7 کاری که اوبونتو بهتر از ویندوز انجام می‌دهد (قسمت دوم)

رسانه کلیک - اگر برای نصب سیستم عامل اوبونتو تردید دارید، در این مطلب با ما همراه باشید تا با 7 کاری که اوبونتو در آن‌ها قوی‌تر از ویندوز 10 است آشنا شوید. 

7 کاری که اوبونتو بهتر از ویندوز انجام می‌دهد (قسمت دوم)

در مطلب قبلی در خصوص کارهایی که در سیستم‌عامل اوبونتو بهتر از سیستم‌عامل ویندوز می‌توان انجام داد صحبت کردیم. در این مطلب نیز 3 مورد دیگر را معرفی می‌کنیم.

5- محیط لایو و فعال

سیستم‌عامل ویندوز برای اینکه بتوانید از سیستم‌عامل ویندوز استفاده کنید باید حتماً آن را روی سیستم خود نصب کنید. اگر روی این سیستم‌عامل داده‌هایی را ذخیره کرده باشید و بعد از کار کردن با این سیستم‌عامل به این نتیجه رسیدی که مناسب شما نیست و بخواهید آن را پاک کنید داده‌های ذخیره شده حذف می‌شوند. اما این موضوع در مورد سیستم‌عامل اوبونتو صادق نیست.

در سیستم‌عامل اوبونتو شما می‌توانید image سیستم‌عامل را روی CD یا USB کپی کنید و سپس از آن به صورت مستقیم بدون نیاز به نصب روی سیستم خود استفاده کنید. اگر کار کردن با این سیستم‌عامل را دوست نداشتید و از آن خوشتان نیامد به راحتی می‌توانید سیستم خود را خاموش کنید و دوباره به سیستم‌عامل ویندوز یا هر نسخه دیگری از سیستم‌عامل لینوکس برگردید.

6- نرم‌افزارها

سیستم‌عامل اوبونتو یکی از دلایلی که کاربران به استفاده از سیستم‌عامل ویندوز تمایل بیشتری دارند این است که تنوع برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های سازگار با سیستم‌عامل ویندوز بسیار زیاد است. هرچند بسیاری از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که می‌توان روی سیستم‌عامل ویندوز استفاده کرد، با سیستم‌عامل اوبونتو سازگار نیستند اما مسئله این است که بسیاری از برنامه‌های اوبونتو، به صورت متن باز هستند و شما می‌توانید تغییرات مورد نیاز خود را روی آن‌ها انجام دهید.

همچنین شما می‌توانید از طریق پکیج‌های DEB و Snap Store به نرم‌افزارهای مورد نیاز خود که با سیستم‌عامل لینوکس اوبونتو سازگار هستند دسترسی پیدا کنید.

7- رایگان بودن سیستم‌عامل لینوکس اوبونتو

سیستم‌عامل ویندوز متأسفانه برای دسترسی به همه قابلیت‌های سیستم‌عامل ویندوز باید هزینه‌‌هایی را پرداخت کنید. هر چند در ایران نمونه‌های کرک شده سیستم‌عامل ویندوز وجود دارد اما برای دسترسی به آخرین به روز رسانی‌ها در آن باید حتماً نسخه پولی این سیستم‌عامل را خریداری کنید. اما این مورد در خصوص سیستم‌عامل لینوکس و اوبونتو صادق نیست. سیستم‌عامل اوبونتو کاملاً رایگان است و برای دسترسی به قابلیت‌های آن نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای ندارید.

ارسال نظر