برنامه NetSpeedMonitor، رکورد در لحظه سرعت اینترنت شما را انجام می‌دهد

رسانه کلیک - این روزها کرونا و در خانه ماندن مصرف اینترنت کشور را زیاد کرده است. این اتفاق برای بسیاری از مرد مشکل کندی اینترنت را در پی داشته است. در ادامه با معرفی برنامه NetSpeedMonitor می‌توانید سرعت اینترنت را در نوار ابزار کامپیوتر خود مشاهده کنید.

برنامه NetSpeedMonitor، رکورد در لحظه سرعت اینترنت شما را انجام می‌دهد

با نصب این ابزار کوچک و ساده که NetSpeedMonitor نام دارد، یک رکورد در لحظه سرعت بارگذاری و دانلود را در نوار ابزار خود مشاهده کنید. NetSpeedMonitor یک برنامه قدیمی، رایگان و مفید است که می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

ویژگی های برنامه NetSpeedMonitor

برای استفاده از NetSpeedMonitor، باید ویندوز ایکس پی یا بالاتر را داشته کنید. این برنامه برای نسخه‌های اولیه ویندوز تهیه شده اما اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید در صورت نصب نشدن می‌توانید برنامه را در حالت Compatibilty اجرا کنید. البته باید اطمینان حاصل کنید که برنامه درستی را دانلود کرده‌اید. بدین معنا که نام فایل باید به "x64_setup" ختم شود. اگر از یک برنامه که به"x86_setup" ختم می‌شود استفاده کنید برنامه در دستگاه ویندوز 10 حتی در حالت Compatibility اجرا نمی‌شود. نسخه‌های مختلف موجود در وبسایت‌های مختلف ممکن است باعث ایجاد چنین سردرگمی شوند. این برنامه ویژگی‌های خیلی زیادی ندارد اما استفاده از آن ساده و راحت می‌باشد و هیچگونه تبلیغاتی هم ندارد.

نصب NetSpeedMonitor

 1. ابتدا برنامه NetSpeedMonitor را دانلود و برنامه را نصب کنید. اگر برنامه به درستی نصب شد می‌توانید به مرحله نهم بروید.
 2. اگر پیام " Operating system not supported error " را مشاهده کردید باید برنامه را در حالت سازگاری اجرا کنید.
 3. برای اجرای برنامه در حالت سازگاری، دانلود را در فایل اکسپلورر پیدا کنید و کلیک راست کنید.
 4. Properties را انتخاب کنید.
  مشاهده سرعت اینترنت در نوار وظیفه
 5. روی تب Compatibility کلیک کنید.
  مشاهده سرعت اینترنت در نوار وظیفه
 6. در کنار " Run this program in compatibility mode for " را بررسی کنید و مطمئن شوید که زیر آن گزینه " Previous Versions of Windows" قرار دارد.
 7. برای ذخیره تغییرات، روی Apply و OK کلیک کنید.
 8. برنامه را دوباره نصب کنید.
 9. پس از نصب برنامه، اعلانی ظاهر می‌شود که از شما سوال می‌کند آیا می‌خواهید نوار ابزار نظارت بر پهنای باند را به نوار وظیفه اضافه کنید یا خیر. روی گزینه Yes کلیک کنید.برنامه NetSpeedMonitor
 10. یک پنجره پیکربندی باز می‌شود که می‌توانید در این قسمت در زبان و آداپتور شبکه خود تغییراتی ایجاد کنید. اگر آن‌ها چیزی هستند که می‌خواهید، روی Save کلیک کنید.
 11. وقتی روی دکمه Save کلیک کردید نوار ابزار سرعت آپلود و دانلود در گوشه‌ی سمت راست نوار وظیفه ظاهر می‌شود.برنامه NetSpeedMonitor

استفاده از NetSpeedMonitor

به طور پیش فرض، برنامه NetSpeedMonitor سرعت اینترنت شما را برحسب کیلوبیت (Kbit) اندازه‌گیری می‌کند. اما شاید بخواهید آن را به Mbit (مگابیت) تغییر دهید زیرا بیشتر سرویس‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت سرعت را بر حسب مگابیت در ثانیه گزارش می‌دهند. برای تغییر تنظیمات، روی صفحه نمایش سرعت، راست کلیک کرده و Configuration را انتخاب کنید، سپس بر روی منوی کشویی کنار "Bitrate" کلیک کنید و "Mbit / s" را انتخاب کرده و روی Apply بزنید. وقتی پنجره پیکربندی را باز می‌کنید می‌توانید تنظیمات دیگری مانند تغییر فونت، تغییر اندازه و تنظیم نوار ابزار را انجام دهید.

دانلود و استفاده از برنامه NetSpeedMonitor برای نظارت بر سرعت دانلود و بارگیری مستقیم در نوار وظیفه در دستگاه‌های ویندوز ساده به کار می‌آید. هر وقت بخواهید می‌توانید سرعت آن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید اینترنت شما به خوبی کار می‌کند.

ارسال نظر