آموزش غیرفعال سازی رسید خواندن در مسنجر فیسبوک

رسانه کلیک - به راحتی می توان از محتوای پیام های دریافت شده در مسنجر فیسبوک اطلاع پیدا کرد، بدون اینکه پیام به صورت خوانده شده علامت گذاری شود. در ادامه با آموزش غیر فعال سازی رسید خواندن به صورت گام به گام همراه ما باشید.

آموزش غیرفعال سازی رسید خواندن در مسنجر فیسبوک

پاسخ دادن به پیام های فرستاده شده در مسنجر فیسبوک در زمان مناسب، مطلوب بسیاری از کاربران است. با این حال فرد ارسال کننده ممکن است از خوانده شدن پیام توسط مخاطب و عدم پاسخدهی فوری از سوی وی دلگیر شود. با غیرفعال کردن رسید خواندن (یا همان Read Receipts) در مسنجر می توانید پیام های دریافت شده را بخوانید، بدون اینکه علامت خوانده شدن در کنار آن ها ظاهر شود. در ادامه شما را با آموزش این کار آشنا می کنیم.

غیرفعال کردن رسید خواندن در مسنجر (کامپیوتر شخصی)

اگر تمایل دارید تا پیام های مسنجر را از طریق وب سایت فیس بوک بخوانید، می توانید از افزونه Unseen در کروم استفاده کنید، تا پیام های خوانده شده با علامت ناخوانده باقی بمانند. برای این کار، ابتدا افزونه Unseen را دانلود و در کروم نصب کنید. سپس به فیس بوک رفته و تمام پیام های دلخواه را با خیال آسوده بخوانید و مطمئن باشید که ارسال کننده ها به هیچ وجه از خواندن این پیام ها باخبر نمی شوند.

پس از نصب افزوده، می توان قابلیت آن را به وب سایت اختصاصی مسنجر فیس بوک، یعنی Messenger.com تعمیم داد. برای این کار، روی آیکون افزوده در کروم کلیک کرده و سپس کادر fbunseen on messenger.com را علامت گذاری کنید.

فایرفاکس نیز دقیقا دارای چنین برنامه ای است که به آن FB Unseen گفته می شود و عملکرد مشابهی دارد.

غیرفعال سازی رسید خواندن در مسنجر فیسبوک (اندروید)

اگر قابلیت نوتیفیکشن برای اپلیکیشن مسنجر فیسبوک فعال باشد، آنگاه با رسیدن یک پیام جدید می توانید انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به پایین کشیده و از محتوای پیام آگاه شوید، بدون اینکه پیام به صورت خوانده، علامت گذاری شود. مهم نیست که پیام دریافتی کوتاه یا بلند باشد، تمام محتوا برای شما نشان داده می شود. به همین سادگی می توان بدون خواندن پیام، از محتوای آن با خبر شد.

روش دیگر برای انجام این کار، رفتن به اپلیکیشن مسنجر در حالت آفلاین، خواندن پیام و سپس علامت گذاری آن به صورت ناخوانده است. برای علامت گذاری یک پیام به صورت ناخوانده یا همان Unread، انگشت خود را روی مکالمه مورد نظر در Inbox نگه داشته و پس از ضربه روی آیکون سه خط (در بالا)، گزینه Mark as unread را انتخاب کنید.

ارسال نظر