چگونه تلگرام را با اثرانگشت و رمز عبور قفل کنیم؟

با استفاده از تنظیماتی که تلگرام در اختیار کاربران گذاشته است، می توانید این اپلیکیشن را با استفاده از اثر انگشت قفل کنید.

چگونه تلگرام را با اثرانگشت و رمز عبور قفل کنیم؟

کلیک - به منظور حفظ حریم شخصی خود در تلگرام علاوه بر نرم افزارهای رمزگذاری می‌توانید با تنظیماتی که تلگرام در اختیارتان می‌گذارد، این اپ را قفل کنید. با این اقدام، امنیت اپلیکیشن‌ها و اطلاعات شما تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. تنظیمات فوق برای سیستم عامل‌های اندروید و ios قابل اجر است. در ادامه استفاده از این تنظیمات در هر دو سیستم عامل را شرح خواهیم داشت.

تنظیمات اپلیکیشن تلگرام در سیستم عامل‌های یاد شده تفاوتی ندارد، به همین دلیل فعال نمودن قفل اثر انگشت در هر دو سیستم عامل مشابه است.

نخست اطمینان حاصل کنید که نسخه تلگرام بروز رسانی شده است، برای این منظور به بازار یا اپ استور بروید در قسمت برنامه های نصب شده تلگرام را پیدا کنید، چنانچه گزینه‌ی آپدیت فعال بود حتما تلگرام را آپدیت نمایید.

در این مرحله، به قسمت تنظیمات تلگرام رفته و گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

از قسمت Seurity گزینه Passcode Lock را انتخاب کرده و آن را فعال نمایید، اکنون از شما یک رمز عبوری چهار رقمی درخواست می‌شود.

رمز عبور را انتخاب کرده و دوباره آن را تایپ نمایید تا برای تایید برنامه فعال شود.

گزینه Unlock with Fingerprint را فعال کنید و مشخص کنید که بعد از چه مدت زمانی اپلیکیشن تلگرام قفل شود.

اکنون تلگرام به دو شیوه‌ی رمز عبور و حسگر اثر انگشت باز خواهد شد، البته به یاد داشته باشید که حسگر اثر انگشت را در تنظیمات اندروید و ios فعال کنید.

ارسال نظر