نحوه نصب Nova Launcher برای یک صفحه خانگی اندرویدی قدرتمند

یکی از موارد جالب در مورد اندروید قدرت انتخاب است. اگر پیکربندی گوشی که از آن استفاده می کنید را دوست ندارد، تغییر اغلب موارد آن ساده است.

نحوه نصب Nova Launcher برای یک صفحه خانگی اندرویدی قدرتمند

کلیک - انتخاب های زیادی در بخش Play Store برای برنامه های کاربردی SMS (پیام کوتاه)، دوربین ها، و تقویم ها، وجود دارد. اما از تمام گزینه های موجود در آنجا، تغییر launcher بدون شک بیشترین تأثیر را روی تجربه کلی کاربر دارد.

۶۵۰x300xScreenshot-Mar-23-2016-12_06_07-PM.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.5guqi3sKUH
مزیت Launcher های مرسوم
۶۵۰x436xScreenshot_20160323-1239402.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.NXcr4_qotd (1)
Launcher های اندروید معمول کدامند و چرا ممکن است شما بخواهید از یکی از آنها استفاده کنید؟
Launcher - که صفحه خانگی و طراح برنامه کاربردی شما را مدیریت می کند - راه زیادی را تا رسیدن به روزهای ابتدایی پیدایش سیستم عامل اندروید پیموده است، و از صفحه خانه اولیه به نوعی از داشبورد برای کل تجربه اندرویدی تبدیل شده است. در حالی که بسیاری از کارخانجات معروف - نظیر سامسونگ، ال جی، و اچ تی سی - دارای launcher های بسیار قوی ای روی تلفن های خود هستند، علاوه بر این می توانند منبعی با هزینه گزاف، و برخی اوقات حتی بسیار گران باشند. سریع ترین و ساده ترین راه برای داشتن یک تجربه اندرویدی در صورت دادن موضوعاتی توسط launcher کارخانه سازنده یک custom launcher است.
معمولاً نه تنها به عنوان غنی ترین منبع ویژگی در میان تمام launcher های موجود به شمار می رود، بلکه علاوه بر این به عنوان سریع ترین launcher نیز تلقی می شود. این قابلیت Nova را به launcher ای عالی برای هر شخصی تبدیل می کند - از کاربر مبتدی که به دنبال یافتن قابلیت های بیشتر از گوشی خود است تا پیشرفته ترین tweaker ها (منتقدین).

