چگونه یک دیسک USB قابل بوت برای ویندوز ۱۰ بسازیم؟

در حال حاضر که ویندوز ۱۰ قابل دانلود است، بسیاری از شما ممکن است قصدِ نصب نسخه جدید سیستم‌عامل رومیزی مایکروسافت را بر روی رایانه خود داشته باشید.

چگونه یک دیسک USB قابل بوت برای ویندوز ۱۰ بسازیم؟

کلیک - دلایل بسیاری برای نصب ویندوز وجود داشته و نسخه‌های متفاوتی برای انتخاب از میان آن‌ها قرار گرفته است. می‌توانید به طور خودکار ویندوزتان را به ویندوز ۱۰، ارتقا داده و یا به سادگی یک دیسک قابل بوت را برای نصب ویندوز ۱۰ بر روی یک یا چند رایانه ایجاد کنید.
می‌توانید برای نصب ویندوز ۱۰ از DVD یا دیسک USB ای که قابلیت بوت شدن را دارد, استفاده کنید که البته USB مزایایی همچون سریع‌تر خوانده شدن یا نوشته شدن را دارد. همچنین احتمال دارد یک درایو USB خالی داشته باشید و یا رایانه شما درایو DVD نداشته باشد که در این صورت, تصمیم مشخص است.
مطمئن شوید اطلاعات مهمی در USB یا DVD (اگر قابلیت بازنویسی دارد) که به عنوان واسط قابل بوت رایانه‌تان انتخاب می‌کنید نباشد. چون این فرآیند, درایو را فرمت خواهد کرد که به معنی از بین رفتن تمامی اطلاعات درون آن است. همچنین مطمئن شوید که درایو حداقل ۴ گیگ ظرفیت داشته باشد چرا که این فرایند به ۳ گیگ فضا نیاز دارد. با در نظر گرفتن این نکات، در اینجا فهرستی از مراحلی که باید برای ایجاد یک درایو قابل بوت ویندوز ۱۰ دنبال کنید آمده است:
۱) نرم‌افزار windows 10 media creation tool را دانلود کنید. در اینجا لینک‌های دانلود این نرم‌افزار به ترتیب برای ویندوزهای ۳۲ بیتی (x86) و ۶۴ بیتی (x64) آمده است. برای پی بردن به نوع ویندوزی که استفاده می‌کنید وارد منوی start شوید، control panel را تایپ کنید، system and security را انتخاب کنید. سپس در قسمت system، مقدار System type را نگاه کنید یا راهنمای مرحله‌به‌مرحله مایکروسافت را بررسی کنید.
۲) هنگامی که برنامه Media creation tool نصب شد، آن را راه‌اندازی کنید. زمانی که سؤال What do you want to do را پرسیده شد، گزینه Create installation media for another PC را انتخاب کرده و بر روی next کلیک کنید.
۳) در صفحه بعد، language و Architecture مورد نظر خود را که در مرحله ۱ (۳۲ بیت و ۶۴ بیت) اشاره شد، انتخاب کنید. همچنین نسخه آن را همان‌گونه که در زیر توضیح داده شد انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.
اگر شما در حال حاضر از ویندوزهای Windows 7 Starter، Windows 7 Home Basic، Windows 7 Home Premium، Windows 8، Windows 8.1، Windows 8.1 with Bing، یا Windows 10 Home استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Home را انتخاب کنید.
اگر در حال حاضر از ویندوزهای Windows 7 Professional،Windows 7 Ultimate،Windows 8 Pro، Windows 8.1 Pro،Windows 8 Professional، Windows 8.1 Professional با Media Centre، یا Windows 10 Pro استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Pro را انتخاب کنید.
اگر در حال حاضر از ویندوزهای Windows 8 Single Language،Windows 8.1 Single Language، یا Windows 8 Single Language with Bing استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Home Single Language را انتخاب کنید.
۴) اگر شما در حال ساخت یک دیسک USB قابل بوت برای ویندوز ۱۰ هستید، گزینه USB Flash drive را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید تا بقیه مراحل را طی کنید. یک بار دیگر یادآوری می‌کنیم که تمامی اطلاعات موجود در درایو انتخابی شما از بین خواهند رفت.
اگر شما می‌خواهید USB DVD قابل بوت شدن برای ویندوز ۱۰ بسازید، فایل ISO را انتخاب کنید. مطمئن شوید که فایل ISO نسخه windows10 که در مرحله ۳ به درستی انتخاب کرده‌اید را دارید. فایل‌های ISO، اساساً image هایی از فایل‌های نصب هستند. فایل‌های ISO ویندوز ۱۰، در مایکروسافت موجود می‌باشند.
زمانی که برنامه Windows 10 media creation tool، کار خود را به پایان رساند، شما باید یک دیسک USB/ یا درایو DVD قابل بوت ویندوز ۱۰ داشته باشید که مبتنی بر تنظیمات انتخابی شما است.
اگر شما در هریک از مراحل بالا، دچار مشکل شدید، از نرم‌افزار Windows USB/ DVD Tool که برای ویندوز ۷ طراحی شده، اما با ویندوز ۱۰ نیز به خوبی کار می‌کند، استفاده کنید. درصورتی‌که شما در استفاده از فایل‌های ISO ویندوز ۱۰ نیاز به کمک داشتید می‌توانید از این راهنما استفاده کنید.

منبع:pcworld

ارسال نظر