ساخت و ذخیره آیکون با نرم افزار فتوشاپ

آیا دوست دارید با نرم افزار فتوشاپ یک آیکون بسازید؟ آیکونی که به عنوان نماد سایت شما در مرورگر نمایش داده شود (favicon) و یا آن را برای یکی از فایل ها یا پوشه های خود استفاده کنید.

ساخت و ذخیره آیکون با نرم افزار فتوشاپ

کلیک - همانطور که می دانید نرم افزار ویرایش عکس ادوبی فتوشاپ قادر به ذخیره تصاویر با فرمت ICO نیست ولی این به آن معنی نیست که شما نمی توانید آن ها را ایجاد کنید. بنابر این قصد داریم در این مطلب نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

ابتدا به سایت Telegraphics مراجعه کرده و فرمت ICO (آیکون) را دانلود کنید. شما می بایست فایل مربوط به سیستم خود را دانلود نمایید (برای مثال: ویندوز یا مک 32 یا 64 بیتی). ما برای سهولت کار شما فایل های مربوط به ویندوز های 32 و 64 بیتی را در زیر قرار داده ایم که می توانید آن ها را دانلود کنید:

دانلود فایل مخصوص ویندوز 32 بیتی | دانلود فایل مخصوص ویندوز 64 بیتی

پس از دانلود، فایل های ZIP را در پوشه و مسیر زیر استخراج کنید:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2014\Plug-ins\File Formats

در صورتی که نتوانستید پوشه File Formats را در مسیر ذکر شده پیدا کنید، کافیست خودتان آن را ایجاد کنید.

SaveAsICO

اکنون نرم افزار فتوشاپ را باز کرده و یک فایل جدید بسازید. پس از طراحی آیکون خود Save As را انتخاب کرده و از لیست فرمت ها (formats) گزینه .ICO قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که نتوانستید این گزینه را پیدا کنید، ممکن است اندازه فایل شما بیشتر از 256x256 پیکسل باشد که امکان ذخیره سازی آن با فرمت آیکون وجود ندارد.

منبع: makeuseof

ارسال نظر