3 سایت جذاب برای ایجاد رأی‌گیری و نظرسنجی آنلاین

رسانه کلیک - در این روزها که بسیاری از کارها آنلاین شده است، ممکن است به یک فرم نظرسنجی آنلاین نیاز داشته باشید. در این مطلب ۳ سایت جذاب برای این کار معرفی می‌کنیم.

3 سایت جذاب برای ایجاد رأی‌گیری و نظرسنجی آنلاین

اگر می‌خواهید نظرسنجی گروهی انجام دهید، یک روش ساده و آسان برای انجام این کار وجود دارد. فقط کافی است فرم رأی‌گیری را ایجاد کنید و برای همه اعضای گروه بفرستید. اما بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رأی‌گیری آنلاین انجام دهید. این سایت‌ها به شما کمک می‌کنند تا بدون نیاز به ارسال فرم فیزیکی به تک تک اعضای گروه، رأی‌گیری آنلاین انجام دهید.

از آنجایی که این روزها انجام بسیاری از کارها به صورت آنلاین باب شده است، در این مطلب قصد داریم تا 3 سایت بسیار کاربردی برای ایجاد فرم رأی‌گیری آنلاین و انجام آن را به شما معرفی کنیم.

۱- سایت نظرسنجی آنلاین Strawpoll

اگر بخواهید از افراد فقط یک سؤال بپرسید و نظرسنجی خود را بر اساس همان یک سؤال پیش ببرید، سایت Strawpoll انتخاب بسیار مناسبی است. از این سایت برای رأی‌گیری در خصوص یک مورد و با یک سؤال می‌توانید استفاده کنید.

نظرسنجی و رأی‌گیری آنلاین این سایت در ابتدای روی کار آمدنش یکی از بهترین سایت‌های رأی‌گیری به شمار می‌رفت. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این وب سایت سرعت و سادگی کار با آن بود. از این وب سایت برای ایجاد نظرسنجی روی سایت Twitch استفاده می‌شد. در حال حاضر سایت Twitch سیستم نظرسنجی و رأی‌گیری خاص خود را دارد با این وجود سایت Strawpoll همچنان یکی سیستم رأی‌گیری کاربردی و به درد بخور به شما می‌رود.

ویژگی مهمی که وب سایت Strawpoll دارد این است که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام در آن ندارید. همه کاری که باید انجام دهید این است که سؤال خود را تایپ کنید، گزینه‌های مربوط به پاسخ را وارد کنید. می‌توانید بیشتر از 3 گزینه برای پاسخ به سؤال خود انتخاب کنید. این وب سایت قابلیت افزودن بیش از 3 گزینه برای پاسخ به سؤال را دارد.

وب سایت نظرسنجی ـنلاین اگر نمی‌خواهید افراد بیشتر از یک بار در نظرسنجی شما شرکت کنند، می‌توانید امکان رأی‌دهی مجدد از یک آی پی مشابه را در این وب سایت غیرفعال کنید.

وقتی سؤال خود را به همراه گزینه‌های مربوط به آن ایجاد کردید، می‌توانید نتیجه را ر هر زمانی که خواستید مشاهده کنید.

۲- وب‌سایت نظرسنجی آنلاین Poll Maker

اگر شما از وب سایت Strawpoll و ایده پشت آن برای ایجاد رأی‌گیری راضی هستید، اما به دلیل امکانات کم آن نمی‌خواهید از این وب سایت استفاده کنید، می‌توانید سراغ وب سایت Poll Maker بروید. https://www.poll-maker.com/

قابلیت‌های این وب سایت یک سر و گردن نسبت به قابلیت‌های وب سایت Strawpoll بیشتر است. این وب سایت به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و بسیار سریع رأی‌گیری خود را البته با امکانات بیشتر انجام دهید.

