چطور یک Amazon Echo برای خود بسازیم؟

آیا عاشق Amazon Echo هستید ولی از ظاهر آن خوش تان نمی‌آید؟ ما به شما خواهیم آموخت چطور یک Amazon Echo برای خود بسازید.

چطور یک Amazon Echo برای خود بسازیم؟

کلیک - Amazon Echo دستگاهی است با یک بلندگوی بی‌سیم که دستورات را به شکل صوتی از کاربر دریافت می‌کتد. این ذستگاه محصولی است از شرکت آمازون و با شنیدن کلمه Alexa آماده دریافت دستور از کاربر می‌شود. شما خیلی خوش شانس هستید و هم‌چنین باید از GitHub متشکر باشید. چون افراد هوشمند با افکاری خلاقانه توانسته‌اند در این سایت مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را طرح‌ریزی کنند تا شما Amazon Echo شخصی خود را بسازید و این محصول ساخت شرکت آمارون را به یک دستگاه بی‌ارزش حتی بی‌ارزش‌تر از Raspberry Pi تبدیل کنید. (Raspberry Pi یک کامپیوتر بسیار کوچکی است که به وسیله آن می‌توان برنامه‌نویسی را به صورت تفریحی و عملی آموخت). هیچ‌کدام از این دستگاه‌ها برای اکثر مردم کاملا شیک و زیبا نیستند، به جز این‌که برای خود سازندگانشان این‌طور به نظر برسند.

به نظر نمی‌رسد که کار چندان پیچیده‌ای باشد برای این‌که بخواهیم چیزی شبیه به Alexa برای خود طراحی کنیم و در زندگی روزمره از آن استفاده کنیم . برای شروع شما به یک Raspberry Pi 2 و یک میکروفون USB نیاز دارید. اما این تجهیزات نسبتا جزو لوازم پایه‌ای هستند . اگر یک کابل اترنت و یک micro-SD card هم داشته باشید بسیار عالی است. اگر هم این دو وسیله را نداشتید نگران نباشید. شما می‌توانید به سایت آمازون مراجعه کرده و این تجهیزات را خریداری کنید.

در حالی که در سایت‌های دیگر نحوه ساخت یک Amazon Echo ار یک‌دیگر کپی می‌شوند، می‌توان گفت این دستورالعمل یکی از کامل‌ترین و مفصل‌ترین راهنمای‌هایی است که تا به امروز ارائه شده است. (احتمالا دلیلش این است که این اطلاعات مستقیما از خود آمارون بدست آمده است). ما لیست کاملی از سخت افزارها و دستورالعمل‌های گسترده را، درباره همه چیز، از ابتدای کار تا نصب نرم‌افزار VLC و ثبت‌نام در آمازون برای داشتن یک حساب کاربری توسعه‌دهنده (developer account) در اختیار شما قرار خواهیم داد. بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده ، اطمینان داشته باشید که تمام فرایند ساخت این دستگاه در دستان شما است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که دستگاهی که شما توسط این فرایند می‌سازید مانند Amazon Echo با گفتن یک کلمه خاص واکنش نشان نخواهد داد. در واقع شما باید قبل از گفتن دستورالعمل صوتی خود به دستگاه، دکمه‌ای را فشار دهید تا دستکاه آماده دریافت دستور شود. البته اگر کسی بتواند راهی پیدا کند که با گفتن کلمه‌ایی خاص مانند کلمه Alexa دستگاه را آماده دریافت دستور کنیم خیلی عالی خواهد شد.

بنابراین اگر شما مشتاق به انجام یک پروژه در تعطیلات Easter هستید پروژه ساخت Amazon Echo توسط خودتان را ملاحظه کنید. حداقل چیزی که با انجام این پروژه به دست خواهید آورد این است که یک دوست برای خود خواهید ساخت که هم‌صحبت شما خواهدبود.

منبع: digitaltrends

ارسال نظر