چگونه با فیلتر ND عکس هایی با نوردهی بالای خوبی بگیریم؟

فیلتر های ND یکی از فیلتر های بسیار خوب برای عکاسی است که مورد استفاده بسیاری از عکاسان قرار می گیرد، یکی از کاربردهای بسیار خوب فیلتر های ND عکاسی با استفاده از این فیلتر ها در نوردهی های مدت زمان طولانی است.

چگونه با فیلتر ND عکس هایی با نوردهی بالای خوبی بگیریم؟

کلیک -فیلترهای ND یا کاهنده نور، فیلترهایی هستند که شدت نور را کم می‌کنند. این‌گونه فیلترها زمانی کاربرد دارند که لازم باشد سرعت شاتر را بیشتر از آنچه دیافراگم اجازه می‌دهد کاهش داد یا دیافراگم را بیش‌تر از آنچه سرعت شاتر اجازه می‌دهد، باز کرد. فیلترهای کاهنده نور، خاکستری رنگ هستند و غیراز کاهش نور ورودی، هیچ تاثیری بر تون رنگ‌ها ندارند.

فیلتر های ND و یا Neutral Density فیلترهای بسیار خوبی هستند که مورد استفاده بسیاری از عکاسان قرار می گیرد و شاید بسیاری از عکاسان نیز کارکرد های بسیار خوب این فیلتر را نادیده بگیرند، یکی از کاربردهای بسیار خوب فیلتر های ND، عکاسی با استفاده از این فیلتر ها در نوردهی های طولانی است و استفاده از این فیلتر در این روش بسیار موثر است.

در بسیاری از شرایط شما می توانید با استفاده از فیلتر ND در شرایطی با نوردهی طولانی عکاسی کنید که بدون استفاده از این فیلتر نمی توانید عکسی به خوبی و کیفیت فیلتر ND بگیرید.

چگونه با فیلتر ND عکس هایی با نوردهی بالای خوبی بگیریم؟

چگونه با فیلتر ND عکس هایی با نوردهی بالای خوبی بگیریم؟

فیلتر های بسیار زیادی برای عکاسی وجود دارد که به شما کمک می کند عکس های بهتری بگیرید، یکی از این فیلتر ها، فیلتر ND است و یکی دیگر از این فیلتر ها فیلتر پولاریزه است. فیلتر های پولاریزه می تواند شعاع های زننده آفتاب را برطرف کند، فیلتر ND در کاهش نور ورودی به دوربین تاثیر دارد، شما برای استفاده از فیلتر ND باید بدانید که چگونه نوردهی دوربین خود را تنظیم کنید.

برای استفاده از فیلتر ND شما باید نور ورودی را ۳ پله بالاتر ببرید. اگر نور دوربین ورودی خود را بر روی عدد ۶ تنظیم می کنید باید با استفاده از فیلتر ND این نور را به ۳ تغییر دهید. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که میزان نوردهی شما نیز باید طولانی تر شود.

فیلتر ND کارکرد های بسیار زیادی دارد و این قابلیت تنها یکی از صدها کاربرد این فیلتر است، شما با مراجعه به کانال یوتیوب Craig Roberts می توانید از دیگر قابلیت های این فیلتر مطلع شوید.

ارسال نظر