UI اصلی این وب سایت بسیار ساده و شبیه به سایت Strawpoll طراحی شده است. یک فیلد اصلی برای تایپ سؤال در نظر گرفته شده است و فیلدهای دیگر برای تایپ گزینه‌های مربوط به پاسخ سؤال. علاوه بر این شما می‌توانید برای هر گزینه یک تصویر قرار دهید. برای این کار باید روی آیکون تصویر کلیک کنید. با این کار می‌توانید برای هر گزینه یک تصویر از کتابخانه آنلاین این وب‌سایت ایجاد کنید.

نظرسنجی آنلاین اگر نیاز به شخصی سازی‌ها و تنظیمات بیشتری دارید می‌توانید روی گزینه Advanced Features کلیک کنید.

در قسمت Setting شما می‌توانید به کاربران خود امکان قرار دادن کامنت روی سؤالات را بدهید. همچنین می‌توانید امکان رأی دادن چند باره توسط یک کاربر را ببندید. اگر نمی‌خواهید کاربران نتیجه رأی‌گیری را مشاهده کنند می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

در قسمت Advanced Setting شما می‌توانید زمان فعال شدن رأی‌گیری و فعال ماندن آن را تنظیم کنید. همچنین امکان ردیابی کاربران و رأی ‌دهنده‌ها نیز برای شما وجود دارد.

۳- وب سایت نظرسنجی آنلاین Google Form

برای ایجاد رأی‌گیری آنلاین زمانی به مشکل بر می‌خورید که شما می‌خواهید در رأی‌گیری خود بیش از کاربران بیش از یک سال بپرسید. البته وب سایت‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان رأی‌گیری با بیش از یک سؤال را می‌دهند اما بسیاری از آن‌ها واقعاً رایگان نیستند.

برای مثال وب سایتی به نام Survey Monkey وجود دارد که برخی از امکانات آن رایگان است. مثلاً می‌توانید برای خود رأی‌گیری ایجاد کنید که کمتر از 10 سؤال داشته باشد و تعداد شرکت ‌کنندگان در آن کمتر از 40 کاربر باشد.

یک وب سایت بسیار کاربردی با امکانات زیاد برای ایجاد رأی‌گیری با بیش از یک سؤال وجود دارد که از جمله سرویس‌های گوگل است. این وب سایت Google Forms نام دارد. Google Forms به کاربر امکان می‌دهد که رأی‌گیری را با هر تعداد سؤالی که می‌خواهید انجام دهید.

نظرسنجی آنلاین اگر می‌خواهید فرم خود را ایجاد کنید، این امکان برای شما نیز وجود دارد. در وب سایت Google Forms امکانات، قابلیت‌ها و فرم‌های نمونه‌ زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن برای ایجاد فرم رأی‌گیری خود استفاده کنید. اگر هر کدام از این قابلیت‌ها و فرم‌ها با توجه به اهداف شما مناسب بود بهتر است از آن‌ها استفاده کنید. به خصوص این مورد را در استفاده از نمونه فرم‌ها در نظر داشته باشید. اگر از فرم‌های آماده در Google Form استفاده کنید در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد و کار خود را با سرعت بیشتری پیش خواهید برد.

به هر حال اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از نمونه فرم‌های آماده در این وب سایت استفاده کنید می‌توانید با استفاده از امکانات و قابلیت‌هایی که در این وب سایت در اختیار شما قرار گرفته است، فرم خود را بر اساس سلیقه‌تان طراحی کنید. مثلاً می‌توانید به جای استفاده از پاسخ‌های چند گزینه‌ای برای جواب سؤالات منو ایجاد کنید و یا قابلیت‌های دیگر که توسط این وب سایت‌ به کاربر ارائه می‌شود.

همچنین امکان مشاهده و پیگیری فرم زمانی که برای سایر کاربران ارسال می‌کنید نیز وجود دارد. به محض اینکه مقدار کافی داده جمع‌آوری کردید می‌توانید با استفاده از یک کلیک داده‌ها و نتایج را در Google Sheet ذخیره کنید.

ارسال نظر