آموزش تصویری پنهان سازی SSID مودم برای جلوگیری از دزدی ترافیک اینترنت

دزدان ترافیک اینترنت با بررسی شبکه‌های اطراف‌شان، سعی دارند که در این شبکه‌ها نفوذ کنند، ولی چنانچه شما SSID مودم خود را از دید سایرین پنهان کنید، دیگر آنها از وجود مودم شما آگاهی نمی‌یابند و در اینصورت امکان سوء استفاده نیز وجود نخواهد داشت.

آموزش تصویری پنهان سازی SSID مودم برای جلوگیری از دزدی ترافیک اینترنت

کلیک - اگر چه مخفی کردن SSID تنها روش برای جلوگیری از هک شدن نیست، ولی می‌تواند به شما کمک کند که شبکه‌ی خود را از دید هکرهایی که بصورت ابتدایی اقدام به هک کردن می‌کنند، پنهان کنید.

برای این منظور مرورگر را در سیستم کامپیوتر و یا گوشی‌ هوشمندتان باز کرده و IP که پشت مودم نوشته شده است را تایپ کرده و دکمه‌ی اینتر را بزنید. معمولا این آی پی با عدد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ شناخته می‌شود. اگر IP مودم شما نیز همین است پس آن را نوشته و اینتر را بزنید تا به صفحه‌ی تنظیمات روتر مودم وارد شوید.

اگر آی پی مودم از روی بدنه‌ی آن پاک شده، نام مودم و یا روتر خود را همراه با عبارت home address در گوگل سرچ کرده و از سایت مربوطه IP را بگیرید. حال که توانستید آی پی را پیدا کرده و وارد تنظیمات روتر شوید به سراغ مراحل بعد بروید.

در صفحه‌ی فراخوانی شده، قسمت نام کاربری و رمز عبور برایتان نمایش داده می‌شود. باید نام کاربری و پسوردی که در پشت مودم نوشته شده را وارد کنید. توجه نمایید که بسیاری از افراد، نام کاربری را قبلا در همین پنل تغییر داده‌اند. بنابراین دقت کنید که یوزر و پسورد را به درستی وارد کنید.

سپس به بخش Wireless Settings بروید، البته این گزینه ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد نکته‌ی حائز اهمیت این است که با وجود تفاوت در آیکون باز هم عنوان Wireless Settings وجود دارد.

در این مرحله به دنبال عبارت Advanced Security Settings یا عبارتی مشابه آن بگردید. جایی که Advanced Security Settings قرار دارد در تنظیمات مودم‌ها متفاوت است.

روتر شما به هر تعداد که باند دارد، باید برای هر باند روتر این عملیات را انجام دهید. بطور مثال اگر روتر سه باند دارد باید سه مرتبه تنظیمات فوق را انجام دهید. سپس می‌توانید برای SSID مودم گزینه‌ی ۵ یا ۲٫۴ و یا هر دو را انتخاب کنید.

در آخر Disable را انتخاب کرده و Apply را بزنید تا این عملیات به پایان برسد. به تصویر زیر دقت کنید.

اکنون به تعداد باندهای مودم این کار را تکرار کرده و تا مرحله‌ی Apply پیش بروید. بدین ترتیب SSID شما از دید کاربرانی که قصد هک کردن مودم را دارند، پنهان مانده و امکان هک تا حد زیادی غیر ممکن می‌شود، بنابراین دیگر ترافیک اینترنت را از دست نخواهید داد.

ارسال نظر