نحوه اسکن کردن فایل ها پوشه ها با استفاده از مایکروسافت دیفندر

رسانه کلیک - در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از آنتی ویروس مایکروسافت دیفندر موجود در ویندوز 10 فایل ها و پوشه های خود را اسکن کرده و از وجود بدافزارها باخبر شوید.

نحوه اسکن کردن فایل ها پوشه ها با استفاده از مایکروسافت دیفندر

مایکروسافت دیفندر آنتی ویروس مشهور و پر کاربرد شرکت مایکروسافت است که قبلا با نام ویندوز دیفندر شناخته می شد. این نرم افزار کلیه فایل های موجود در ویندوز 10 را پیش از استفاده، اسکن می کند؛ مگر آنکه آنتی ویروس دیگری روی ویندوز نصب شده باشد. همچنین کاربران قادر خواهند بود تا تمامی پوشه ها و فایل های خود را در کمترین زمان ممکن اسکن کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

اسکن فایل ها با استفاده از مایکروسافت دیفندر در ویندوز 10

ابتدا فایل یا فولدر مورد نظر را انتخاب کرده و کلیک سمت راست را فشار دهید.

سپس از منوی ظاهر شده گزینه Scan With Microsoft Defender را انتخاب کنید.

این گزینه پیش از بروزرسانی ویندوز 10 در ماه مه 2020، Scan With Windows Defender نام داشت.

حال پنجره Windows Security به نمایش درآمده و نتایج اسکن در قسمت بالای صفحه و کمی پایین تر از گزینه Scan Options ظاهر خواهد شد. دقت کنید که اگر فایل و پوشه شما مشکل خاصی نداشته باشد، عبارت No Current Threats برای شما پدیدار می شود.

اما اگر Microsoft Defender ویندوز 10 بدافزاری را شناسایی کند، آنگاه پیام Threat Found ظاهر می شود و آنتی ویروس به شما می گوید که کدام فایل ها خطرناک هستند.

برای از بین بردن تهدیدهای مربوط بدافزارها، روی گزینه Start Actions کلیک کنید.

حال مایکروسافت دیفندر کلیه تهدیدها را به صورت خودکار حذف کرده و همه چیز به حالت عادی باز می گردد. اگر تمایل داشتید تا از نوع تهدیدهای پاک شده باخبر شوید نیز باید روی عبارت Protection History ضربه بزنید.

ارسال نظر