چگونه خط و خش‌های روی صفحه نمایش گوشی و تبلت را پاک کنیم؟

با وجود اینکه تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند سعی بر این دارند تا سطح صفحه نمایش گوشی‌ها را از مواد مقاوم در برابر خش بسازند، اما باز هم صد در صد مقاوم نیستند. یک راهکار برای جلوگیری از این مسئله استفاده از محافظ بر روی سطح صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند است، ولی اگر تمایلی به استفاده از این محافظ‌ها ندارید روش‌های برای رفع خط و خش ها وجود دارد.

چگونه خط و خش‌های روی صفحه نمایش گوشی و تبلت را پاک کنیم؟

کلیک - اولین راهکار برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی گوشی استفاده از خش گیرهایی است که بر روی نمایشگر نصب می‌شود اما از طرفی بعضی از کاربران ترجیح می‌دهند نمایشگر واقعی گوشی خود را لمس کنند که در اینصورت باید منتظر ایجاد خط و خش نیز باشند. اما راهکارهایی که معرفی می‌شود می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان یک روش ارزان و در دسترس برای این منظور است، اگر یادتان باشد در گذشته از خمیر دندان برای تمیز کردن CD و DVD ها استفاده می‌شد و اکنون نیز برای پاک کردن خش‌های صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند از آن استفاده می‌کنیم.

ابتدا مقدار کمی خمیر دندان را بر روی پارچه کتانی قرار دهید و بعد به صورت دورانی بر روی نمایشگر بچرخانید تا خمیردندان بتواند خط و خش‌ها را با خاصیت جرم گیری‌اش از بین ببرد، اینکار را ادامه دهید تا خط و خش‌ها را بطور کامل از بین ببرید. لازم به ذکر است خمیر دندان‌های ژله‌ای به نمایشگر گوشی آسیب خواهند زد بنابراین هرگز و تحت هیچ شرایطی این مدل خمیر دندان‌ها را بکار نبرید.

استفاده از کرم خش‌گیر اتومبیل

از کرم‌های خش‌گیر اتومبیل نیز می‌توانید به منظور از بین بردن خش و خط‌های نمایشگر گوشی و تبلت استفاده کنید. مقداری از کرم را بر روی پارچه‌ی لطیفی قرار دهید و سپس بر روی نمایشگر بکشید تا خش‌ها پاک شود. معمولا این روش سریع‌تر و بهتر از روش قبلی جواب می‌دهد.

استفاده از پودر بچه

مقداری کمی پودر بچه را با آب مخلوط کرده تا خمیر سفید رنگی ایجاد شود، سپس این خمیر به دست آمده را بر روی دستمالی نرم و لطیف قرار داده و بصورت دورانی بر روی صفحه نمایش گوشی‌تان بکشید، اینکار را تا جایی ادامه دهید که خش‌ها برطرف شود.

با وجود تمام این راهکارها بهترین راه حل پیشگیری از خط و خش افتادن بر روی صفحه نمایش است. در ادامه بعضی از علل ایجاد خش بر روی گوشی را ذکر می‌کنید تا با آگاهی یافتن از این موارد مانع ایجاد خش بر روی گوشی‌ خود شوید، این علت‌ها عبارتند از:

  • قرار دادن گوشی در مجاورت قفل، کلید و سایر ادوات تیز در جیب و یا کیف.
  • ممکن است در تفریحات گوشی را در کنار ساحل یا سطوح سخت قرار دهیم که در اینصورت کمترین تکان و ضربه می تواند باعث خش دار شدن گوشی شود.
  • بعضی از کاربران عادت دارند که گوشی را از طرف صفحه نمایش بر روی سطوح مختلف قرار دهند. این عادت می تواند به خش دار شدن نمایشگر منجر شود.

در پایان لازم به ذکر است که بهترین راهکار پیشگیری است، اما اگر باز هم بر روی گوشی خود خط و خشی را ملاحظه کردید با روش‌های یاد شده می‌توانید به راحتی خش‌های روی گوشی را رفع کنید.

ارسال نظر