فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

رسانه کلیک - در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه از قابلیت ترجمه خودکار در مرورگر اج مایکروسافت استفاده کنید. در ادامه با کلیک همراه باشید.

فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

شاید جالب باشد بدانید که مرورگر اج مایکروسافت قابلیت آن را دارد تا به صورت خودکار، متن خارجی صفحات وب را ترجمه کند. در ادامه نحوه فعل سازی این ویژگی را به شما آموزش خواهیم داد.

مترجم مرورگر اج مایکروسافت

مترجم Edge در حال حاضر تنها روی نسخه جدید قابل دسترس است و کاربران برای بروزرسانی آن روی ویندوز، مک و هر سیستم عامل دیگری باید به وب سایت Microsoft Edge مراجعه کنند. اگر هنوز از نسخه قدیمی اج روی ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید با رفتن به مایکروسافت استور و نصب افزونه Translator for Microsoft Edge از قابلیت ترجمه خودکار بهره مند شوید.

ترجمه وب سایت های خارجی

اگر با استفاده از اج مایکروسافت وب سایت های خارجی را باز کنید، خود مرورگربه صورت خودکار پیشنهاد ترجمه متن را به شما می دهد. در غیر این صورت باید به نوار آدرس مرورگر مراجعه کرده و سپس گزینه Show Translation Options را بزنید. این گزینه در سمت چپ Favorite (آیکون ستاره ای شکل) قرار گرفته و تنها در صورتی قابل مشاهده است که زبان صفحه خارجی باشد.

پس از انتخاب زبان مورد نظر برای ترجمه، روی Translate کلیک کنید. حال محتوای صفحه به صورت ترجمه شده برای شما به نمایش در می آید.

اگر شما در حال خواندن صفحه ترجمه شده باشید، آیکون Translate به رنگ آبی است. برای بازگشت به محتوای اصلی نیز باید مجددا به Show Translation Options رفته و روی Show Original کلیک کنید.

ترجمه خودکار صفحات وب به زبان مورد نظر

برای ترجمه خودکار تمامی صفحات به یک زبان مشخص، باید تیک گزینه Always Translate Pages from [Language] را بزنید. حال در صورت استفاده مجدد از مرورگر اج مایکروسافت، صفحات به صورت ترجمه شده برای شما به نمایش در می آیند. برای بازگشت به حالت قبل نیز باید به Show Translation Options مراجعه کرده و تیک Always Translate Pages from [Language] را بردارید و در پایان گزینه Done را بزنید.

توقف ترجمه در مرورگر اج مایکروسافت

اگر تمایل دارید تا صفحات را به زبان اصلی مشاهده کنید و هیچ پیام ترجمه ای نیز از سوی مرورگر برای شما ارسال نشود، باید پس از رفتن به Show Translation Options، گزینه Not Now را انتخاب کرده و سپس تیک Never translate [Language] را بزنید. حال اج به صورت خودکار ترجمه صفحه به زبان مورد نظر را متوقف می کند. هرگاه تمایل داشتید صفحه مجددا به زبان دیگر ترجمه شود، همین مراحل را تکرار کرده و در پایان تیک Never translate [Language] را بردارید.

نحوه فعال سازی ترجمه در مرورگر اج مایکروسافت

مرورگر اج از سرویس آنلاین Microsoft Translate برای ترجمه صفحات استفاده می کند. این قابلیت نیز مانند تمامی قابلیت هایی که از سرویس آنلاین بهره می برند می تواند از کار بیافتد. در این صورت شما دیگر پیشنهاد ترجمه صفحه به زبان دیگر را از جانب مرورگر دریافت نخواهید کرد.

برای فعال سازی مجدد قابلیت ترجمه، به ترتیب روی menu، Setting و Language کلیک کرده و از فعال بودن گزینه Offer to translate pages that aren't in a language I read مطمئن شوید. با مراجعه به قسمت Preferred Languages می توانید زبان های مورد علاقه خود برای ترجمه را اولویت بندی کنید.

روش دیگر برای ترجمه صفحات وب

مترجم مرورگر اج مایکروسافت قابلیت پشتیبانی از 74 زبان را داشته و در اکثر مواقع بسیار خوب عمل می کند. اما اگر از کیفیت ترجمه راضی نبودید، می توانید از مترجم گوگل نیز کمک بگیرید. ابتدا URL سایت مورد نظرر را کپی کرده و پس از نوشتن آن در Google Translate، روی آدرس آن کلیک کنید.

حال نسخه ترجمه شده صفحه برای شما ظاهر می شود. گوگل معمولا زبان انتخاب شده را برای ترجمه سایر صفحات نیز به کار می گیرد. با این حال برای تعویض زبان آن می توانید روی From و To کلیک کنید.

جالب اینجاست که مترجم گوگل روی تمام مرورگرها قابل اجرا است.

ارسال نظر