چگونه فایل PDF را بدون افت کیفیت به عکس تبدیل کنیم؟

ممکن است تا به حال با این سوال مواجه شده باشید که چگونه فایل پی دی اف خود را به تصویر تبدیل کنید. در ادامه با ماه همراه باشید تا با روش های مختلف تبدیل PDF به عکس بدون افت کیفیت آشنا شوید.

چگونه فایل PDF را بدون افت کیفیت به عکس تبدیل کنیم؟

ممکن است تا به حال با این سوال مواجه شده باشید که چگونه فایل پی دی اف خود را به تصویر تبدیل کنید. در ادامه با ماه همراه باشید تا با روش های مختلف تبدیل PDF به عکس بدون افت کیفیت آشنا شوید.

روش های تبدیل PDF به عکس JPG

بسیاری از افراد تاکنون هنگام تبدیل فایل پی دی اف به تصویری با فرمت JPG با مشکل مواجه شده اند؛ با این حال برای انجام این کار روش های متنوعی وجود دارد. برای تبدیل فایل پی دی اف به عکس JPG می توان از نرم افزارهای گوناگون استفاده کرد. این کار را همچنین می توان با استفاده از نرم افزار فتوشاپ، سایت های مختلف و نرم افزار Word نیز انجام داد. در ادامه این مطلب به معرفی و آموزش استفاده از هر یک از این روش ها می پردازیم.

معرفی نرم افزار تبدیل PDF به عکس بدون افت کیفیت

یکی از روش های تبدیل فایل پی دی اف به تصویر استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار است. برخی از این نرم افزارها که کار با آن ها نیز بسیار ساده است، عبارتند از:

1) PDF To JPEG Pro

نرم افزار PDF To JPEG Pro یکی از بهترین نرم افزارهایی است که با استفاده از آن می‌ توانید فایل های PDF را به عکس تبدیل کنید. فرمت های متعددی از عکس توسط این برنامه قابل پشتیبانی هستند که برخی از آن ها شامل فرمت JPG و PNG غیره می‌ شود. این نرم افزار از نظر حجم فایل های PDF ورودی هیچ محدودیتی ندارد و حتی امکان تبدیل صفحات فایل های PDF رمزگذاری شده به عکس را نیز فراهم می‌کند. سرعت عمل بالا و رابط کاربری ساده نیز از دیگر ویژگی های خوب برنامه PDF To JPEG Pro محسوب می‌ شود.

2) PDFZilla

نرم افزار PDFZilla نه تنها امکان تبدیل فایل های PDF به عکس را فراهم کرده است، بلکه قابلیت تبدیل آن ها به فایل Word را نیز دارد. البته باید در نظر داشت که این کار فقط در شرایطی قابل انجام است که فایل PDF اصلی به زبان انگلیسی باشد. فرمت های عکس قابل پشتیبانی این نرم افزار نیز همچون PDF To JPEG Pro متنوع است. سرعت عملکرد برنامه PDFZilla نیز بسیار بالاست. موارد ذکر شده سبب شده که PDFZilla به یکی از محبوب ترین نرم افزارهای تبدیل PDF به عکس شود.

3) Icecream PDF Converter Pro

نرم افزار Icecream PDF Converter Pro یکی دیگر از نرم افزارهای نسبتا کم حجم و با کیفیتی است که می‌ توانید از آن برای تبدیل PDF به عکس استفاده کنید. این برنامه از قابلیت های کاربردی مثل کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) پشتیبانی می‌ کند و می‌تواند صفحات یک فایل PDF را به عکس هایی با فرمت های گوناگون تبدیل نماید.

4) PDFMate PDF Converter

برنامه PDFMate PDF Converter نرم افزاری رایگان است که به بهترین شکل ممکن تبدیل صفحات مختلف یک فایل PDF به عکس را امکان پذیر می‌ کند. از طریق این برنامه همچنین می‌ توانید ابعاد و حجم یک فایل PDF را کاهش دهید یا یک فرمت PDF را به فرمت EPUB تبدیل کنید تا در اغلب گوشی‌ های هوشمند قابل خواندن باشد.

آموزش تبدیل PDF به عکس با فتوشاپ

یکی دیگر از روش های ساده تبدیل PDF به عکس استفاده از نرم افزار فتوشاپ است. این اقدام با تمامی ورژن های فتوشاپ امکان پذیر است. برای این کار کافیست به شکل زیر عمل کنید:

1) ابتدا نرم افزار فتوشاپ خود را باز کنید، سپس فایل PDF خود را درون آن باز کنید. پس از باز کردن فایل PDF خود در فتوشاپ با تصویر زیر مواجه می شوید.

آموزش تبدیل PDF به عکس با فتوشاپ

2) تک تک صفحات فایل PDF شما در فتوشاپ باز می شوند. نکته مهم این است که شما فقط یک صفحه را می توانید انتخاب کنید.

