بهترین دوره های آنلاین برای مهندسین

با در نظر گرفتن میزان فشردگی و هزینه‌ های دوره‌ های تحصیلات تکمیلی، دوره‌ های آنلاین راهی بسیار عالی برای زمانی است که قصد دارید ضمن درس خواندن، کار خود را نیز ادامه دهید.

بهترین دوره های آنلاین برای مهندسین

کلیک- این دوره ها برای مهندسینی که مشاغل آن‌ها اغلب به گونه‌ای است که باید به کارخانه‌ها و محل پروژه‌ها سفرهای طولانی داشته باشند و ساعت‌های زیادی را صرف کار خود کنند مناسب است، پس "یادگیری از راه دور" به شما اجازه می‌دهد تا در حرفه خود از رقابت عقب نمانید.
اخیراً وب‌سایت U.S. News & World Report، با در نظر گرفتن اشتغال دانشجویان، اعتبار و نحوه تدریس اساتید، خدمات و فناوری‌های در اختیار دانشجویان، سابقه دوره و معیار انتخاب در قسمت پذیرش، لیست بهترین دوره‌های تحصیلات تکمیلی مهندسی آنلاین را از دید خود منتشر کرده است. در ادامه 20 دوره مهندسی آنلاین برتر را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشاهده می‌کنید.

 • University of South Florida
  رتبه: 66
  هزینه بر هر واحد: 913 دلار (خارج از ایالت)، 467 دلار (داخل ایالت)

دانشگاه South Florida به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، چندوچون صنایع مهندسی را آموزش می‌دهد که شامل تجزیه‌وتحلیل‌ها، بهینه‌سازی فرایند و کارآفرینی می‌شود. دانشجویان می‌توانند سر فرصت مناسب به صورت ضبط‌شده و آرشیوی از روی وب‌سایت آموزشگاه، به دروس دسترسی داشته باشند.

 • University of North Carolina at Charlotte - Lee
  رتبه: 67
  هزینه بر هر واحد: 824 دلار (خارج از ایالت)، 203 دلار (داخل ایالت)

دانشگاه UNC Charlotte دوره فشرده‌ای دارد که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با تمرکز بر روی سیستم‌های انرژی، به‌کارگیری شش عامل سیگما (Lean Six Sigma)، تجزیه‌وتحلیل سیستم‌ها، مدیریت تدارکات و زنجیره تولید، مدارک تحصیلات تکمیلی مرتبط با مهندسی را در طی یک سال دریافت کنند. همچنین این آموزشگاه یک دوره دکتری با گرایش سیستم‌های سازمانی و محیطی ارائه می‌کند.

 • TIE: University of Maryland - Clark
  رتبه: 69
  هزینه بر هر واحد: 1.066 دلار

دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در UMD's Clark School of Engineering مهندسی می‌خوانند، به بیش از 100 کلاس آنلاین من جمله کلاس‌های عملیاتی مثل امنیت سایبری، مدیریت پروژه، مهندسی اطفاء حریق و مهندسی پزشکی برای انتخاب، دسترسی دارند.

 • TIE: Texas Tech University - Whitacre
  رتبه: 69
  هزینه بر هر واحد: 270 دلار

دوره آنلاین تحصیلات مهندسی در Texas Tech بیش از 23 سال قدمت دارد، ولی فناوری آموزش از راه دور آموزشگاه این‌گونه نیست. کلاس‌ها با استفاده از آخرین تجهیزات چندرسانه‌ای ضبط شده و تحویل داده می‌شوند و تمامی پشتیبانی فنی و نرم‌افزار موردنیاز برای اتصال، رایگان است. این مدرک در مقایسه با بسیاری از مدارک با فقط 270 دلار بر هر واحد، مقرون به‌صرفه‌تر است.

 • TIE: California State University at Fullerton
  رتبه: 69
  هزینه بر هر واحد: 731 دلار (خارج از ایالت)، 359 دلار (داخل ایالت)

دانشگاه CSU در فولرتون برای مدرک آموزش از راه دور خود، آزمایشگاه‌های آنلاین ندارد، ولی این دوره برای حرفه‌ای‌هایی که به طور هم‌زمان در حوزه علوم کامپیوتری مشغول هستند، طراحی شده است. این افراد کسانی هستند که می‌خواهند با داشتن مدرک تحصیلات تکمیلی در کار خود پیشرفت داشته باشند. هر دانشجو با سرعت خودش پیش خواهد رفت و برای کامل کردن مدرک ارشد در دوره مهندسی نرم‌افزار به صورت آنلاین با اساتید در ارتباط خواهد بود.

