زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

ممکن است این موضوع برای شما نیز پیش‌آمده باشد که در حین خرید یک کالا این موضوع به ذهن شما رسیده باشد که این زمان برای خرید این کالا مناسب است، در این زمان اجناس گران نشده اند، اگر قصد خرید مانیتور برای کامپیوتر خانگی خود را دارید این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

کلیک -خرید قوانین خود را دارد و خرید لوازم الکترونیکی نسبت به سایر خرید ها دارای حساسیت های بیشتری است، برای خرید یک جنس الکترونیکی شما باید بدانید که آیا این زمان برای خرید این جنس مناسب است، ماه بعد قیمت این جنس کاهش پیدا نمی کند و با خرید این جنس شما ضرر نمی کنید، همه این موارد از فاکتور هایی است که شما هنگام خرید باید در نظر داشته باشید، در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا تابستان ۲۰۱۷ برای خرید مانیتور کامپیوتر زمان مناسبی است و در حین خرید مانیتور باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم.

اگر بخواهیم به سؤال طرح شده کوتاه پاسخ دهیم باید بگوییم بله خرید مانیتور در این زمان فکر درستی است. اما گزینه های زیادی برای این پاسخ مطرح است. شما می توانید مانیتور هایی با قابلیت ها و رده های متفاوت بخرید، از یک مانیتور ساده تا یک مانیتور بسیار پیشرفته و در این میان ویژگی های متفاوتی نیز برای این مانیتورها وجود دارد. تکنولوژی های زیادی در مانیتورهای جدید ارائه شده است، مانیتور های ۸K و OLED از نسل مانیتور های جدید هستند.

قیمت های مانیتور پایین و ثابت هستند

قیمت مانیتور ها در طول سالیان دچار تغییرات زیادی نشده است و معمولاً دارای رنج قیمتی ثابتی هستند و هر مانیتور نسبت به کارکرد و کیفیت دارای قیمت بالاتری نیز است. در خرید یک مانیتور کیفیت تصویر حرف اول را می زند و با توجه به کیفیت تصویر است که قیمت ها بالا و پایین می شوند و با توجه به پیکسل هایی که در صفحه نمایش قرار دارد و یا LCD و LED و یا OLED بودن صفحه نمایش قیمت ها بالا و پایین می شوند.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

رقابت های زیادی در بازار کامپیوتر و مانیتور ها وجود دارد و کمپانی های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. از این کمپانی ها می توان به کمپانی DELL و سامسونگ اشاره کرد که این کمپانی ها از برترین کمپانی های تولید مانیتور های کامپیوتر های خانگی هستند. شما با بودجه محدود نیز می توانید از این کمپانی ها یک مانیتور ۴K با قیمت بسیار خوب بخرید. فرمت صفحه نمایش و پنل گرد و دقت رنگ ها از ویژگی هایی است که این مانیتور های ۴K را طبقه بندی می کند و به قیمت های بالاتر و پایین تر تقسیم می کند. برند های تولید مانیتور بسیار گسترده هستند، ایسوس ایسر ال جی، اچ پی و بسیار از برند های دیگر در تولید مانیتور هایی با کیفیت های خوب بسیار فعالیت می کنند. برای خرید یک مانیتور ۳۰ اینچی با کیفیت خوب شما می توانید با کمتر از ۳۰۰ دلار این مانیتور را خریداری کنید.

فراموش نکنید که برای خرید یک مانیتور خوب شما باید گزینه های مطرح شده در برند ها را بررسی کنید.

تکنولوژی امروز در خرید مانیتور

امروز بسیاری از مانیتور ها دارای قابلیت های بسیار خوبی هستند، ما مانیتور های هوشمندی داریم که قابلیت نصب اپلیکیشن نیز بر روی آن ها وجود دارد و معمولاً مانیتور های ۲۰ تا ۲۳ اینچی دارای رزولوشن ۱۰۸۰P هستند این کیفیت برای گردش در وب، نمایش فیلم HD کارهای اداری بسیار مناسب است و شما با قیمت ۱۰۰ دلار می توانید به راحتی این مانیتور را خریداری کنید. مانیتور های بزرگ تر با پنل های بهتر دارای قیمت بالاتری نیز هستند که این مانیتور های دارای ورودی های USB 3.0 هستند و کارکردهای بیشتری دارند.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

نوع پنل به تنوع رنگی مانیتور شما معنا می دهد. پنل مانیتور هر چه از کیفیت بهتری برخوردار باشد کیفیت و تنوع رنگی در مانیتور نیز بیشتر است شما با استفاده از مانیتور با رزولوشن ۴K می توانید از کیفیت خوبی برخوردار شوید و هم چنین پول خود را نیز پس انداز کنید. البته همه مانیتور ها دارای قابلیت ها و ویژگی های یکسانی نیستند. شما در بازار با مانیتور های گیمینگ رو به رو می شوید که این مانیتور ها دارای ابعادی برابر با ۲۹ تا ۳۴ اینچ است که نسبت آن ها ۲۱:۹ است. این مانیتور ها معمولاً بسیار گران قیمت هستند و مصارف خاص دارند.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

به عنوان مثال برای مانیتور های خوب گیمینگ می توان به مانیتور های G-SYNC or FreeSync و ultra-fast 144Hz اشاره کرد که برای گیمر ها این مانیتور ها دارای کیفیت بسیار خوبی هستند.

پیشرفت در مانیتور ها

مانیتور ها در طول سالیان دراز پیشرفت های بسیار زیادی داشته اند، امروزه مانیتور های OLED دارای کیفیت های بسیار زیادی هستند که این نسل از مانیتور ها پیشرفت بسیار خوبی برای نسل مانیتور به حساب می آیند، مانیتور های OLED کمپانی های DELL و سونی از بهترین مانیتور های OLED هستند که از کیفیت بسیار خوبی برخودار هستند و به بهترین OLED های بازار تبدیل شده اند. البته کمپانی های دیگر نیز OLED های بسیار خوبی به بازار عرضه کرده اند ولی این دو کمپانی پیشرو در این زمینه هستند.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

برای خرید مانیتور OLED کمپانی DELL شما می توانید با صرف هزینه ۵۰۰۰ دلار یک مانیتور OLED خوب خریداری کنید. مانیتور های ۴K کیفیت بسیار خوبی دارند ولی این مانیتور ها برای طراحان گرافیک و عکاسان بسیار ایده ال نیست. مانیتور های ۵K و ۸K مانیتور های بسیار ایده آلی برای عکاسان و طراحان است ولی این به معنای بلااستفاده بودن مانیتور های ۴K برای یک طراح و عکاس نیست ولی اگر فردی دنبال کیفیت عالی باشد باید به سراغ مدل های بالاتر رود.

کمپانی دل مانیتوری با ابعاد ۳۰ اینچ،OLED و ۵K و یک مانیتور با ابعاد ۳۲ اینچ ۸K و پنل IPS دارد که از ایده آل ترین برای طراحان است که قیمت آن ها نیز از ۳۵۰۰ دلار تا ۵۰۰۰ دلار متناوب است.

زمان مناسب برای خرید مانیتور PC

اگر اتصال USB به مانیتور برای شما مهم است شما باید به این موضوع توجه کنید که مانیتور شما دارای ورودی USB Type-C باشد، برای دیدن فیلم این مانیتور ها بسیار ایده آل هستند.

ارسال نظر