آموزش غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

با غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام، امکان نوشتن یا دیدن کامنت‌ها را از فالوورهای خود بگیرید.  

آموزش غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بهترین اپلیکیشن های اجتماعی است که روزانه میلیون‌ها کاربر در آن به اشتراک ایده‌ها، تصاویر، ویدیوها، خلاقیت‌ها، دلنوشته‌ها، آهنگ و غیره می‌پردازند.

با ارسال هر پست در اینستاگرام، فالوورهای شما می‌توانند در بخش کامنت‌ها، نظرشان را درباره آن پست بنویسند. ولی فراموش نکنید که فضای اینستاگرام تا حد زیادی غیرقابل‌کنترل است.

برخی مواقع ترجیح می‌دهید پست شما هیچ کامنتی نداشته باشد. مطالب مهمی که نباید درباره آن‌ها بحث کرد، تصاویری که نمی‌خواهید فردی در مورد آن‌ها نظر دهد، آگهی‌هایی که تنها جنبه نمایشی دارند و اظهارنظر افراد در مورد آن‌ها لازم نیست. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد بخش کامنت را در زیر پست‌های خود غیرفعال کنید.

همچنین بخوانید: حل مشکل فراموش کردن رمز اینستاگرام

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام بسیار ساده است. توجه داشته باشید که اگر پیش از غیرفعال سازی بخش کامنت ها، قبلا افرادی زیر پست شما اظهارنظر کرده باشند، نظرات آن‌ها پاک نمی‌شود، بلکه مخفی می‌شود.

پس از باز کردن اپلیکیشن، روی تصویر پروفایل خود در گوش پایین سمت راست صفحه کلیک کنید تا به تمام پست‌ها دسترسی پیدا کنید. سپس پست موردنظر را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

حال روی منوی سه‌نقطه در سمت راست (بالا) ضربه زده و گزینه آخر یعنی Turn off commenting را انتخاب کنید.

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

با انجام این کار، مشاهده خواهید کرد که بخش کامنت ها در زیر پست شما غیرفعال می‌شود. با غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام، امکان نوشتن یا خواندن کامنت‌ها (زیر پست مربوطه) را از خود و فالوورهایتان می‌گیرید.

برای فعالسازی بخش کامنت‌ها، کافیست روی گزینه Review control ضربه زده و در قسمت پایین، گزینه Turn on commenting را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که بخش کامنت‌ها دوباره فعال می‌شود. حالا خود و فالوورهایتان می‌توانید نظرات زیر پست را بخوانید یا کامنت جدیدی بنویسید.

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

توجه داشته باشید که برای فعالسازی کامنت‌ها همچنین می‌توانید به منوی سه ستاره در گوشه بالا سمت راست پست رفته و سپس گزینه Turn on commenting را انتخاب کنید. نتیجه یکسان است.

ناگفته نماند که حین انتشار پست جدید نیز می‌توانید بخش کامنت‌های آن را غیرفعال کنید. برای این کار باید قبل از ضربه روی تیک آبی در مرحله نهایی، انگشت خود را روی گزینه Advanced settings قرار دهید.

حال صفحه تنظیمات پست برای شما باز می‌شود. در قسمت Comments، گزینه Turn off commenting را فعال کنید.

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

سپس روی پیکان رو به عقب ضربه زده و در نهایت با لمس تیک آبی، پست جدید را در صفحه خود قرار دهید. در زیر پست مشاهده می‌کنید که قسمت کامنت‌ها غیرفعال شده است.

غیرفعالسازی کامنت زیر پست اینستاگرام

ارسال نظر