نمایش تعداد کلمات فایل های ورد در کنار آن ها در ویندوز

اگر شما با فایل های متنی ورد (Word) زیاد سر و کار داشته باشید، دانستن تعداد کلمات هر فایل می تواند برای شما بسیار مهم باشد.

نمایش تعداد کلمات فایل های ورد در کنار آن ها در ویندوز

کلیک - ممکن است شما بخواهید حجم یک یا چند کتاب الکترونیکی ذخیره شده در فرمت ورد را تخمین بزنید و یا تعداد کلمات نوشته شده در پروژه تحقیقاتی خود را به دست آورید، اینجاست که دانستن تعداد کلمات موجود در اسناد ورد به شما کمک می کند. تعداد کلمات موجود در هر فایل متنی، پس از باز کردن آن در نرم افزار ورد در پایین صفحه قابل مشاهده است و می توان به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کرد. اما در صورتی که تعداد فایل های شما بسیار زیاد باشد و بخواهید تعداد کلمات موجود در هر کدام را بدانید مشکل تازه آغاز می شود. باز کردن یک به یک فایل ها و چک کردن تعداد کلمات آن ها کاری بسیار وقت گیر و کسل کننده خواهد بود که بعید نیست حتی شما را از انجام این کار منصرف کند!

در اینجا ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به سادگی تعداد کلمات هر فایل ورد را بدون نیاز به باز کردن آن ها در کنار هر فایل به نمایش بگذارید. ما برای این آموزش از ویندوز ۱۰ استفاده کرده ایم، ولی مراحل آن در ویندوز های ۸ و ۷ نیز تقریبا مشابه است.

ابتدا به پوشه حاوی اسناد متنی خود مراجعه کرده و سربرگ View را انتخاب کنید. سپس از کادر Layout گزینه Details را انتخاب کنید تا جزییات هر فایل در کنار آن به صورت ستون های مختلف به نمایش در آید.

wordcount465

هم اکنون شما می توانید اطلاعاتی همچون سایز، تاریخ ویرایش و نوع فایل را در کنار هر فایل مشاهده کنید. برای به نمایش در آوردن تعداد کلمات موجود در هر فایل از کادر Current view در سربرگ View روی Add columns کلیک کرده و سپس از منوی باز شده گزینه Choose columns را انتخاب نمایید.

wordcount466

پس از باز شدن پنجره جدید، به آخر لیست بروید، گزینه Word count را یافته و آن را تیک بزنید. پس از انجام این کار روی دکمه OK کلیک کنید.

wordcount467

اکنون خواهید دید که ستونی جدید به نام Word count در کنار ستون های قبلی به نمایش در آمده و تعداد کلمات هر فایل متنی را به نمایش می گذارد.

wordcount468

با به کارگیری این راه ساده می توانید به مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی کرده و بازده کار خود را بالا ببرید.

ارسال نظر