۱۰ رمز عبوری که باعث هک شدن حساب شما می شود

تحقیقات جدید انجام شده در زمینه رمز های عبور نکات مهمی را آشکار کرده است که هر فردی که به مسئله امنیت حساب های اینترنتی خود اهمیت می دهد، باید آن ها را رعایت کند.

۱۰ رمز عبوری که باعث هک شدن حساب شما می شود

کلیک - گزارش منتشر شده توسط گروه امنیتی Rapid7 بر خلاف سایر گزارشات رایج فعلی که تعدادی از رمز عبور های ساده انتخاب شده توسط کاربران را برجسته کرده و آن ها را مورد ریشخند قرار می دهد، به رمز عبور هایی که معمولا هکر ها برای نفوذ به حساب های مختلف استفاده می کنند اشاره کرده است.

bad_password_hero-970-80

به عبارت دیگر هکر ها معتقدند این رمز عبور ها مواردی است که بسیاری از کاربران از آن ها استفاده کرده و احتمال اختصاص یافتن آن ها به حساب های کاربری بسیار زیاد است. بنابر این آن ها اغلب برای نفوذ به حساب کاربران این رمز ها را یک بار امتحان می کنند. Rapid7 با قرار دادن طعمه هایی برای هکر ها در سراسر جهان توانسته است مجموعه ای از این نوع رمز های عبور را پیدا کند که شما به هیچ وجه نباید از این رمز ها استفاده کنید.

طی این گزارش Rapid7 یک لیست ۱۰ تایی از بدترین این رمز ها را تهیه کرده و اگر چه عبارت 'password' جزو آن ها نیست ولی عبارت 'P@ssw0rd' در این لیست وجود دارد و در رتبه پنجم قرار دارد.

اولین رمز عبور فوق العاده ضعیف این لیست عبارت 'x' است و عبارت 'Zz' و 'St@rt123' به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند. رمز عبور ضعیف چهارم عبارت بسیار کوتاه '۱' است و 'P@ssw0rd' نیز همانطور که قبلا اشاره کردیم در رتبه پنجم قرار دارد. همچنین عبارت های 'bl4ck4ndwhite' و سپس 'admin' نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

سه مورد آخر این لیست ۱۰ تایی نیز شامل عبارت های 'alex' ، '.......' و 'administrator' می شود.

خطاهای مدیران

همانطور که انتظار می رود موارد بعدی نیز شامل رمز عبور های کاملا ساده و قابل پیش بینی است. رمز عبور های 'administrator' ، 'Administrator' ، 'user1 و 'admin' که اغلب توسط مدیران سایت ها به کار می رود، از جمله ضعیف ترین رمز های عبور می باشد.

بنابر این اگر شما از یکی از رمز های عبور گفته شده در بالا استفاده می کنید، بهتر است هر چه سریع تر آن را عوض کنید.

گروه امنیتی Rapid7 از ماه آپریل گذشته تا به حال طعمه های خود را حفظ کرده است و از آن زمان تا کنون تقریبا روزانه ۶۶۰ بار برای نفوذ به حساب های طعمه توسط هکر ها تلاش می شود. این شرکت همچنین آدرس های آی پی مهاجمین را نیز جمع آوری می کند و طبق اطلاعات جمع آوری شده حدود ۴۰ درصد حمله ها از کشور چین انجام می شود.

کشور آمریکا با ۲۵ درصد و کره جنوبی با ۶ درصد در رتبه های بعدی لیست مهاجمین قرار دارند. انگلستان نیز در جایگاه ششم قرار دارد. به عبارت دیگر می توان گفت دو سوم حملات هکری جهان از کشور های چین و آمریکا انجام می شود.

در پایان باید گفت شما از هر رمز عبوری که استفاده می کنید، به خصوص در زمینه فعالیت های تجاری باید به اندازه کافی قوی بوده و ترجیحا توسط سیستم احراز هویت دو مرحله ای تقویت شود. البته دنیای رمز های عبور با ورود سیستم های بیومتریک (مانند حسگر های اثر انگشت) در حال دگرگون شدن است و کم کم این سیستم ها جای رمز های عبور فعلی را می گیرد.

منبع: techradar

ارسال نظر