آموزش از بین بردن ارور msvcr100.dll در ویندوز

شاید شما هم با ارور یا پیغام هشدار مربوط به عدم وجود فایل msvcr100.dll در کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان مواجه شده باشید. به منظور رفع این مشکل مقاله اختصاصی کلیک را مطالعه کنید.

آموزش از بین بردن ارور msvcr100.dll در ویندوز

ارور مربوط به عدم وجود فایل msvcr100.dll معمولا با پیغامی نمایان می‌شود که عبارت msvcr100.dll is missing را به همراه دارد. به طور کلی هر نرم افزار یا بازی که بر روی سیستم عامل ویندوز کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان نصب می‌کنید، به منظور اجرا نیاز به فایل‌های ضروری سیستمی دارد. فایل msvcr100.dll هم یکی از فایل‌های dll محسوب می‌شود که در بسیاری از موارد وجود آن به منظور اجرای برخی از نرم افزارها یا بازی‌های رایانه‌ای الزامی است.

به طور کلی‌ پسوند DLL مخفف عبارت Dynamic Link Library است. ارور فایل msvcr100.dll مربوط به Microsoft Visual C++ است. با دانلود این فایل و اضافه کردن آن به فولدر Windows/System می‌توانید مشکل مربوط به عدم وجود آن را حل کنید. فایل msvcr100.dll را می‌توانید از منابع مختلفی دانلود نمایید، اما بهترین و قابل اعتمادترین سایتی که می‌توانید این فایل را از آن دانلود کنید سایت DLL-Files است.

آموزش رفع مشکل ارور msvcr100.dll در ویندوز

وارد سایت dll-files.com شوید. در ستون سمت راست بر روی گزینه Download Zip File کلیک کنید. مشاهده خواهید کردید که لیست مربوط به فایل‌های مد نظرتان در نسخه‌های 32 و 64 بیتی ارائه می‌شود. در این قسمت با توجه به نسخه‌ی نصب شده از سیستم عامل ویندوز کامپیوترتان، نسبت به دانلود ورژن 32 یا 64 بیتی موجود اقدام کنید.

1

پس از دانلود شدن فایل‌ها، آن‌ها را آنزیپ کنید. فایل‌های آنزیپ شده را در آدرس C:\Windows\System32 folder کپی نمایید اگر سیستم عامل نصب شده بر روی دستگاه شما 64 بیتی است می‌بایست این فایل‌ها را در آدرس ر C:\Windows\SysWOW64 کپی نمایید.

2

سپس کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود را ریستارت کنید و مجددا نسبت به اجرای بازی یا نرم افزار مد نظرتان اقدام کنید. اگر همچنان ارور مربوط به عدم وجود فایل msvcr100.dll را مشاهده کردید. یک نمونه از این فایل را در پوشه خود بازی یا نرم افزار کپی کنید. با انجام این مراحل مطمئنا ارور مربوط به عدم وجود فایل msvcr100.dll برطرف می‌شود.

منبع: pcadvisor

ارسال نظر