آموزش تصویری برگرداندن آیفون و آیپد به حالت قبل از جیلبریک

کاربران گوشی‌های هوشمند تغییراتی را بر روی بیس اصلی گوشی اعمال می‌کنند تا بتوانند گوشی را بهتر مدیریت کنند. کاربران گوشی‌های اندرویدی با روت کردن و کاربران ios نیز با جیلبریک کردن آیفون و آیپد اینکار را انجام می‌دهند. فرض کنید آیفون یا آیپد خود را جیلبریک کردید و اکنون به هر دلیلی قصد دارید تا آن را به حالت قبل برگردانید، در ادامه با کلیک همراه باشید.

آموزش تصویری برگرداندن آیفون و آیپد به حالت قبل از جیلبریک

کلیک - جیلبریک کردن گوشی خیلی خطرناک است تا جایی که حتی احتمال دارد گوشی شما را از کار بیندازد، با این وجود طرفداران محصولات اپل تعهد خاصی به جیلبریک کردن دارند. با تمام این صحبت‌ها اگر آیفون یا آیپد خود را جیلبریک کرده‌اید و حال می‌خواهید آن را به حالت قبل بازگردانید، با روشی نسبتا آسان اینکار امکان‌پذیر است.

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که عملیات بازگرداندن سیستم از حالت جیلبریک تمام اطلاعات گوشی شما را پاک خواهد کرد، اگر به اطلاعات نیاز دارید از آن‌ها بکاپ تهیه کنید و پسورد‌ها را نیز به یاد داشته باشید. برای گرفتن بکاپ می‌توانید از آیتونز استفاده کنید. برای این منظور در آیتونز عبارت Back Up Now را بیابید و از تمام اطلاعات بکاپ تهیه کنید. در تصویر زیر گزینه‌ی Back Up Now را مشاهده می‌کنید.

پس از گرفتن بک‌آپ، به قسمت تنظیمات رفته و مسیر زیر را دنبال کنید:

Cloud > Find My iPhone

گزینه Find My iPhone در آیپد بصورت Find My ipad است. حال به صفحه‌ای مانند آنچه در تصویر زیر میبینید، هدایت می‌شوید.

در سمت راست گزینه Find My iPhone یا Find My ipad را مشاهده می‌کنید، این ویژگی را غیرفعال نمایید. سپس مجددا به آیتونز رفته و در صفحه مربوطه گزینه Restore iPhone را انتخاب کنید.

سپس آیتونز برای اطمینان از شما می‌خواهید که نسخه‌ی بکاپ تهیه کنید و به همین منظور صفحه‌ی زیر به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به اینکه قبلا از اطلاعات بک‌آپ تهیه کرده اید، در این مرحله دیگر نیازی به انجام اینکار ندارید. برای ادامه گزینه Don't Back Up را انتخاب نموده و به مرحله‌ی بعدی بروید، چنانچه مطمئن نیستید برای ادامه‌ی کار و یا پشیمان شده اید گزینه کنسل که در سمت چپ تصویر بالا مشاهده می کنید را انتخاب نمایید. در اینجا فرض می‌کنیم که می‌خواهید عملیات را ادامه دهید بنابراین همانطور که گفته شد گزینه Don't Back Up را انتخاب کنید.

در این مرحله گزینه Restore را انتخاب کنید، اکنون پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود مبنی بر اینکه آیا واقعا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ و در ضمن این پیام هشدار داده می‌شود که تمام اطلاعات‌تان پاک خواهد شد. یک بکاپ تهیه کرده‌اید و به تصمیم خود نیز اطمینان دارید، بنابراین فرآیند را دنبال کنید. حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا سیستم عملیات مورد نظر را با موفقیت به اتمام رساند.

در ادامه صفحه‌ای باز می‌شود که در آن دو گزینه‌ی Set up as new iPhone و Restore from this backup وجود دارد. گزینه اول یعنی Set up as new iPhone، از نظر نرم فزاری گوشی را مانند روز اول به شما تحویل می‌دهد. اگر بخواهید اطلاعات نسخه‌ی بکاپ را برگردانید از گزینه‌ دوم Restore from this backup باید استفاده نمایید و مراحل را ادامه داده تا مخاطبین، تنطیمات و سایر اطلاعات فراخوانی شود. می‌توانید موقعیت دو گزینه‌ی فوق را در این تصویر مشاهده نمایید.

بازیابی اطلاعات از نسخه‌ی بکاپ ممکن است دقایقی به طول بکشد، بنابراین نباید عجله کنید تا دستگاه به طور کامل اطلاعات را بازیابی کند. سپس با فعال کردن صفحه اول گوشی، شما با دستیار مجازی آن همراه خواهید بود درست مانند روز اولی که گوشی خود را خریده بودید.

اکنون گوشی شما از حالت جیلبریک به حالت اولیه بازگشته است و بدین تریتب می توانید از نقایص احتمالی که ممکن است برای گوشی بوجود آید در امان باشید. مراحل فوق برای بازگرداندن آیپد و آیفون از حالت جیلبریک کاربرد دارد.

ارسال نظر