10 تا از بهترین ترفندها برای یادگیری زبان انگلیسی به آسانی!

گر می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید نباید به دنبال ترفند خاصی باشید! باید "هدف داشته باشید و روزانه تمرین کنید" این بهترین ترفند یادگیری زبان انگلیسی است. در این مطلب صرفا یک سری راه کار که به یادگیری سریع‌تر شما کمک می‌کند را آورده‌ایم و این روش‌ها فقط به سرعت یادگیری شما کمک می‌کند. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت ببرید و از تمامی مطالب آن استفاده کنید. 

10 تا از بهترین ترفندها برای یادگیری زبان انگلیسی به آسانی!

در این مطلب صرفا یک سری راه کار که به یادگیری سریع‌تر شما کمک می‌کند را آورده‌ایم و این روش‌ها فقط به سرعت یادگیری شما کمک می‌کند. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت ببرید و از تمامی مطالب آن استفاده کنید.

بهترین روش‌ها و ترفندها برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی

1-بازی stepup (استپ آپ)

در حال حاضر همه جا صحبت از کتاب‌ها و منابع آموزشی مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی است، اما یکی از بهترین روش‌ها استفاده از بازی است. بخصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان ، بازی استپ آپ به تازگی در وب سایت آکادمی روان راه اندازی شده است. آکادمی روان یکی از مجموعه‌های جوان پر تلاش و یکی از بهترین وب سایت‌های آموزش زبان انگلیسی در ایران است.

بازی استپ آپ آکادمی روان شامل ۷ مرحله است، هفت قدمی که شما را به رویای یادگیری زبان انگلیسی خیلی نزدیک می‌کند! در این هفت قدم شما چیزهایی از زبان انگلیسی را یاد خواهید گرفت که سال‌ها برای یادگیری آن‌ها تلاش کرده‌ بودید اما در دوره استپ آپ با بازی و به صورت رایگان یاد خواهید گرفت.

این هفت قدم زبان انگلیسی شما را به اندازه‌ی چندین ترم در زبان انگلیسی جلو می‌اندازد! در هر مرحله رمزی به شما داده می‌شود. این کلمات رمز را باید کنار یکدیگر قرار دهید تا در مرحله آخر برای رسیدن به جایزه‌ی اصلی از آن استفاده کنید.

برای شروع بازی استپ آپ به صورت رایگان اینجا کلیک کنید !

استپ آپ

2-هر چهار مهارت پایه زبان انگلیسی را باهم قوی کنید.

اگر در مرحله‌ای از یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل شده‌اید، باید بخش‌های مختلف زبان انگلیسی را کنار هم قرار دهید، تقویت هر چهار مهارت باهم باعث رشد سریع‌تر شما در یادگیری می‌شود. یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان و تقویت مهارت‌های زبانی استفاده از روش موازی ترکیبی است که در دوره و بازی استپ آپ نیز از همین روش استفاده شده است.

زبان انگلیسی شامل چهار مهارت اصلی است:

  • مهارت خواندن
  • مهارت نوشتن
  • مهارت گوش دادن و فهمیدن جملات
  • مهارت صحبت یا زبانی

3-بعد یادگیری بخوابید و قبل از خواب مرور کنید

معمولا قبل از خواب اگر مواردی را که یاد گرفته‌اید مرور کنید، باعث دسته بندی و مرتب شدن در ذهن شما میشود، همچنین باعث می‌شود بیشتر درذهن شما بماند. البته این که قبل از خواب مطالعه باعث میشود شما بیشتر یاد بگیرید ریشه عملی ندارد، هر کسی بسته به نوع یادگیری خود میتواند از این روش‌ها استفاده کند. بعضی‌ها هستند که زمان بیدار شدن از خواب خیلی بیشتر یاد میگرند. پس باید روش خود را پیدا کنید.

4- سعی کنید نورون‌های جدید در مغز خود ایجاد کنید

با انجام کارهای جدید و یا یادگیری مهارت‌های جدید مانند همین یادگیری زبان انگلیسی نورون‌های جدید در مغز شما بوجود می‌آید. اما چگونه مغز خود را بیشتر آماده‌ی یادگیری زبان انگلیسی کنیم؟ مثلا شما با انجام یک ورزش جدید می‌توانید نورن‌های جدیدی در مغز خود بوجود بیاورید و اینکار باعث میشود که مهارت‌های دیگر را هم به خوبی یاد بگیرید.

5- برای یادگیری بهتر کلمات و عبارات را روی کاغذ بنویسید

یکی از تمرین‌هایی که می‌تواند هم مهارت نوشتاری و هم به یادگیری سریع‌تر شما کمک کند نوشتن است. تمرین بر روی کاغذ به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کند و باعث ماندگاری بیشتر لغات و اصطلاحات در ذهن شما می‌شود.

6- امیدوار باشید و نگرش مثبت داشته باشید!

