چگونه با استفاده از حساب مایکروسافت زمان نمایشگر در ویندوز 10 را محدود کنیم؟

رسانه کلیک - برای کنترل کردن زمان استفاده فرزندان از کامپیوتر روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها، محدود سازی زمان نمایشگر با استفاده از حساب مایکروسافت است.   

چگونه با استفاده از حساب مایکروسافت زمان نمایشگر در ویندوز 10 را محدود کنیم؟

محدودسازی زمان روشن ماندن نمایشگر در ویندوز کار بسیار ساده است؛ بطوریکه شما برای انجام آن تنها به یک حساب کاربری مایکروسافت نیاز دارید. مایکروسافت این امکان را به شما می دهد تا با ساخت یک گروه خانوادگی، دسترسی فرزند خود به دستگاه را محدود کنید.

محدود کردن زمان نمایشگر

مسلما شما نمی توانید به صورت تمام وقت، فعالیت های کودک خود را تحت نظر بگیرید. اپلیکیشن ها و نرم افزارهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید از طریق آن، فرزند خود را کنترل کنید. البته استفاده از این برنامه ها اغلب گیج کننده به نظر می رسد. در چنین شرایطی هیچ چیز بهتر از باز کردن حساب کاربری مایکروسافت نیست.

حساب مایکروسافت خانوادگی

شاید جالب باشد بدانید که تمام اعضای خانواده قادر به افتتاح حساب کاربری مایکروسافت هستند و شما قادر خواهید بود تا با دعوت اعضا به یک گروه خانوادگی، حساب آنان را مدیریت کنید. اگر در حال حاضر چنین گروهی را دارید، عملیات محدودسازی زمان نمایشگر بسیار ساده تر است و شما باید برای شروع به حساب خانوادگی خود وارد شوید.

برای ایجاد گروه خانوادگی به صفحه Microsoft Family بروید. سپس روی Creat a family group کرده و پس از پایان عملیات، با انتخاب Add a Family Member اعضای خانواده را به گروه دعوت کنید. این کار با استفاده از زدن گزینه Member و وارد کردن ایمیل اعضا صورت می گیرد. توجه داشته باشید که افراد برای عضویت در گروه باید دعوت شما را بپذیرند.

راه اندازی حساب کودکان

برای محدودسازی زمان نمایشگر در ویندوز باید برای کودک خود یک حساب کاربری ساخته و او را در گروه خانوادگی عضو کنید. اگر فرزند شما دارای آدرس ایمیل است، به حساب Microsoft Family رفته و گزینه Add a Child را بزنید و ایمیل او را وارد کنید. اگر پسوورد ایمیل او را می دانید، گزینه Sign my child را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت Send Invitation را زده و از کودک خود بخواهید دعوت شما را قبول کند.

اگر فرزند شما آدرس ایمیل ندارد، گزینه Create a new email address for your child را بزنید. توجه داشته باشید از آنجایی که فرزند شما هنوز کم سن و سال است، پیام تایید به حساب مایکروسافت خودتان ارسال می شود. حال شما قادر هستید تا کنترل زمان نمایشگر را در دست بگیرید.

اعمال محدودیت در ویندوز 10

پس از انجام مراحل فوق، نوبت به اعمال محدودیت ها می رسد. ابتدا به حساب مایکروسافت خود بروید. پس از انتخاب Your Family، اسامی اعضای خانواده برای شما به نمایش در می آید. پایین نام فرزند شما گزینه ای به نام Screen Time وجود دارد که باید روی آن ضربه بزنید و سپس محدودیت زمان نمایشگر را روی دستگاه مورد نظر اعمال کنید.

برای تنظیم یک برنامه زمانی مشخص، گزینه Use one schedule for all devices را بزنید. حال تعداد روزها و ساعت استفاده از دستگاه را وارد کنید. به عنوان مثال شما می توانید به فرزند خود اجازه دهید تا روز جمعه و بین ساعات 1 تا 8 بعد از ظهر، به مدت چهار ساعت از دستگاه استفاده کند.

شما می وانید همین محدودیت را برای دستگاه هایی نظیر Xbox نیز اعمال کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیم پسوورد مناسب برای حساب کاربری، می تواند مانع ورود فرزندان به آن شود. همچنین اگر مایل نیستید کودک شما به وب سایت های خاصی دسترسی داشته باشد، باید از طریق فایل های هاست آن ها را بلاک کنید.

ارسال نظر