سیزده ترفند جالب آیفون که بسیاری نمی دانند

ممکن است تاکنون فقط از قابلیت‌های Touch ID و Live Photo گوشی آیفون ۶ یا ۶S خود استفاده کرده باشید. اما آیفون شما قابلیت های مخفی دیگری نیز دارد که احتمالاً از آن بی اطلاع هستید.

سیزده ترفند جالب آیفون که بسیاری نمی دانند

کلیک - اگر چه ممکن است بسیاری از مشتریان وفا دار به اپل، با بسیاری از ترفندهای کوشی‌های آیفون آشنایی داشته باشند؛ برای مثال عکاسی با استفاده از دکمه‌های ولوم صدا یکی از این موارد است. اما ترفندهای بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است افراد زیادی با آن‌ها آشنایی نداشته باشند. اپل پس از هر بار به روز رسانی سیستم عامل خود، ویژگی‌های جدید گوشی‌های آیفون را به کاربران معرفی می‌کند. ویژگی جدید حالت شب که موجب می‌شود با کاهش نور آبی کاربران خواب راحت‌تری داشته باشند، یکی از همین ویژگی‌ها است. همانطور که می‌بینید همیشه ترفند‌های جدیدی در مورد گوشی آیفون وجود دارد که ممکن است از آن‌ها اطلاعاتی نداشته باشیم.

ترفند‌های بی پایانی در مورد استفاده از گوشی‌های آیفون وجود دارد که می‌تواند استفاده از این گوشی‌ها را آسان‌تر کند. همچنین باید گفت که با استفاده از این ترفند‌ها می‌توانید احساس کنید که استاد گوشی‌های اپل هستید.

استفاده از قابلیت Note Taker

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که دائما یادداشت می‌کنند، از یادداشت ترانه مورد علاقه برای دانلود گرفته تا لیست خرید و امور کاری، لازم است بدانید که IOS 9 در زمینه یادداشت برداری تغییرات گسترده‌ای انجام داده است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کنند تا چک لیست‌های خود را ایجاد و تنظیم کنند و همچنین علائم، پیوست‌ها و طرح‌هایی را به یادداشت‌های خود اضافه کنند.

i1

یک یادداشت ایجاد کنید و یا یادداشتی که قبلا ایجاد کرده‌اید را باز کنید، سپس علامت اضافه کردن را انتخاب کنید و پس از آن خواهید دید که ویژگی‌های جدید ظاهر می‌شوند که می‌توان برای ایجاد لیست انجام کارهای مختلف یا ایجاد لیست خرید از آن‌ها استفاده کرد. آیکون "Aa" برای ایجاد تیتر، نوشتن متن یا نوشتن اعداد مورد استفاده قرار می‌گیرد. آیکون تصویر نیز برای افزودن تصاویر به یادداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد و آیکونی که دارای پیچ و تاب است نیز برای افزودن طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جستجو مانند افراد حرفه‌ای

این روش یکی از بهترین روش های استفاده از صفحه کلید آیفون است و موجب می‌شود هنگامی که با مرورگر سافاری در حال استفاده از اینترنت و وب گردی هستید، با اضافه کردن پسوند آخر سایت (مانند com، org و غیره) تنها با انتخاب متن‌هایی که به صورت موقتی در کنار کلید فاصله (space) ظاهر می‌شوند، بتوانید سریع‌تر تایپ کنید. تایپ کردن نام کامل سایت ممکن است کمی آزار دهنده باشد، اما این روش به شما کمک می‌کند تا نام سایت‌های مورد نظر خود را سریع‌تر وارد کنید.

دسته بندی نوتیفیکیشن‌ها به وسیله اپلیکیشن‌ها

ممکن است در محل کار خود آنقدر گرفتاری داشته باشید که فرصت نکنید تک تک نوتیفیکیشن‌ها را چک کنید و در پایان روز با لیستی طولانی از نوتیفیکیشن‌ها مواجه می‌شوید. نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام و فیس بوک می‌توانند بخش اعظمی از سربرگ نوتیفیکیشن‌ها را به خود اختصاص دهند، اما می‌توانید به آن‌ها توجهی نکنید و با انتخاب "x" تمام آن‌ها را رد کنید تا جایی که دیگر نوتیفیکیشنی وجود نداشته باشد. همچنین می‌توانید نوتیفیکیشن‌های مربوط به یک اپلیکیشن را دسته بندی کنید، برای انجام این کار کافی است مسیر Settings > Notifications > Group by App را دنبال کنید و آن را فعال کنید، سپس تمام نوتیفیکش‌های شما دسته بندی خواهند شد.

ذخیره پیوست‌ها

تمام ما از گوشی آیفون خود برای نوشتن، خواندن و ارسال ایمیل‌ها استفاده می‌کنیم؛ بنابر این اطلاع از برخی از موارد اساسی می‌تواند ما را در مدیریت ایمیل‌ها یاری کند. به وسیله این ویژگی می‌توانید در هنگام خواندن ایمیل‌ها به راحتی پیوست‌ها را ذخیره کنید. هنگامی که در اپلیکیشن ایمیل هستید، می‌توانید با نگه داشتن انگشت خود روی گزینه پیوندها یا attachment، این گزینه‌ها را مشاهده می‌کنید. شما با استفاده از این ویژگی قادر خواهید بود به راحتی با یک ضربه پیوست‌های خود را ذخیره کنید و یا با انتخاب گزینه "quick look" می‌توانید مرور سریعی بر پیوست‌های خود داشته باشید.

i2

شارژ سریع‌تر

ممکن است اطلاع زیادی در مورد این ترفند نداشته باشید، اما دانستن این روش برای کسانی که تمام روز از گوشی آیفون خود استفاده می‌کنند، لازم و ضروری است. اگر گوشی خود را زمان شارژ کردن بر روی حالت پرواز قرار دهید، سریع‌تر شارژ خواهد شد.

