تمیز کردن لپ تاپ در چند مرحله ساده!

رسانه کلیک - در این روزها بهتر است وسایلی که بیشتر از آن ها استفاده می کنیم از جرم و آلودگی بزداییم. در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه تمیز کردن لپ تاپ طی چند مرحله آشنا شوید.

تمیز کردن لپ تاپ در چند مرحله ساده!

لپ تاپ ها نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر که روزانه ساعت ها از آن ها استفاده می کنید، می توانند محل مناسبی برای تجمع جرم، کثیفی و دوده ها باشند. اکنون نیز که ویروس کرونا در سراسر جهان شیوع پیدا کرده، شاید زمان مناسبی برای تمیز کردن لپ تاپ شما فرا رسیده باشد. این اقدام عمر لپ تاپ شما را نیز بیشتر می کند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با چگونگی تمیز کردن لپ تاپ در چند مرحله ساده آشنا شوید.

به چه چیزی نیاز دارید؟

اصلی ترین چیزی که برای تمیز کردن لپ تاپتان به آن نیاز دارید، ایزوپروپیل الکل است. پس از آن باید چیزهایی مانند هوای فشرده، پنبه و یک پارچه میکروفیبر نیز فراهم کنید. البته که می توانید از محصولات متنوع تری استفاده کنید، اما نباید ایزوپروپیل الکل را با چیزی جایگزین کنید.

پیش از این که تمیز کردن را شروع کنید، مراقب باشید از اقداماتی که باعث خراب شدن دستگاهتان می شود جلوگیری کنید. برای مثال، هرگز هیچ پاک کننده ای را مستقیما روی لپ تاپ خود اسپری نکنید.

از کیبورد لپ تاپ شروع کنید

کیبورد لپ تاپ شما احتمالا کثیف ترین نقطه لپ تاپ شماست، بنابراین بهتر است ابتدا از تمیز کردن آن شروع کنید. پارچه میکرو فیبر خود را برداشته و چندبار روی کیبورد بکشید تا لایه اولیه کثیفی ها از آن جدا شود. سپس لپ تاپ خود را برگردانید و آن را تکان دهید. با این حرکت مقداری دیگر از کثیفی های لپ تاپتان جدا می شود. پیش از این کار نیز می توانید هوای فشرده را روی کیبوردتان اسپری کنید تا کثیفی ها راحت تر جدا شوند.

پس از این کار، پورت های یو اس بی، HDMI و سایر پورت ها را با هوای فشرده تمیز کنید چون ممکن است داخلشان پر از کثیفی باشد.

اکنون پنبه ها را به ایزوپروپیل الکل آغشته کنید (البته آن ها را زیاد خیس نکنید). پنبه ها را روی کیبورد، بین هر دکمه و هرجا که فکر می کنید کثیف است حرکت دهید. می توانید این کار را چندین بار تکرار کتید تا از تمیز شدن کیبورد مطمئن شوید.

اکنون نوبت تمیز کردن صفحه نمایش است

تمیز کردن صفحه نمایش حساس تر از کیبورد است، بنابراین باید با دقت بیشتری این کار را انجام دهید. پارچه میکرو فیبر را برداشته و روی صفحه نمایش بکشید. دقت کنید که این کار را تنها در یک جهت (افقی یا عمودی) انجام دهید. اگر دوست ندارید از ایزوپروپیل الکل برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ استفاده کنید، باید کیت مخصوص تمیز کردن لپ تاپ فراهم کنید.

بدنه لپ تاپ را تمیز کنید

پس از تمیز کردن کیبورد و صفحه نمایش نوبت تمیز کردن بدنه لپ تاپ است، برای مثال پشت صفحه نمایش، تاچ پد و نزدیک باتری آن. برای تمیز کردن این قسمت ها نیز می توانید از پارچه میکرو فیبر و الکل استفاده کنید.

زمانی که همه جای لپ تاپ را تمیز کردید، پیش از آن که آن را روشن کنید، مطمئن شوید که همه جای آن به خوبی خشک شده است و سپس از آن استفاده کنید.

ارسال نظر