 • TIE: University of Nebraska at Lincoln
  رتبه: 70
  هزینه بر هر واحد: 900 دلار (خارج از ایالت)، 401 (داخل ایالت)

دانشگاه University of Nebraska در شهر لینکلن، برای دانشجویانی که یک مدرک مهندسی داشته باشند، دوره ارشد مدیریت مهندسی برگزار می‌کند. این افراد غالباً کسانی هستند که قصد دارند با یک دید کسب‌وکار محور، بر روی مدرک صنعتی خود متمرکز شوند. این دوره می‌تواند در کنار یک سری واحدهای اختیاری که در خود دانشگاه ارائه می‌شوند، کاملاً به صورت آنلاین برگزار شود.

 • TIE: North Carolina State University
  رتبه: 70
  هزینه بر هر واحد: 870 (خارج از ایالت)، 385 دلار (داخل ایالت)

100 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی آنلاینِ دانشگاه North Carolina State University در زمان ثبت‌نام مشغول به کار هستند و مهلت ثبت درخواست هم محدود نخواهد بود. حجم کار قابل مدیریت است، نیازی به پایان‌نامه نیست و فایل‌های مربوط به هر کلاس به صورت آنلاین و کمتر از 30 دقیقه بعد از پایان کلاس‌ها، موجود خواهد است.

 • TIE: New York University - Tandon
  رتبه: 70
  هزینه بر هر واحد: 1.546 دلار

دانشگاه NYU در کل به خاطر داشتن یکی از بهترین آموزشگاه‌های مهندسی شناخته شده است و دوره آنلاین این آموزشگاه نیز به همان میزان خوب است. Tandon Online (قبلاً با نام NYU e-Poly) طبق نظر سازمان Online Learning Consortium، یک دوره آنلاین برجسته است.

 • TIE: Arizona State University - Fulton
  رتبه: 70
  هزینه بر هر واحد: 896 دلار

آموزشگاه Fulton Sxhool of Engineering واقع در ایالت آریزونا، یک نمونه از دوره‌های آنلاین پاره‌وقت را به دانشجویان ارائه می‌کند و دانشجویان می‌توانند از میان آن‌ها انتخاب کنند که این دوره‌ها شامل مهندسی الکترونیک و صنایع و مدیریت مهندسی می‌شود. دوره‌های آنلاین آموزشگاه نیازی به حضور در مجموعه دانشگاهی ندارد.

 • Johns Hopkins University - Whiting
  رتبه: 71
  هزینه بر هر واحد: 1.237 (خارج از ایالت)، 717 دلار (داخل ایالت)

آموزشگاه Johns Hopkins Whiting School of Engineering به برنامه دوره آنلاین خود "مهندسی برای حرفه‌ای‌ها" می‌گوید و به این معنی است که دوره‌های این آموزشگاه به صورت پاره‌وقت است تا دانشجویان بتوانند به برنامه کاری خود هم برسند. اعضای دپارتمان، هر کدام در فیلد خود متخصص هستند و غالباً از سوی دولت، صنعت و سازمان‌های خصوصی به این آموزشگاه آمده‌اند.

 • TIE: Virginia Tech
  رتبه: 73
  هزینه بر هر واحد: 1.391 (خارج از ایالت)، 717 دلار (داخل ایالت)

برای دانشجویان مهندسی تحصیلات تکمیلی آنلاینِ Virginia Tech، هیچ آزمایشگاه آنلاینی وجود ندارد، اما تمامی سخنرانی‌ها ضبط و بایگانی شده‌اند و به صورت آنلاین موجود هستند. دپارتمان مهندسی هوافضا و اقیانوس، با ترکیب هوافضا و طراحی و مکانیک مربوط به زیردریایی‌های تحقیقاتی به طور ویژه‌ای قوی است.

 • TIE: Missouri University of Science & Technology
  رتبه: 73
  هزینه بر هر واحد: 1.194 دلار

درست در کنار Virginia Tech با رتبه 9، دانشگاه Missouri S&T، وقتی به بخش دانشجویان دوره‌های آنلاین خود می‌رسد، "خدمات به متقاضیان" را به عنوان یکی از اولویت‌های نخست خود می‌داند. پشتیبانی صنعتی و علمی همواره موجود است و در خصوص مدارک دانشجوها هیچ تفاوتی میان آموزش از راه دور یا آموزش در خود دانشگاه، وجود ندارد.

 • Cornell University
  رتبه: 75
  هزینه بر هر واحد: 2.038 دلار

دوره Cornell بهترین دوره ممکن است: یک مدرک Ivy League که با تنظیمات آنلاین خودش را وِفق داده است. تمام دانشجویان در دوره آنلاین در هنگام درس خواندن، کار هم می‌کنند و بسیاری هم در بیش از 500 شرکت معتبر مشغول هستند.

