حذف موقتی پست‌ها با امکان آرشیو در اینستاگرام

به‌تازگی از قابلیت Archivee در اینستاگرام رونمایی شده است که این قابلیت حذف موقتی پست‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد. امکان انجام این کار در نسخه‌های قبلی اینستاگرام وجود ندارد و کاربر ناچار است که پست خود را به طور کامل حذف نماید!

حذف موقتی پست‌ها با امکان آرشیو در اینستاگرام

کلیک - در حال حاضر اینستاگرام سرگرم آزمایش یک قابلیت جدیدی است که Archive نام گرفته است. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند ، به جای حذف دائم یک پست، به‌طور موقتی و برای یک بازه‌زمانی مشخص آنرا حذف نمایند. با به کارگیری این قابلیت، پس از مدتی بازگشت یک پست هم‌چنان امکان‌پذیر می باشد؛ در حالی‌که در صورت حذف یک پست، دیگر قادر نخواهید بود آن‌را باز گردانید و ناچار خواهید شد تا دوباره پست بگذارید.


اینستاگرام اعلام کرده است که در حال تست ویژگی‌های جدیدی است و به این ترتیب، تجربه متفاوتی را به کاربران ارائه خواهد داد. البته هنوز معلوم نیست که آیا قابلیت Archive به‌طور همگانی در دسترس قرار خواهد گرفت یا هم‌چنان، این ویژگی در حال آزمایش و تحقیق باقی خواهد ماند.
یک آیکون ساعت در بالای صفحه پروفایل شما در اینستاگرام، با فعال‌شدن این قابلیت، نشان داده خواهد شد و پست‌های آرشیو شده در این قسمت نگه‌داری می‌شود. آرشیو کردن پست‎ها هم با انتخاب پست مورد نظرتان و انتخاب گزینه Archive امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین برای بازگرداندن پست‎های آرشیو شده نیز باید از آیکون ساعت به منظور دسترسی به آن‌ها استفاده کنید.
در توضیحات مربوط به این قابلیت اینستاگرام گفته است که «استفاده از قابلیت Archive باعث ایجاد یک فضای خصوصی برای استفاده کاربران» خواهد شد؛ به این ترتیب، می‌توانید پست‌های قدیمی خود را آرشیو نموده و به آن‌ها دسترسی داشته باشید. البته کاربران دیگر به این قسمت دسترسی نخواهند داشت.

ارسال نظر