Nova Launcher در مقابل Nova Prime

۱۲
۱۳

دو نسخه مختلف از Nova Launcher وجود دارد: رایگان و اصلی (که مبلغ آن ۹۹/۴ دلار است). در حالی که نسخه رایگان برای جایگزین کردن launcher فعلی تان مناسب است، Nova Prime قفل کل پتانسیلی که launcher ارائه می کند را، با مشتی از ویژگی هایی که در نسخه رایگان موجود نیستند باز می کند:
• Gesture ها: اجرای فرامین معین یا دیگر اقدامات با حرکت سریع و ساده یا تنگنا.
• Unread Counts (مستلزم TeslaUnreadPlugin می باشد): مشاهده چگونگی تعلیق بسیاری از ایمیل ها، SMS، پیام ها، اعلان های فیسبوک یا موارد دیگری که منتظر ارسال آن ها هستید.
• Custom drawer groups (گروه های ترسیم مرسوم): پوشه ها یا برگه های درون طراح برنامه کاربردی (app drawer).
• Hidden apps (برنامه های کاربردی پنهان): توانایی جلوگیری از نمایش برنامه های کاربردی در بخش برنامه های کاربردی. برای برنامه های کاربردی منفعلی که در پس زمینه اجرا می شوند و هیچ گاه مستقمیماً launch نمی شوند بسیار مناسب است.
• Icon Swipping: اجرای فرامین خاصی با دزدیدن آیکن یک برنامه کاربردی به جای بهره بردن از آن.
• More scroll effects: انتقالات مختلف میان صفحات صفحه خانه
نسخه رایگان Launcher برای شروع کار شما و مشاهده آنچه Nova هست بدون صرف هزینه مناسب است. اما هنگامی که شما آماده رفتن به بخش عملیات پیشرفته هستید، نسخه اصلی بهترین گزینه است.
چگونه Nova Launcher را نصب و تنظیم کنیم:
نصب Nova بخش ساده ای از کار است: لازم است که به بخش Play Store بروید و Nova Launcher را جستجو کنید (یا روی click here کلیک کنید تا مستقیماً به نسخه رایگان در مرورگر خود یا روی تلفن خود دسترسی پیدا کنید). دکمه نصب را فشار دهید تا دانلود و نصب اتوماتیک شروع شود.
۳۲۴x576xScreenshot_20160323-150043.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.WISAPrFcdx
هنگامی که launcher نصب شد، فشردن دکمه home (خانه) باعث خواهد شد تا گزینه ای برای راه اندازی Nova یا Launcher پایه فعلی مشخص شود. گزینه موجود برای اجرای این اقدام تنها یک بار یا هر زمانی که دکمه home فشرده می شود نیز فعال می گردد، بنابراین در نظر داشته باشید که اگر گزینه همیشه را انتخاب کنید باعث خواهد شد Nova به launcher پیش فرض شما تبدیل شود. برگشت از این گزینه و تغییر آن بسیار ساده است، بنابراین اگر تصادفاً گزینه همیشه را انتخاب کردید نگران نباشید.
هنگامی که Nova در حال کار یا اجراست، می توانید یا از تنظیمات پیش نویس شروع کنید یا تنظیمات را از launcher دیگری وارد نمایید.
۳۲۴x576xScreenshot_20160323-150819.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.yXjjm-DIAz
برنامه app drawer را باز کنید و روی آیکن تنظیمات Nova در بخش بالا کلیک کنید، سپس "پشتیبان گیری و وارد کردن تنظیمات از لیست" را انتخاب کنید.
۳۲۴x576xScreenshot_20160323-153554-e1458765669130.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.iXREnYvvdc

روی دکمه Import کلیک کنید. Nova هشدار می دهد که وارد کردن تنظیمات از launcher دیگر طرح Nova را پاک می کند و آیا شما مطمئن هستید که می خواهید با این ورود تنظیمات به مرحله بعدی بروید. روی OK کلیک کنید.
۳۲۴x576xScreenshot_20160323-153619-e1458765726169.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.KBK2woqFjO

۳۲۴x576xScreenshot_20160323-153624-e1458765773230.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.oCqnNd7579

۳۲۴x576xScreenshot_20160323-113225.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.iN9tFXX55B (1)
از اینجا، شما می توانید launcher ای که می خواهید از آن تنظیمات را وارد کنید را انتخاب کنید (در صورتی که بیش از یک launcher نصب شده داشته باشید بسیار کاربردی و مفید است)، و وارد کردن تنظیمات شروع خواهد شد.
۳۲۴x576xScreenshot_20160323-113233.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.4xYBV_zFaN
شایان ذکر است که Nova نمی تواند بصورت اتوماتیک ویجت ها را ایجاد نماید و این به دلیل محدودیت موجود در اندروید است، اما placeholder ها در جایی که ویجت تان قرار دارد ایجاد خواهند شد، بنابراین هنگامی که کار وارد کردن تنظیمات تمام شود شما می توانید روی آن ویجت کلیک کنید و به Nova اجازه دهید تا آن را از اآنجا ایجاد کند. Rooted users می تواند گزینه ی Root Helper را امتحان کند، به گونه ای که در بالا نشان داده شده است، که سعی در خواندن اطلاعات ویجت از launcher دیگر و ساختن آن از اینجا خواهد داشت، اما همیشه کار نمی کند. در آن مورد، آن برای ویجت placeholder پیش فرض خواهد بود.
هنگامی که همه تنظیمات وارد شدند، شما آزادید که تمام ویژگی های Nova را بدون استدلال تنظیم launcher جدید امتحان کنید.
منبع: howtogeek

ارسال نظر