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی ممکن است بارها ناامید شوید. اما ذهنیت شما، زندگی شما را خلق می‌کند. پس باید انگیزه و امید را در خود ایجاد کنید. برای ایجاد انگیزه راه‌های مختلفی وجود دارد اما در اینجا ما چند راه‌کار که به داشتن آرامش بیشتر به شما کمک می‌کند را پیشنهاد میدهیم:

  • مراقبه
  • فکر مثبت (قانون جذب: جملات مثبت و انگیزشی را بارها تکرار کنید تا آنها را باور کنید)
  • تجسم
  • برنامه های عملی

7- مطالب را با خود تکرار کنید

تکرار منظم، کلیدی برای یادگیری مطالب جدید است. این کار برای یاد گرفتن زبان جدید نیز بسیار موثر است. هرچیزی که در درس جدید آموختید را به مراتب تکرار کنید. این کار باعث می‌شود که مطالب از حافظه کوتاه مدت خارج شود و بر حافظه بلند مدت شما بنشیند. بهترین روش تکرار مطالب به این صورت است: هر مطلب جدیدی که میخوانید یا یاد میگیرید را مجددا شب قبل از خواب به صورت خیلی سریع در حد ۵ دقیقه مرور کنید. مجددا ۷ روز بعد آن را با سرعت متوسط مرور کنید و سپس ۱ ماه بعد آن را مرور کنید. این کار باعث می‌شود که آن مطلب تا ۱ سال در ذهن شما ثبت شود.

8- با فیلم و آهنگ انگلیسی زبان خود را تقویت کنید

یکی از بهترین روش‌ها و ترفندهایی که خیلی سریع میتوانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید استفاده از فیلم و آهنگ‌های انگلیسی است. البته این مورد میتواند یک مکمل برای یادگیری زبان انگلیسی شما باشد و خیلی میتوانید به یادگیری شما کمک کند. سریال‌هایی مانند فرندز و مدرن فمیلی برای شروع عالی هستند، البته با یک سرچ ساده میتوانید به منابع زیادی از فیلم و آهنگ انگلیسی دست پیدا کنید.

9- به روش موازی ترکیبی زبان را یاد بگیرید

روش موازی ترکیبی یکی از بهترین روش‌ها و به روزترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی است. روشی که هر چهار مهارت را در کنار هم یاد میگیرید. یعنی در کنار آموزش فیلم‌های زبان‌ اصلی همان آموزش‌ها را یاد بگیرید. با استفاده از 700 قالب طلایی زبان انگلیسی یادگیری را ادامه دهید. نحوه‌ی آموزش آکادمی روان نیز به همین صورت است.

10- ساعت‌هایی که ذهن شما بیشتر بازدهی دارد را پیدا کنید

برای هرکسی ممکن است متفاوت باشد، به عنوان مثال بعضی از افراد در آخر شب‌ها ذهن‌شان کار می‌کند و بعضی در صبح‌های زود، ساعت مناسب ذهن خود را پیدا کنید و در آن زمان‌ها مطالعه کنید.

11- برداشت و نظر خود را یادداشت کنید

نوشتن برای یادگیری یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری است، نه فقط زبان انگلیسی، بلکه هرچیز دیگری که می‌خواهید یاد بگیرید می‌توانید از نوشتن استفاده کنید. مثلا اگر مطلبی یا موضوعی را مطالعه می‌کنید بعد از مطالعه نظر خود و برداشت خود را در مورد آن بنویسید این کار باعث می‌شود جمله سازی را نیز به خوبی یاد بگیرید.

12- کتاب‌های کودکان را بخوانید

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، و اگر در ابتدای راه هستید می‌توانید آن‌ها را مطلعه کنید؛ هم واژگان ساده تری دارد و هم دستورزبان‌ها در آن‌ها پیچیده نیستند و تکرار زیاد در اینگونه کتاب‌ها یادگیری را آسان تر می‌کند و در ذهن بیشتر ماندگار می شوند.

13- گرامر را کنار بگذارید

بسیاری از افرادی که میخواهند زبان انگلیسی را شروع کنند، وسواس عجیبی نسبت به یادگیری گرامر دارند، اما برای حرف زدن به زبان انگلیسی شما هیچ نیازی به گرامر ندارید. بعضی از گرامرهای پایه زبان انگلیسی را نیاز است که شما یاد بگیرید اما فقط در مراحل اول برای حرف زدن به انگلیسی نیاز به گرامرهای سخت و پیچیده ندارید.

14- به زبان انگلیسی فکر کنید

گاهی اوقات مشکل انگلیسی حرف زدن، صحبت کردن نیست بلکه فکر کردن در مورد آن زبان است. اگر به زبان مادری خود فکر کنید و مدام سعی در ترجمه آن به زبان انگلیسی کنید؛ باید مدام بین زبان‌ها در حال ترجمه باشیم حتی افرادی هم که به چند زبان مسلط هستند؛ در تعویض بین زبان‌ها مشکل دارند.

15- هدف داشته باشید

مهم است که هدف شما آن قدر برای‌تان ارزشمند باشد که حاضر باشید با انگیزه و اراده قوی وقت خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید. اهدافی همچون ارتقا شغلی، مسافرت‌های خارج از کشور، تحصیل در سایر کشورها، ایجاد چالش جدید در زندگی و غیره. شما باید مانند تمبری که به پاکت نامه می‌چسبد به هدف خود بچسبید!

16- دفترچه خاطرات انگلیسی تهیه کنید

اگر به نوشتن و داستان نویسی علاقه دارید یکی از بهترین روش‌ها برای به چالش کشیدن خود، تهیه دفترچه خاطرات و ثبت وقایع روزانه زندگی به زبان انگلیسی است.

منبع: آکادمی روان

ارسال نظر