انتخاب سریع میانبرها

وقتی که شما نوار بالای صفحه را پایین می‌کشید، با آیکون‌هایی برای خاموش و روشن کردن بلوتوث و وای فای، تنظیم نور گوشی و کنترل موسیقی، مواجه می‌شوید. شما همچنین با ایکون‌های اطلاع دهنده (notice icons) که تا پایین صفحه قرار دارند و برای دسترسی آسان‌تر به نور فلش، تایمر، حالت شب و ماشین حساب بهترین روش در نظر گرفته شده‌اند، مواجه می‌شوید.

سفارشی سازی میانبرهای صفحه کلید

حالا که صحبت از میانبر می‌شود آیا می‌دانید که به راحتی می‌توانید صفحه کلید خود را طوری سفارشی سازی کنید که هنگام تایپ کردن، کلمات متداول را به صورت خودکار در اختیار شما قرار دهد؟ در صورتی که یک کلمه مخفف مانند "OMW" را تایپ کنید، گوشی شما کلمه یا عبارت کامل مربوط به آن را نمایش می‌دهد. برای انجام این کار باید مسیر Settings > General > Keyboard > Text Replacement را دنبال کنید و علامت اضافه کردن را انتخاب کنید و سپس مخفف‌های مورد نظر خود را به همراه عبارات کامل آن‌ها وارد کنید.

i3

ایجاد یک مورد جدید برای روش شدن چراغ LED گوشی

با این ترفند می‌توانید گوشی خود طوری را تنظیم کنید تا چراغ LED گوشی شما برای مورد یا اپلیکبشن خاصی روشن شود. برای انجام این کار به مسیر Settings > General > Accessibility بروید و گزینه "LED Flash for Alerts" را فعال کنید. به این ترتیب زمانی که نوتیفیکیشنی دریافت می‌شود، چراغ LED روشن می‌شود و هشدار صوتی نیز داده می‌شود، پس اگر در محل کار یا کلاس و یا در سینما هستید، گوشی خود را در حالت سکوت قرار دهید.

یادداشت گذاشتن روی تقویم

در صورتی که روی تقویم گوشی خود یادداشتی نگذارید، ممکن است مناسبت‌ها، جلسات، تمرین‌های ورزشی یا قرار ملاقا‌ت‌های مهم را فراموش کنید. حتی می‌توانید با باز کردن این اپلیکیشن به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

غیرفعال شدن موسیقی قبل از خوابیدن به صورت خودکار

اگر عادت دارید قبلا از خوابیدن به یک موسیقی ملایم گوش کنید و یا می‌خواهید قبل از اینکه خوابتان برود، به آخرین قسمت از پادکست موردعلاقه خود گوش دهید، می‌توانید با استفاده از تایمر گوشی خود پخش موسیقی را به صورت خودکار متوقف کنید. برای انجام این کار ابتدا تایمر گوشی خود را باز کنید (می‌توانید از طریق میانبرها این کار را انجام دهید) و آن را تنظیم کنید. سپس گزینه "When Time Ends" را انتخاب کنید و پس از آن به پایین صفحه بروید و در آخر گزینه "Stop Playing" را انتخاب کنید. پخش موسیقی پس از ۱۵ دقیقه یا هر مدت زمانی که شما مشخص کرده‌اید، متوقف خواهد شد.

i4

به Siri یاد دهید چگونه صحبت کند

Siri (دستیار هوشمند گوشی) بسته به اینکه که چه درخواستی از او داشته باشید، گاهی اوقات پر رو می‌شود. اما این دستیار هوشمند بر خلاف شوخ طبعی متمایزی که دارد می‌تواند هنگام درخواست‌ها و جستجوی‌های شما، با دقت بالایی عمل کند. اما گاهی اوقات این دستیار هوشمند نمی‌تواند کلمات را به درستی تلفظ کند. شما می‌توانید روش تلفظ صحیح کلمات را به او آموزش دهید. این دستار هوشمند گزینه‌هایی در اختیار دارد که شما می‌توانید با اجرا کردن آن‌ها مطمئن شوید که کلمه مورد نظر درست تلفظ می‌شود.

هنگام انجام اشتباه گوشی خود را تکان دهید.

شما می‌‌توانید هنگامی که اشتباه کردید گوشی خود را تکان دهید. بله درست است، این کار هم یک ترفند است! شما می‌توانید هنگام اشتباه در حال تایپ کردن یا هنگام ویرایش عکس سلفی خود، به راحتی گوشی آیفون خود را تکان دهید، سپس پنجره‌ای ظاهر می‌کند که دربردارنده پیامی است که کاربر می‌تواند از طریق آن اشتباه خود را درست کند.

مخفی کردن عکس‌های خصوصی

گاهی اوقات اعضای خانواده شما یا کارمندان شما گوشی شما را می‌گیرند و شروع به چک کردن بخش‌های مختلف گوشی می‌کنند، زمانی که اپلیکیشن تصاویر را باز می‌کنند، احساس ناراحتی می‌کنید و حس می‌کنید به حریم خصوصی شما تجاوز شده است. شما می‌توانید با استفاده از یکی از قابلیت‌های IOS 9، تصاویر خصوصی خود را مخفی کنید. برای انجام این کار ابتدا باید اپلیکیشن تصاویر را باز کنید، سپس گزینه "select" را انتخاب کنید و عکس‌هایی که می‌خواهید مخفی کنید را علامت بزنید. هنکامی که تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کردید، پس از آن گزینه مربوط به اشتراک گذاری تصاویر را انتخاب کنید و در آخر گزینه "hide" را که در قسمت پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.

i5

منبع: techtimes

ارسال نظر