 • Mississippi State University - Bagley
  رتبه: 76
  هزینه بر هر واحد: 411 دلار

دوره آنلاین Bagley College of Engineering در دانشگاه MSU که سال گذشته رتبه 20 را داشت، در سال جدید، جهش روبه‌جلوی خوبی داشته است. همچنین این دوره به لحاظ قیمت و کیفیت، رتبه بالایی از سوی سایت GetEducated.com کسب کرده است. این آموزشگاه هم دوره‌های ارشد دارد و هم دوره‌های دکتری.

 • University of Wisconsin
  رتبه: 78
  هزینه بر هر واحد: 1.600 دلار

آموزشگاه مهندسی آنلاین در دانشگاه UW، یک فناوری تعاملی دارد که همانند ساختار برنامه‌ریزی‌های نیم ترم، در 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته، فعال است. فارغ‌التحصیلان در سازمان‌هایی مثل شرکت GE، شرکت IBM، وزارت دفاع آمریکا و سازمان فضایی NASA کار پیدا می‌کنند.

 • Purdue University
  رتبه: 84
  هزینه بر هر واحد: 1.163 دلار (خارج از ایالت)، 1.053 دلار (داخل ایالت)

فرایند جذب برای دوره آنلاین دانشگاه Purdue متغیر است، بنابراین دانشجویان مشتاق می‌توانند هر زمان که آمادگی دارند دوره‌های خود را ادامه دهند. در پذیرش دانشجویانی که برای اخذ مدرک از راه دور اقدام می‌کنند همانند دانشجویان حاضر در دانشگاه، ضوابط سفت و سختی در نظر گرفته خواهد شد؛ همچنین آن‌ها کلاس‌هایی مشابه پشت سر خواهند گذاشت و مدرکی یکسان دریافت خواهند کرد.

 • Pennsylvania State University - World Campus
  رتبه: 86
  هزینه بر هر واحد: 930 دلار

آموزشگاه آنلاین دانشگاه Penn State، پنج دوره ارشد آنلاین مهندسی (مدیریت مهندسی، مهندسی هسته‌ای، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی سیستم‌ها و مهندسی مکانیک) به صورت پاره‌وقت دارد که با دوره‌های حضوری در دانشگاه یکسان هستند. دانشجویان همچنین به خدمات پشتیبانی از دانشجویان، مشاوران آکادمیک و شغلی و همچنین موارد بیشتر دسترسی دارند.

 • Columbia University - Fu Foundation
  رتبه: 93
  هزینه بر هر واحد: 1.782 دلار

بعد از اهدای یک هدیه از سوی Fu Foundation در سال 1997 چنین نامی به خود گرفت، در اصل، Columbia's School of Engineering and Applied Science بخشی از برنامه Columbia Video Network است که به دانشجویان راه دور اجازه می‌دهد همانند دوستانی که در سر کلاس حاضر هستند، از طریق ویدئو دیجیتال، کلاس‌های مورد نظر خود را به اتمام برسانند.
گرایش‌های مهندسی موجود شامل مهندسی صنایع و سیستم‌ها، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، ریاضیات کاربردی و غیره می‌شود.

 • University of Southern California - Viterbi
  رتبه: 97
  هزینه بر هر واحد: 1.774 دلار

آموزشگاه Viterbi school of Engineering در دانشگاه USC در سال گذشته رتبه 3 را داشت، اما امسال به رتبه دوم رسیده است. ازآنجاکه 86 درصد از ثبت‌نام کنندگان در دوره آنلاین Vitrebi، شاغل هستند، آموزشگاه، دوره‌های خود را به صورت آنلاین بایگانی می‌کند، بنابراین دانشجویانی که در طول روز گرفتار کار یا مسائل دیگر هستند و نمی‌توانند به صورت حضوری به کلاس ملحق شوند، می‌توانند همچنان در زمانی دیگر به اطلاعات دسترسی داشته باشند. Viterbi، کلاس‌های آنلاین کوتاه‌مدت هم برگزار می‌کند.

 • University of California at Los Angeles - Samueli
  رتبه: 100
  هزینه بر هر واحد: 962 دلار

برای دومین سال در این لیست، وب‌سایت U.S News، آموزشگاه Samueli School of Engineering and Applied Science Master Online Program را در دانشگاه UCLA به عنوان بهترین دوره تحصیلات تکمیلی آنلاین در گرایش‌های مهندسی انتخاب کرده است. از تابستان 2013، دانشجویان می‌توانند از طریق کامپیوترها، تبلت‌ها و یا گوشی‌های هوشمند خود در کلاس‌ها شرکت کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که از هر کجایی که خواستند به یک مدرک عالی دست پیدا کنند.

ارسال نظر