چطور اندروید اورئو را دانلود و نصب کنیم؟

رسانه کلیک - اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که نمی توانید تا روز اصلی و رسمی انتشار Android O (اندروید اورئو) منتظر بمانید، با مطالعه این مطلب می توانید نسخه جدید اندروید را برای یک سری از گوشی های هوشمند دانلود و نصب کنید.

چطور اندروید اورئو را دانلود و نصب کنیم؟

شرکت گوگل روز دوشنبه رسما نسخه جدید اندروید یعنی Android Oreo (اندروید اورئو) را معرفی کرد. به زودی فایل به روز رسانی این نسخه از اندروید برای گوشی های هوشمندی که قابلیت ارتقا به اندروید اورئو را داشته باشند، ارسال خواهد شد. با این حال، یک راه سریع و آسان برای به روز رسانی اندروید پیش از انتشار رسمی وجود دارد؛ برنامه بتا اندروید.

ثبت نام برای برنامه بتا اندروید (Android Beta Program) تضمین می کند که دستگاه شما آخرین بتا نرم افزار را دریافت کرده و گوگل آن را در دسترس قرار داده است. زمانی که شما برای برنامه ثبت نام کردید، دستگاه واجد شرایط شما یک آپدیت از طریق سیستم گوگل دریافت می کند تا Android Oreo نصب شود. ثبت نام آسان است، اما قبل از انجام این کار باید این نکته را مد نظر قرار دهید که تنها راه بازگشت به نسخه و ساختار پایدار اندروید، پاک کردن دستگاه شما و حذف هر گونه اطلاعات شخصی از آن است. با این حال، در این مورد باید تصمیم نهایی خود را بگیرید و نباید مجددا به Android Nuga بازگردید یا اینکه تا زمان انتشار اصلی اندروید اورئو باید منتظر بمانید.

  • برای دانلود و نصب این نسخه از اندروید باید یکی از گوشی های هوشمند Nexus (نکسوس) و یا Pixel (پیکسل) را داشته باشید. فهرست بتا گوشی های پشتیبانی شده از اندروید اورئو عبارتند از Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel, Pixel XL و Pixel C tablet.
  • به صفحه Android Beta Program مراجعه کنید. سپس به حساب Google خود که در دستگاه شما استفاده می شود، وارد شوید.
  • در آنجا شما لیستی از دستگاه‌های واجد شرایط مرتبط با حسابتان را پیدا خواهید کرد. روی ثبت نام دستگاه در کنار گوشی مورد نظر کلیک کنید.
  • شرایط مربوط به استفاده از اندروید اورئو و همچنین هشدار گوگل در مورد بازگشت به یک نسخه پایدار اندروید را قبول کنید. سپس روی Join Beta کلیک کنید.

برای خارج شدن از برنامه بتا، کافیست مجددا صفحه سایت را رفرش و لود کنید سپس بر روی گزینه Unenroll Device بزنید. زمانی که کاربر به برنامه بتا اندروید برای دستگاه مورد نظر خود عضو شد، یک آپدیت OTA به دستگاه کاربر ارسال می شود، تمام داده های کاربر را پاک می کند و دستگاه را در آخرین نسخه رسمی اندروید قرار می دهد؛ بنابراین حتما پیش از انجام این عملیات از اطلاعات و داده های خود یک نسخه Backup (پشتیبان) تهیه کنید.

ارسال نظر