیلم ها یا عکس ها را روی صفحه بزرگ تلویزیون ببینید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل

اکثر گوشی های مدرن دارای پورت USB-C هستند که از طریق آن می توانید به راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کنید. برای استفاده از این کابل باید بخش USB-C آن را به گوشی متصل کرده و بخش دیگر HDMI آن را به تلویزیون وصل کنید.

بعضی گوشی های قدیمی تر ممکن است دارای پورت microUSB باشند اما نگران نباشید چون کابلی که دارای دو بخش HDMI و microUSB باشد نیز موجود است.

ممکن است پس از اتصال گوشی به تلویزیون پیامی در گوشی ظاهر شود که پیام آن درخواست مجوز برای نمایش محتویات گوشی در تلویزیون است، پس در صورت بروز چنین پیامی، گزینه Accept یا Yes را انتخاب کنید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از Chromecast

کروم کست یکی از محبوب ترین دستگاه های پخش تصویر در جهان است که بدون استفاده از سیم و به راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کرده و امکان پخش را فراهم می کند.

پس از تهیه یک دستگاه کروم کست، باید اپلیکیشن گوگل را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید تا با استفاده از آن به تلویزیون متصل شوید.

پس از راه اندازی کروم کست و اتصال گوشی به تلویزیون، برنامه گوگل را که دانلود کرده اید، باز کنید. طبیعتا بر حسب انتظارتان، علامت گوشی خود را لمس خواهید کرد اما این کار را انجام ندهید و دکمه ای که در قسمت سمت راست پایین صفحه قرار دارد و به شکل یک صورت درون دایره است را لمس کنید.

در منوی ظاهر شده به پایین صفحه رفته تا به گزینه Additional برسید و پس از انتخاب آن، Mirror device را به عنوان اولین گزینه خواهید دید؛ آن را انتخاب کنید. ممکن است با پیامی مواجه شوید که در آن از بهینه نبودن گوشی شما برای اتصال به تلویزیون گفته شده باشد؛ اما نگران نباشید چرا که این پیام در اکثر گوشی های هوشمند امروزی نمایان می شود، پس آن را رد کرده و گزینه Accept را انتخاب کنید.

در صفحه ظاهر شده یک دکمه آبی رنگ بزرگ را خواهید دید که روی آن Cast Screen/Audio نوشته شده است. آن را لمس کنید. تلفن شما شروع به جستجوی دستگاه های موجود در فضای اطراف می کند که اگر دستگاه کروم کست را راه اندازی کرده باشید، این عملیات به سرعت انجام می شود. کروم کست را انتخاب کرده تا عملیات نمایش صفحه تلفن شما روی صفحه بزرگ تلویزیون، آغاز شود.

توجه داشته باشید که پخش و نمایش صفحه نمایش گوشی روی تلویزیون با استفاده از کروم کست می تواند درصد زیادی از باتری را به خود اختصاص دهد و باید گوشی خود را شارژ کنید.

برای اتصال گوشی به تلویزیون و پخش صفحه نمایش آن روی صفحه تلویزیون، دستگاهی سریع تر و بهتر از کروم کست نخواهید یافت. این دستگاه قیمت پایینی داشته (۳۵دلار) و به شدت پیشنهاد می شود. بدون عیب کار می کند، نیاز به کنترل از راه دور ندارد و راه اندازی و استفاده از آن بسیار آسان است.

ارسال نظر