نحوه بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام به تمام روش‌های ممکن

هک شدن اکانت اینستاگرام بدترین اتفاقی است که می‌تواند برای یک کاربر بیفتد. دسترسی به اطلاعات و سوء استفاده از آن‌ها، انتشار مطالب نامناسب در پیج شما، درخواست‌ پول از مخاطبین و ... از تبعات هک شدن است. برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام بسته به نوع و شدت هک، اقدامات مختلفی می‌توان کرد.

نحوه بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام به تمام روش‌های ممکن

چگونه بفهمیم اینستا هک شده؟

رفتارهای مشکوک در پیج، چت‌های ناشناس، انتشار محتوای ناشناس، دریافت ایمیل و پیام از سوی اینستاگرام و ... نشانه‌هایی مبنی بر هک شدن اینستاگرام هستند. هرچه زودتر بفهمید اکانت شما هک شده، بازیابی آن راحت‌تر خواهد بود.

در مرحله پایانی بازیابی شما می‌توانید پسورد اکانت خود را تغییر داده و با رمز عبور جدید به اکانت خود وارد شوید.

۱. بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام در مراحل اولیه

در صورتی که هکر فقط به پسورد اکانت شما دسترسی یافته و به ایمیل دسترسی ندارد، می‌توانید با تغییر پسورد، حساب کاربری خود را بازیابی کنید. برای این کار پس از ورود به اکانت خود و رفتن به پروفایل خود از سمت راست صفحه گزینه سه‌خط را باز کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

Setting → Security → Password → Reset Password

حالا در فیلد اول پسورد جدید مورد نظر خود را (یک رمز عبور قوی با ترکیب حروف کوچک و بزرگ و اعداد و کاراکترها) وارد کنید و سپس آن را در فیلد پایین‌تر تکرار کنید. در نهایت علامت تیک بالای صفحه را بزنید تا اوکی شود.

۲. پیگیری پیج هک شده اینستاگرام با دریافت ایمیل تغییر آدرس ایمیل اکانت

هکر ممکن است پس از دستیابی به پسورد اینستاگرام شما، درخواست تغییر ایمیل اکانت را داده باشد که از این طریق دسترسی شما را به پیج‌تان، از بین ببرد. خوشبختانه در این شرایط اینستاگرام به ادرس ایمیلی که شما قبلا ثبت کرده بودید پیغامی مبنی بر درخواست تغییر ایمیل با عنوان Email Changed on Instagram می‌فرستد که نشانه خوبی برای هوشیار کردن شماست و باید گزینه Revert this change را انتخاب کنید.

اگر تغییر مربوط به شماره موبایل شما باشد:

صندوق ورودی ایمیل خود را چک کنید و اگر با چنین پیغامی مواجه شدید مراحل زیر را انجام دهید:

لینک Secure your account here را که در ایمیل قرار دارد باز کنید، سپس در پنجره باز شده گزینه No, Secure My Account را لمس کنید. در صفحه باز شده پسورد جدیدی برای اکانت اینستای خود تعیین کرده و آن را تکرار کنید. سپس برای تایید ان Submit را بزنید. در نهایت Review Profile را بزنید و اطلاعات اکانت خود را بررسی کنید که هکر چه تغییراتی داده است. در صورت تغییر آن‌ها را اصلاح کنید و در غیر این صورت اطلاعات را تایید کرده و به اکانت خود برگردید.

۳. بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با فیسبوک

شرط استفاده از این روش این است که قبلا حساب اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کرده باشید. این روش برای زمانی مناسب است که هکر به ایمیل شما هم دسترسی یافته و ایمیلی که اینستاگرام برای شما فرستاده را هم حذف کرده است.

به صفحه لاگین اینستا بروید و پایین صفحه گزینه Get help with logging in را بزنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود اطلاعات کاربری خود را وارد کرده و Log in with Facebook را بزنید. حالا رمزعبور جدیدی برای اینستاگرامتان تعیین کنید و در پایان Reset password را بزنید.

همچنین بخوانید: چطور اکانت هک شده اینستاگرام را پس بگیریم؟

۴. بازگرداندن اینستای هک شده از طریق پشتیبانی

در این روش نیاز به احراز هویت دارید و این بستگی به این دارد که آیا ایمیل یا شماره تلفن ثبت شده در اکانت اینستای خود را به یاد دارید یا در پیج خود عکسی از خودتان دارید یا نه؟ البته در صورتی که هیچکدام از این ۲ مورد را هم در اختیار ندارید، می‌توانید گزارشی برای اینستا بنویسید و درخواست بازیابی دهید تا بررسی شود. دقت کنید که متن درخواست بازیابی اکانت اینستاگرام باید به انگلیسی روان باشد.

الف) بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با به یاد داشتن ایمیل

Get help with logging in → Need more help → Need more help → Send Security Code

به ایمیل شما یک کد ارسال می‌شود. ایمیل خود را باز کنید و کد مورد نظر را کپی کنید. به صفحه اینستا برگردید و کد را در فیلد کپی کرده و Confirm کنید. حالا برای شما امکان ایجاد یک پسورد جدید برای اکانت اینستاگرامتان فراهم می‌شود.

ب) بازیابی با شناسایی عکس شخصی

در صفحه لاگین؛

Get help with logging in → Need more help → Need more help → I can't access this email or phone number → My account was hacked→ Next

حالا گزینه Yes, I have a photo of myself in my account را بزنید و بعد روی Next کلیک کنید.

بازیابی اینستاگرام هک شده با شناسایی عکس شخصی بازیابی اینستاگرام هک شده با شناسایی عکس شخصی

در این مرحله یک آدرس ایمیل جدید که به آن دسترسی دارید وارد کرده و Submit کنبد. سپس برای همین آدرس ایمیل جدید یک کد 5 رقمی ارسال می‌شود. در این ایمیل از شما خواسته شده که در حالی از صورت خود عکس بگیرید که این کد 5 رقمی را به همراه نام کامل و نام کاربری خود روی کاغذ دستنویس کرده و کنار خود نگه داشته باشید. این عکس را با فرمت JPEG در پاسخ به این ایمیل ارسال بفرستید.

اینستاگرام پس از بررسی از طریق همین ایمیل با شما در ارتباط قرار می‌گیرد.

ج) بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام بدون ایمیل و شماره و عکس خودتان

Get help with logging in → Need more help → Need more help → I can't access this email or phone number → My account was hacked→ Next → No, I do not have a photo of myself in my account

حالا گزینه Next را بزنید و بعد یک آدرس ایمیل جدید پارد کرده و Submit کنید.

طی یک یا دو روز بعد، اینستاگرام برای شما ایمیلی می‌فرستد که در آن از شما می‌خواهد گزارشی مختصر از مشکل پیش‌امده را به همراه تاریخ آخرین دسترسی شما به اکانتتان، مدل موبایلی که با آن وارد اکانتتان می‌شده‌اید و آدرس ایمیل یا شماره موبایلی که در اکانتتان قبلا ثبت کرده‌بودید به زبان انگلیسی بنویسید و در پاسخ به همان ایمیل بفرستید. سپس این گزارش را بررسی کرده و در صورت تایید اطلاعات، اکانت اینستاگرام هک شده شما را بازیابی می‌کند.

بیشتر بدانید: مجازات هک اینستاگرام چیست؟

ارسال نظر