با این ترفند در واتس‌ اپ کانال بسازید!

رسانه کلیک - در نسخه جدید پیام رسان Whatsapp امکان ایجاد محدودیت برای اعضای گروه اضافه شده است. توسط این ویژگی‌ می‌توان صفحه‌ای را مانند کانال در این پیام رسان ایجاد کرد که در آن تنها ادمین‌ها قادر به چت کردن خواهند بود. برای ساخت کانال در واتس‌ اپ با این ترفند، ادامه مطلب را بخوانید.

با این ترفند در واتس‌ اپ کانال بسازید!

با خارج شدن تلگرام از دسترس کاربران ایرانی، عده زیادی به پیام رسان‌های مشابه از جمله واتس‌ اپ کوچ کردند. با اینکه واتس‌ اپ از برخی قابلیت‌هایی که در تلگرام شاهدشان بودیم، بی بهره است، اما امکان پیام رسانی سریع و امنیت بالای آن، توجه کاربران زیادی را به این سرویس جلب کرده است.

به تازگی آپدیت جدیدی برای واتس‌ اپ منتشر شده و شاهد اضافه شدن قابلیت‌های کاربردی متعددی به آن هستیم. اکنون ادمین گروه در واتس‌ اپ می‌تواند برای فعالیت اعضا در گروه محدودیت ایجاد کند. به این ترتیب توانایی ارسال پیام در گروه از اعضا سلب شده و تنها ادمین می‌تواند پیام بفرستد. به عبارت دیگر افراد با این کار، می‌توانند گروه‌شان را به کانال تبدیل کنند. ( چگونه گروه واتس‌اپ خود را مدیریت کنیم؟ )

برای ساخت کانال در واتس ‌اپ با استفاده از قابلیت محدودسازی فعالیت اعضای گروه، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کند.

  1. واتس‌‌ اپ را از طریق اپ استور یا گوگل پلی به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.
  2. برنامه را باز کرده و به گروهی که توسط خودتان ساخته شده، وارد شوید. (با کمک این آموزش می‌توانید در واتس‌ اپ گروه بسازید.)

ساخت کانال در واتس‌ اپ

  1. بعد از وارد شدن به صفحه گروه، بر روی آیکون سه نقطه کلیک کنید.

ساخت کانال در واتس‌ اپ

  1. بر روی گزینه Group info کلیک کنید.

ساخت کانال در واتس‌ اپ

  1. بخش Group settings را باز کنید.

ساخت کانال در واتس‌ اپ

  1. بر روی Send messages کلیک کرده و گزینه Only admins را برگزینید.

ساخت کانال در واتس‌ اپ

با طی این مراحل، پیغام فعال سازی این ویژگی در گروه ظاهر شده و اعضای آن، دیگر قادر به ارسال پیام نخواهند بود. اکنون تنها ادمین اصلی و دیگر ادمین‌های انتخاب شده می‌توانند در گروه پیام ارسال کنند.

ساخت کانال در واتس‌ اپ

اعضای گروه در این وضعیت هم می‌توانند گروه را در حالت Mute قرار دهند و از نمایش اعلانات مختلف در تلفن همراه خود جلوگیری کنند.

استفاده از این توانایی جدید برای ساخت کانال در واتس‌ اپ به اندازه کانال تلگرام حرفه‌ای نبوده و هنوز جای خالی قابلیت‌های زیادی در این بخش از واتس‌ اپ مشاهده می‌شود.

نظر شما در رابطه با ساخت کانال در واتس‌ اپ با استفاده از این ترفند چیست؟

ارسال نظر