چگونه میزان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کنیم؟

رسانه کلیک - اگر روزانه زمان زیادی را در اینستاگرام صرف می‌کنید، این مطلب را مطالعه کنید تا با روش مدیریت میزان استفاده از اینستاگرام آشنا شوید.

چگونه میزان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کنیم؟

اینستاگرام به یکی از بخش‌های جدانشدنی زندگی اکثر افراد تبدیل شده است و اکثر افراد روزانه زمان زیادی را صرف آن می‌کنند. اگر نتوانید زمان خود را مدیریت کنید، ممکن است چندین ساعت را در این شبکه اجتماعی سپری کنید و متوجه گذر زمان نشوید. این پلتفرم در کنار تمام مزایایی که برای افراد و کسب‌وکارهای مختلف دارد، اعتیادآور هم هست.

از زمانی که قابلیت Your Activity به اینستاگرام اضافه شده است، می‌توانید میزان استفاده روزانه خود از این اپلیکیشن را به طور دقیق مشخص کنید. اینستاگرام با ارائه این قابلیت به کاربران کمک کرده است تا بتوانند میزان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کنند. در این مطلب روش استفاده از قابلیت Your Activity و مدیریت زمان را آموزش می‌دهیم.

مدیریت میزان استفاده از اینستاگرام

برای مشاهده میانگین فعالیت روزانه خود در اینستاگرام، ابتدا باید وارد پروفایل خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام شوید. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و روی عکس پروفایلتان که در گوشه سمت راست تصویر قرار دارد ضربه بزنید. سپس روی سه خط زیر هم که در گوشه بالای تصویر قرار دارد کلیک کنید و از منویی که باز می‌شود گزینه Your Activity را انتخاب کنید.

مدیریت میزان استفاده از اینستاگرام

در این صفحه یک نمودار نمایش داده می‌شود که در بالای آن میانگین استفاده روزانه شما از اینستاگرام با ساعت و دقیقه مشخص شده است. اگر روی هر یک از ستون‌های این نمودار انگشت خود را نگه دارید، میزان دقیق استفاده از اینستاگرام در آن روز را مشاهده می‌کنید.

زیر این نمودار دو گزینه Notification Settings و Set Daily Reminder وجود دارد که در واقع ابزارهای شما برای مدیریت میزان استفاده از اینستاگرام است.

با ضربه زدن روی گزینه Set Daily Reminder، یک صفحه جدید برای شما باز می‌شود که می‌توانید میزان استفاده از اینستاگرام را با ساعت و دقیقه برای خود تعیین کنید. این مقداری که تعیین می کنید، میزان ایده‌آل شما برای اسفاده از این شبکه اجتماعی است و اگر در هر روز بیشتر از این زمان را در اینستاگرام سپری کنید، پیام هشداری برای شما نمایش داده می‌شود.

مدیریت میزان استفاده از اینستاگرام

دومین ابزار نیز Notification Settings است که با استفاده از آن می‌توانید نوتیفیکیشن‌های این شبکه اجتماعی را مدیریت کنید. برای مثال اگر در گروه‌های زیادی عضو هستید و نوتیفیکیشن پیام‌های آن‌ها باعث برهم خوردن تمرکز شما می‌شود می‌توانید آن‌ها را غیرفعال کنید. این ابزار در واقع به شما کمک می کند تا با وسوسه برای استفاده از اینستاگرام مقابله کنید.

ارسال نظر