نحوه جفت سازی هدفون بلوتوثی و اپل واچ

رسانه کلیک -  همانطور که می دانید برای گوش دادن به آهنگ از طریق اپل واچ باید از یک هدفون بلوتوثی استفاده کنید. در این مطلب نحوه جفت سازی این دو دستگاه را به شما توضیح خواهیم داد.

نحوه جفت سازی هدفون بلوتوثی و اپل واچ

همانطور که می دانید از اسپیکر داخلی اپل واچ تنها قابلیت پخش صدای سیری و زنگ های اعلان را دارد. به همین دلیل برای گوش دادن یبه موسیقی یا فایل های صوتی دیگر باید از هدفون بلوتوثی (یا حتی بلندگوی بلوتوثی) استفاده کرد. در ادامه نحوه جفت سازی هدفون بلوتوثی به اپل واچ را با یکدیگر مرور می کنیم.

قرار دادن هدفون در حالت جفت سازی یا Pairing

برای جفت سازی هدفون بلوتوثی با دستگاه دیگر، باید آن را در حالت جفت سازی قرار دهید. نحوه انجام این کار از هدستی به هدست دیگر فرق می کند. به عنوان مثال در برخی هدفون ها باید کلید پاور را برای چند ثانیه نگه داشت، در برخی دیگر باید کلید اختصاصی Pairing را فشار داد و یا کلا از کلیدهای دیگر استفاده کرد.

برای هدفون Sennheiser Momentums که در تصویر فوق می بینید، باید کلید پاور را به مدت پنج ثانیه نگه داشت. برای قرار دادن هدست در حالت جفت سازی می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و یا یک سرچ کوچک در اینترنت انجام دهید. توجه داشته باشید مادامی که Pairing Mode فعال نباشد، اپل واچ قادر به پیدا کردن هدفون نیست.

جفت سازی هدفون بلوتوثی و اپل واچ

پس از قرار دادن هدفون در حالت جفت سازی، سراغ اپل واچ رفته و از قسمت Setting گزینه Bluetooth را انتخاب کنید. چند ثانیه بعد نام هدفون در قسمت Devices اپل واچ ظاهر می شود. حال روی اسم ضربه بزنید تا دو دستگاه به یکدیگر اتصال یابند.

انتخاب هدفون بلوتوثی روی اپل واچ

پس از انجام مراحل فوق، هدفون شما در هر بار استفاده به صورت خودکار به اپل واچ متصل می شود. با این حال به صورت دستی نیز می توان تنظیمات را انجام داد. برای این کار کافی است تا به Home Screen اپل واچ مراجعه کرده و به قسمت Control Center بروید. سپس روی آیکون Audio Sources ضربه زده و هدفون خود را از فهریست به نمایش درآمده انتخاب کنید.

حال با خیالی آسوده به آهنگ ها و فایل های صوتی خود گوش دهید.

ارسال نظر