برای ذخیره هر صفحه با فرمت JPG باید صفحه مورد نظر از فایل PDF را جداگانه انتخاب کنید.

پس از انتخاب هر صفحه و کلیک روی دکمه OK باید آن را با فرمت دلخواه خود ذخیره کنید. برای این کار از منوی File روی گزینه Save As کلیک کنید.

3) در صفحه باز شده باید فرمت ذخیره سازی فایل را روی JPG قرار دهید و سپس روی دکمه Save کلیک کنید.

توجه داشته باشید این روال را باید برای ذخیره هر صفحه انجام دهید.

معرفی سایت های تبدیل PDF به عکس به صورت آنلاین

یکی دیگر از روش های تبدیل فایل PDF به عکس، انجام این کار به صورت آنلاین و استفاده از سایت های مخصوص این کار است. برای انجام این کار می توانید از سایت های زیر استفاده کنید:

1) سایت PDF24

این سایت به شما اجازه می دهد تا PDF را به صورت معمول یا مرجع دانلود کنید. برای تبدیل فایل PDF به عکس از طریق سایت PDF24 به شکل زیر عمل کنید:

1) بر روی عبارت Choose Files کلیک کنید تا فایل را از کامپیوتر خود انتخاب کنید یا فایل را به قسمت مشخص شده بکشید.

2) از منو فرمت "JPG" را انتخاب کرده و سپس روی گزینه "Convert" کلیک کنید.

3) پس از تبدیل فایل PDF به JPG، می توانید آن را با کلیک کردن بر روی گزینه دانلود، آن را دانلود کنبد.

(لینک سایت: PDF24 )

2) سایت ConvertOnlineFree

این سایت قادر است به سرعت یک فایل PDF را با حداقل تنظیمات پردازش کند. برای تبدیل فایل پی دی اف به تصویر از طریق این سایت، کافیست با دستور العمل زیر کار کنید:

1) PDF را با کلیک بر روی "Choose File" دانلود کنید .

2) کیفیت تصویر را انتخاب کنید.

3) روی "Convert" کلیک کنید.

سایت خود PDF را پردازش می کند و شروع به دانلود تصاویر به صورت آرشیو می کند.

(لینک سایت: ConvertOnlineFree )

3) سایت Online Convert

سایت Online Convert یکی دیگر از سایت های دوست دار کاربر است که با استفاده از آن می توان تبدیل فایل پی دی اف به عکس JPG را به سادگی انجام داد. برای این کار مطابق زیر عمل کنید:

1) روی "Choose File" کلیک کرده و فایل پی دی اف مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس از میان فرمت ها، JPG را انتخاب کنید.

2) تنظیمات اضافی را در صورت نیاز به آن ها مشخص کنید و روی "Convert File" کلیک کنید.

3) پس از اتمام تبدیل، دانلود تصاویر در آرشیو ZIP آغاز خواهد شد. اگر این اتفاق نیفتد، می توانید بر روی متن سبز لینک مستقیم کلیک کنید تا دانلود مجددا آغاز شود.

(لینک سایت: Online Convert )

تبدیل PDF به عکس JPG به کمک Word

یکی دیگر از روش های تبدیل پی دی اف به عکس بدون افت کیفیت استفاده از نرم افزار ورد است. برای این کار کافیست به شکل زیر عمل کنید:

1) یک فایل جدید باز کنید. روی آیکون W شکل نرم افزار کلیک کرده و از منوی File گزینه New Blank را انتخاب کنید.

2) از قسمت نوار منو گزینه Insert را انتخاب نمایید.

3) روی Photo و سپس Picture From File کلیک کنید.

تبدیل PDF به عکس

4) فایل PDF مد نظر خود را انتخاب کرده و آن را به صورت تصویر ذخیره کنید.

تبدیل PDF به عکس

5) روی Insert کلیک کنید.

تبدیل PDF به عکس

6) روی تصویر راست کلیک نمایید. (در مک دکمه Control را فشرده و سپس کلیک کنید.)

تبدیل PDF به عکس

7) گزینه Save as Picture را از ابتدای زیر منوی باز شده انتخاب کنید.

تبدیل PDF به عکس

8) از قسمت Save as یک نام برای ذخیره تصویر انتخاب کنید.

تبدیل PDF به عکس

9) محل ذخیره سازی تصویر را در پنجره باز شده مشخص کنید.

تبدیل PDF به عکس

10) منوی کشویی قسمت Save as Type را باز کنید. از این بخش می توانید یکی از انواع فرمت های تصویری مد نظر را انتخاب کنید.

تبدیل PDF به عکس

تبدیل PDF به عکس

11) روی Save کلیک کنید. اکنون تبدیل پی دی اف به عکس با کیفیت به پایان رسیده و تصویر مد نظر در محل تعیین شده ذخیره شده است.

تبدیل PDF به عکس

ارسال نظر