آموزش تصویری ساخت درایو ریکاوری در ویندوز با یک فلش مموری

کاربران سیستم عامل ویندوز این امکان را دارند تا درایو ریکاوری از ویندوز تهیه کنند و اگر سیستم دچار اختلال شد، با استفاده از آن سیستم را به حالتی بی نقص و عیب برگردانند. در ادامه با کلیک همراه باشید.

آموزش تصویری ساخت درایو ریکاوری در ویندوز با یک فلش مموری

کلیک - تنها چیزی که احتیاج دارید یک فلش مموری با فضای کافیست. توجه داشته باشید اگر بر روی فلش مموری اطلاعاتی دارید، در طی این فرآیند از بین می‌رود، بنابراین از اطلاعات‌تان بکاپ بگیرید.

ابتدا از قسمت نوار وظیفه عبارت Create a recovery drive را پیدا کنید.

ممکن است رابط کاربری جستجوگر شما به شکل دیگری باشد:

بر روی عبارت Create a recovery drive کلیک کنید تا امکان ایجاد درایو ریکاوری برای‌تان نمایش داده شود. گزینه Back up system files to the recovery drive باید در حالت فعال باشد، بنابراین اگر این گزینه تیک ندارد آن را تیک بزنید.

بر روی گزینه NEXT کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعدی بروید. در این مرحله باید فلش مموری را به سیستم وصل کنید (همانطور که پیش‌تر گفتیم از اطلاعات فلش مموری بکاپ تهیه کرده و سپس اطلاعات را حذف کنید)، پس از آن بر روی NEXT کلیک کنید و Create را انتخاب کنید تا فایل مورد نظر ایجاد شود. اکنون ویندوز شروع به ساخت درایو ریکاوری می‌کند.

هنگامی که کار ایجاد ریکاوری درایو تمام شد، گزینه‌ای با عنوان Delete the recovery partition from your PC نمایش داده می شود. این گزینه می‌گوید اگر تمایل دارید فایل‌های ایجاد شده در این‌باره را از ویندوز حذف کنید، DELETE را انتخاب کنید. این موضوع بسته به انتخاب شما دارد، اگر تمایل دارید این فایل را بر روی ویندوز حذف کنید، DELETE را انتخاب کرده و در غیر اینصورت finish را بزنید. سپس فلش مموری را از کامپیوتر جدا کنید. بدین ترتیب می توانید یک فلش ریکاوری ایجاد کنید و هر زمان که سیستم دچار اختلال شد از آن استفاده کنید.

ارسال نظر