چگونه شارژ باتری آیفون را به ۸۰ درصد محدود کنیم؟

یکی از راه‌های افزایش طول عمر باتری، محدود کردن شارژ باتری به ۸۰٪ است.

چگونه شارژ باتری آیفون را به ۸۰ درصد محدود کنیم؟

باتری‌های لیتیومی به کار رفته در آیفون اگر مدت زمان زیادی در سطح شارژ بالا نگهداری شوند، طول عمر کمتری خواهند داشت. این موضوع باعث شده تا اپل ویژگی جدیدی را برای آیفون‌های خود در نظر بگیرد؛ بدین ترتیب، کاربران می‌توانند سطح شارژ شدن باتری آیفون ۱۵ خود را تا ۸۰ درصد محدود کنند. یعنی پس از ۸۰ درصد باتری گوشی دیگر شارژ نشود. این موضوع Optimized Battery Charging نامیده می‌شود.

اما چگونه می توان محدودیت ۸۰ درصدی شارژ باتری را در آیفون ۱۵ فعال کرد؟ در مورد تمام آیفون‌های دیگر چطور؟ نگران نباشید، زیرا ما برای این موضوع یک راه حل داریم. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه شارژ باتری را در هر آیفونی تا ۸۰ درصد محدود کنید.

نحوه محدود کردن شارژ باتری در آیفون سری ۱۵

سری آیفون ۱۵ دارای ویژگی جدیدی به نام محدودیت ۸۰ درصد (۸۰% Limit) است که به شما امکان می‌دهد شارژ باتری آیفون خود را تا ۸۰ درصد محدود کنید. این ویژگی شامل همه مدل‌های سری جدید آیفون شامل: آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پلاس، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو‌مکس می‌شود. در ادامه مطلب به آموزش نحوه فعال کردن این ویژگی می‌پردازیم:

مرحله ۱: تنظیمات (Settings) را در دستگاه آیفون ۱۵ خود باز کنید و پس از اسکرول به پایین روی Battery ضربه بزنید.

مرحله ۲: در تنظیمات باتری، روی Battery Health & Charging ضربه بزنید. سپس راهی بخش Charging Optimization شوید و در نهایت گزینه ۸۰% Limit option را انتخاب کنید.

 

هنگامی که این ویژگی فعال شود، آیفون شما تنها تا ۸۰ درصد شارژ می شود، حتی اگر یک شبانه روز آن را به برق وصل  کنید. با این حال، شایان ذکر است که حتی پس از فعال کردن این گزینه، دستگاه هنوز هم گاهی اوقات تا ۱۰۰٪ شارژ می شود.

نحوه محدود کردن شارژ باتری در آیفون های قدیمی

اپل این ویژگی ساده را به صورت پیش‌فرض فقط برای آیفون‌های سری ۱۵ در نظر گرفته و برای آیفون‌های قدیمی راهی برای خاموش کردن خودکار شارژ وجود ندارد. با این حال روش‌های مختلفی وجود دارند که پس از رسیدن شارژ گوشی شما به  ۸۰ درصد، بتوانید به صورت دستی از بیشتر شارژ شدن جلوگیری کنید. در ادامه به برخی از این روش‌ها می‌پردازیم.

استفاده ازبرنامه‌های جانبی برای زنگ هشدار

یکی از راه‌های ساده برای تعیین زمان جدا کردن گوشی از شارژر، استفاده از برنامه‌های جانبی است. در این مقاله ما به معرفی و آموزش یکی از این برنامه‌ها با عنوان Battery Health – Charge Alarm می‌پردازیم :

برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را با استفاده از این لینک از اپ استور دانلود کنید. برنامه را اجرا و درصد باتری را روی ۸۰٪ تنظیم کنید. همچنین، می‌توانید نوع صدای زنگ هشدار یا سایر اعلانات مورد نظر خود را نیز شخصی‌سازی کنید.

به همین سادگی از این به بعد، با رسیدن درصد شارژ باتری به ۸۰ درصد، برنامه یک زنگ هشدار به همراه اعلان به صدا در می‌آورد. پس از دریافت اعلان، می‌توانید به صورت دستی آیفون خود را از شارژر جدا کنید.

استفاده از میانبر

اگر تمایلی به استفاده از برنامه‌های جانبی ندارید، می‌توانید از یک میانبر (shortcut) برای اطلاع از زمان رسیدن شارژ باتری به ۸۰٪ استفاده کنید. در ادامه نحوه استفاده از این میانبر آموزش داده شده است.

مرحله ۱: ابتدا روی این لینک ضربه بزنید و فایل مربوط را در گوشی خود نصب کنید.

مرحله ۲: برای فعال کردن زمان شارژ خودکار، Shortcuts را باز کنید و پس از اسکرول، از قسمت پایین به تب Automation بروید.

مرحله ۳: New Automation را انتخاب کنید.

مرحله ۴: با انتخاب گزینه Charger راهی Is Connected شوید و در ادامه Run Immediately را فعال کنید. پس از اتمام، روی Next کلیک کنید.

مرحله ۵: حال روی My Shortcuts را انتخاب و روی نماد ۸۰% Charge Alarm ضربه بزنید.

میانبر خودکار جدید شما ایجاد شده است. اکنون، هنگامی که آیفون خود را به شارژ متصل می‌کنید، یه محض آنکه سطح باتری به ۸۰ درصد برسد، به طور خودکار زنگ هشدار به صدا در می‌آید و شما را مطلع می‌کند.

سخن پایانی

محدود کردن شارژ باتری به ۸۰ درصد در آیفون یکی از راه‌های محافظت از سلامت باتری گوشی شما است. برای محافظت از باتری آیفون خود می‌توانید کارهای دیگری مانند جلوگیری از قرار گرفتن در معرض دمای شدید یا عدم استفاده از گوشی در حین شارژ شدن انجام دهید. علاوه بر این، همیشه باید نرم افزار آیفون خود را آپدیت کنید. آیا تاکنون از این روش‌ها استفاده کرده‌اید؟

 

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر