چگونه از سرقت اطلاعات گوشی هوشمندمان جلوگیری کنیم؟ ( قسمت اول)

چه اتفاقی رخ می دهد اگر شخصی تلفن هوشمند شما را بدزدد؟

چگونه از سرقت اطلاعات گوشی هوشمندمان جلوگیری کنیم؟ ( قسمت اول)

کلیک- آیا تلفن هوشمند شما رمزگذاری شده است؟آیا شما به صورت خودکار وارد برنامه های بانکی و اجتماعی تان می شوید؟آیا شما بازی های رایگان و برنامه ها را بدون خواندن شرایط دانلود می نمایید؟آیا تلفن های هوشمند می توانند به تفحص در اطلاعات شخصی شما و جمع آوری اطلاعات سری شما مانند شماره کارت ملی ،تاریخ تولدتان که در سرقت هویت شما تاثیرگذارند،بپردازند؟هم اکنون که شما در حال خواندن این مطلب هستید،تلفن هوشمندتان دقیقا کجاست؟این ها سوالاتی هستند که باعث ایجاد ترس و اضطراب در شما می شود.

اگر شما به طور عجولانه در حال چک کردن جیب و یا کیف تان هستید، ممکن است در همین زمان هدف اصلی سارقان اطلاعاتی قرار گرفته باشید.طبق مطالعات انجام شده در سال 2011 ،یک سوم کاربران تلفن هوشمند، قربانی سرقت اطلاعاتی شده اند. در واقع هفت درصد از کاربران تلفن هوشمند قربانی واقعی و اصلی این احراز هویت بودند.

و اما چرا؟تجسم کنید که تمامی افراد از تلفن هوشمند،تلفن همراهی که بیشتر شبیه به یک کامیپوتر جیبی است تا یک تلفن، استفاده می کنند.تلفن هوشمندی که به عنوان یک کیف پول و برای واریز پول نقدی از آن استفاده می نماییم.هم چنین ما برنامه هایی را دانلود می کنیم که امکانی را برای ما فراهم می کنند که بتوانیم مانده حساب بانکی خود را چک کرده وچک بانک دیجیتالی تهیه کنیم.بعلاوه می توانیم کمک های مالی خود به خیریه ها را از طریق ارسال پیام و یا مبلغی را به حساب دوستمان واریز نماییم.هم چنین مرتبا وضعیت فعلی خود اعم از اینکه الان در چه مکان و مشغول به انجام چه فرایندی هستیم را در صفحات اجتماعی مانند فیس بوک ،توییتر و اینستاگرام بروز رسانی می نماییم.علاوه بر این ها، تمامی اطلاعات مخاطبیان اعم از دوست و همکار را در تلفن هوشمند برای دسترسی آسان، ذخیره می نماییم.

با وجود تمامی این امکانات ،تحقیقات نشان می دهد که درصد زیادی بالغ بر 62% از کاربران تلفن هوشمند هیچ رمزی بر روی تلفن شان قرار نداده اند و درصد کمی توانایی پاک کردن اطلاعات از روی هارد دیسک را از راه دور به واسطه این تلفن داشته اند.

مطابق با بررسی تحقیقات پیو در سال 2014 ،نود درصد افراد بالغ آمریکایی تلفن همراه داشته و 58 درصد آنان از تلفن هوشمند استفاده می نمایند،درصدی که این روز ها شاهد افزایش آن می باشیم.

نکته ی امنیتی را جدی بگیرید و هر روز با مطالعه روش های امنیتی و به روز نگاه داشتن خود، خطر احتمالی به سرقت رفتن اطلاعاتتان را کاهش دهید.

ادامه دارد...

منبع : howstuffworks

ارسال نظر