آموزش tethering کردن گوشی ها آیفون

اگر از خانه دور هستید و به مودم دسترسی ندارید و می خواهید به اینترنت وصل شوید، می توانید با استفاده از روش های زیر اینترنت گوشی آیفون خود را به لپ تاپ یا تبلت خود وصل کنید.

آموزش tethering کردن گوشی ها آیفون

به گزارش کلیک، در صورتی که به اینترنت و مودم خود دسترسی ندارید و می خواهید به اینترنت وصل شوید، می توانید از گوشی آیفون خود به عنوان مودم استفاده کنید. به این ویژگی Personal Hotspot یا Tethering گفته می شود که به دو صورت وای فای و یو اس بی قابل استفاده است.

آنچه در باره ی تزرینگ باید بدانید

اول اینکه تمام اپراتور ها یا سیمکارت ها این قابلیت را در اختیار کاربران قرار نمی دهند. که در این صورت شما گزینه personal hotspot را در آیفون خود مشاهده نخواهید کرد. و تنها با پرداخت هزینه بیشتر این ویژگی برای شما فعال خواهد شد.

نکته دوم در مورد استفاده از حجم اینترنت شما است. یعنی این وقتی دیتا گوشی خود را برای استفاده ی لپتاپ یا تبلت خود روشن می کنید، از حجم شما کاسته می شود و هر چه قدر که با تبلت خود از اینترنت استفاده کنید از حجم اینترنت گوشی شما کم میشود. البته اگر از اینترنت نامحدود استفاده می کنید و یا حجم بسیار بالایی دارید، خیلی نباید نگران این موضوع باشید.

در آخر این که استفاده از این ویژگی میزان مصرف باطری شما را به شدت افزایش می دهد. پس در صورت امکان در هنگام استفاده از این ویژگی، گوشی خود را به شارژر متصل کنید.

نحوه ی فعال کردن Personal Hotspot در گوشی های آیفون

شما می توانید از سه طریق بلوتوث، وای فای و یو اس بی برای متصل کردن اینترنت گوشی خود به دستگاه های دیگر استفاده کنید. وقتی که Personal hotspot گوشی خود را روشن کنید این سه گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد که به شما اجازه ی استفاده از هرکدام را می دهد.

ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه Personal Hotspot را انتخاب کنید تا به این بخش هدایت شوید.

New Microsoft PowerPoint Presentation (2)

قبل از انجام هر کاری ابتدا بر روی WiFi Password کلیک کنید تا کلمه عبور هات اسپات خود را تغییر دهید. اگر کلمه عبور قوی و مناسبی انتخاب نکنید هر کسی می تواند از دیتای موبایل شما استفاده کند و حجم اینترنت شما به سرعت تمام خواهد شد، پس باید کلمه عبور قوی و مناسبی را انتخاب کنید تا دیگران به اینترنت گوشی شما دسترسی پیدا نکنند.

۲)

بعد از انتخاب کلمه عبور می توانید هات اسپات خود را روشن کنید.

۳)

اکنون می توانید از طریق بلوتوث، وای فای و یا یو اس بی از دیتای گوشی خود استفاده کنید.

متصل شدن به هات اسپات از طریق وای فای

یکی از رایج ترین راه های متصل شدن به دیتای گوشی تان از طریق وای فای است . به این منظور، با دستگاهی که می خواهید به اینترنت تلفن همراه خود وصل شوید، در لیست وای فای های موجود، اسم وای فای موبایل خود را انتخاب کنید و کلمه عبوری که انتخاب کردید را وارد کنید تا به آن وصل شوید.

۴)

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که فقط برای بار اول از شما کلمه عبور پرسیده می شود و برای دفعات بعدی به صورت خودکار وصل خواهید شد.

۵)

هنگامی که خودتان یا هر کس دیگر به هات اسپات گوشی شما وصل شود، علامت آبی رنگی در بالای گوشی شما ظاهر خواد شد که نشان می دهد چند نفر به گوشی شما متصل شده اند.

۶)

متصل شدن به هات اسپات از طریق بلوتوث

اگرچه که وای فای و یو اس بی نسبت به بلوتوث از سرعت بالا تری برخوردارند اما ممکن است شما بخواهید از بلوتوث استفاده کنید. برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

در ویندوز

برای متصل شدن از طریق بلوتوث در ویندوز کامپیوتر. ابتدا بر روی آیکون بلوتوث کلیک کنید و گزینه join a personal area network را انتخاب کنید.

۷)

سپس بر روی add a device کلیک کنید.

۸)

اکنون در بین موارد نشان داده شده آیفون خود را انتخاب کنید و گزینه next را بزنید.

۱۰)

بعد از ان که بر رویnext کلیک کردید، کدی به شما نشان داده خواهد شد که در صورت تطبیق با کد روی گوشی شما بر روی گزینه pair در گوشی خود و بر روی گزینه yes در کامپیوتر کلیک کنید.

۱۱)

اکنون به کامپیوتر خود فرصت دهید تا فایل های مورد نیاز را نصب کند.

۱۲)

هنگامی که تمام شد می توانید بر روی آیفون خود راست کیک کرده و به بعنوان یک access point یا نقطه دستیابی به آن متصل شوید. اکنون به اینترنت متصل هستید و می توانید کار های خود را انجام دهید.

۱۳)

بر روی سیستم عامل مک

به قسمت performance> Bluetooth بروید و در داخل لیست موجود آیفون خود را پیدا کنید و گزینه pair را بزنید.

۱۴)

اکنون کدی در کامپیوتر شما و آیفون شما نشان داده خواهد شد. اگر کد ها مشابه بودند بر روی گزینه Pair کلیک کنید تا اتصال را تایید کنید.

۱۶)

اکنون از قسمت منوی مک بر روی آیکون بلوتوث کلیک کنید و آیفون خود را پیدا کرده، سپس بر روی connect to network کلیک کنید.

۱۷)

شما اکنون از طریق بلوتوث گوشی خود می توانید به اینترنت متصل شوید. هر موقع خواستید اتصال آن را لغو کنید، بر روی disconnect network کلیک کنید.

۱۷۲)

متصل شدن به هات اسپات از طریق کابل یو اس بی

متصل شدن از طریق یو اس بی راحت ترین راه برای تزر کردن گوشی خود است. ابتدا باید personal hotspot گوشی خود را روشن کنید و سپس گوشی خود را از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر خود وصل کنید

کدام یک از روش های موجود بهتر است؟

در میان این روش ها، یو اس بی از همه سریع تر است اما خیلی راحت نیست چون در همه جا نمی شود از کابل یو اس بی استفاده کرد. بلوتوث از دو روش دیگر امن تر است، اما در عین حال خیلی هم کند است. اتصال از طریق وای فای محبوب ترین روش ممکن است اما امنیت آن ضعیف است و اگر از کلمه عبور قوی و خوبی استفاده نکنید با مشکل مواجه خواهید شد.

اتصال از طریق وای فای می تواند شما را از لحاظ تمام شدن باطری گوشی تان آسوده خاطر کند و نگرانی تان را برطرف می کند. استفاده از طریق وای فای راحت ترین و سریع ترین راه حل است و انتخاب بلوتوث خیلی توصیه نمی شود چون کارایی بالایی ندارد.

ارسال نظر