طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است؟

لپ تاپ شما از هر نوع و مدلی باشد، یک ماشین است و هر دستگاهی که انسان با آن سر و کار دارد بعد از مدتی مستهلک می شود و کاربرد اولیه را ندارد، شاید برای شما نیز جالب باشد طول عمر متوسط لپ تاپ شما چقدر است.

طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است؟

کلیک ، لپ تاپ در انواع مختلفی وجود دارد، لپ تاپ ۲ در ۱، لپ تاپ گیمینگ، کروم بوک، تمام لپ تاپ ها دارای طول عمر مناسبی هستند که در آن طول عمر می توان بیشترین بهره را از لپ تاپ برد. اگر چه طول عمر مناسب هر لپ تاپ با لپ تاپ دیگر متفاوت است ولی می توان طول عمر مناسب لپ تاپ ها را بین ۳ تا ۵ سال دانست.

طول عمر مناسب لپ تاپ

هنگامی که صحبت از طول عمر لپ تاپ ها می شود ما با دو مؤلفه سر و کار داریم. طول عمر مفید لپ تاپ و طول عمر عددی لپ تاپ. طول عمر مفید لپ تاپ تا زمانی است که لپ تاپ عملکرد بسیار خوبی دارد و می تواند تمام عملیات ها را به خوبی بدون هیچ گونه افت سرعتی انجام دهد ولی منظور از طول عمر عددی لپ تاپ ، میزان زمانی است که لپ تاپ شما از کار نمی افتد و روشن و خاموش می شود ولی در طول عمر عددی کارکرد و سرعت مد نظر نیست.

طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است؟

شما می توانید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال به خوبی با لپ تاپ خود کار کنید، با نرم افزار های مختلف کار کنید و رندر های مورد نظر را بر روی سیستم خود بگیرید. ممکن است لپ تاپ شما ۱۰ سال نیز کار کند و روشن و خاموش شود ولی طول عمر مفید همان ۳ تا ۵ سال است.

طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است؟

هر ساله سخت افزار کامپیوتر ها و لپ تاپ ها به روز می شود و قدرتمند تر می شود. کمپانی های ساخت بازی و نرم افزار نیز براساس این پیشرفت کیفیت برنامه ها و بازی های خود را افزایش می دهند و آن ها را براساس آخرین تکنولوژی و پیشرفت روز ارائه می دهند. فرض کنید شما ۶ سال پیش لپ تاپی خریده اید و به تازگی بازی از کمپانی مایکروسافت ارائه شده است. بدون شک شما یا نمی توانید بازی را بر روی لپ تاپ خود نصب کنید و در صورت نصب شدن سیستم شما نمی تواند بازی را با سرعت ایده آل ارائه دهد.

البته شما می توانید سخت افزار و قطعات دستگاه خود را تعویض کنید و یا بهبود بخشید. البته سیستم هایی نیز وجود دارد که دارای قدرت بسیار بالایی هستند و تا سال ها می توان با استفاده از آن برنامه ها و بازی های روز را اجرا کرد.

طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است؟

تعویض باتری

دو مؤلفه اصلی که در خرید لپ تاپ برای هر فردی مهم است، سبک بودن و قابل حمل بودن لپ تاپ و عمر باتری مناسب لپ تاپ است. اگر چه عمر لپ تاپ ۳ تا ۵ سال است ولی عمر مفید باتری چیزی کمتر از آن است. طول عمر باتری نسبت به نوع لپ تاپ متفاوت است ولی طول عمر مفید باتری لپ تاپ را می توان به صورت متوسط بین ۱۸ تا ۲۴ ماه دانست. البته استفاده مناسب و درست از باتری در طول عمر آن بسیار مناسب است.

راه هایی برای افزایش طول عمر باتری

شما با استفاده مناسب و رعایت برخی نکات می توانید باعث افزایش طول عمر لپ تاپ خود شوید. گرما یکی از مهم ترین عواملی است که باعث خراب شدن لپ تاپ شما می شود، پس سعی کنید همیشه لپ تاپ خود را خنک نگاه دارید و از قرار دادن لپ تاپ زیر تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید. گرد و غبار نیز باعث خراب شدن لپ تاپ شما می شود پس باید به این نکته نیز توجه داشته باشیدبدون شک ضربه باعث خراب شدن لپ تاپ شما می شود در حمل و نقل لپ تاپ بسیار محتاط باشید و همیشه از کیف های استاندار استفاده کنید.

ارسال نظر