کنترل گوشی اندرویدی با رایانه از طریق مرورگر کروم

کار کردن مرتب با رایانه ها و گوشی های هوشمند اندرویدی و جا به جایی مداوم بین آن ها کار دردسر سازی است. اما شما با استفاده از افزونه Vysor و مرورگر کروم می توانید به راحتی دستگاه های خود را یکپارچه کرده و راحت تر با آن ها کار کنید.

کنترل گوشی اندرویدی با رایانه از طریق مرورگر کروم

کلیک - اگر شما مجبورید به طور پیوسته از گوشی هوشمند اندرویدی و رایانه خود استفاده کنید و پس از استفاده از یکی به سراغ دیگری بروید، این کار را متوقف کرده و این آموزش را به دقت بخوانید. با کمک یک افزونه کاربردی مرورگر کروم و یک اپلیکیشن اندرویدی به نام Vysor، شما قادرید صفحه گوشی هوشمند خود را در رایانه مشاهده کرده و با آن ارتباط برقرار کنید. این یعنی شما حتی قادرید با استفاده از کیبورد رایانه خود در گوشی تایپ نموده و کارهای خود را با سرعت بیشتر و به صورت موثر تری انجام دهید.

در اینجا ما قصد داریم مراحل نصب و استفاده از Vysor را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ما از سیستم عامل elementary OS Freya مبتنی بر کروم و یک گوشی Droid Turbo ورایزن استفاده می کنیم، ولی مراحل انجام این کار در دستگاه ها و پلتفرم های دیگر نیز یکسان است و شما می توانید با استفاده از هر گوشی یا سیستم عامل دیگری مثل ویندوز این کار را انجام دهید.

نصب Vysor

Vysor دارای دو نسخه رایگان و حرفه ای است. نسخه حرفه ای آن با داشتن امکاناتی مثل: ارسال تصاویر با کیفیت بالا، داشتن حالت تمام صفحه، اتصال بی سیم، اشتراک گذاری Vysor و امکان کشیدن و رها کردن فایل ها بین رایانه و گوشی نیاز به پرداخت هزینه و خریداری دارد.

قبل از ارائه افزونه کروم این برنامه، شما ناچار بودید برنامه اشکال زدایی اندروید یا همان ADB را نصب کنید، ولی خوشبختانه دیگر به این کار نیازی نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید نصب افزونه مخصوص کروم روی رایانه و اپلیکیشن Vysor روی گوشی است.

نصب اپلیکیشن اندرویدی

۱ . گوگل پلی را در گوشی اندرویدی خود باز کنید.

۲ . عبارت visor را جستجو کنید.

۳ . برنامه ای که توسط Clockwork Mod ارائه شده است را باز کنید.

۴ . گزینه نصب یا Install را لمس کنید.

۵ . مجوز های دسترسی را مشاهده کنید.

۶ . روی تایید یا Accept کلیک کنید.

۷ . منتظر بمانید تا نصب اپلیکیشن کامل شود.

توجه: امکان دریافت این اپلیکیشن از طریق مارکت ایرانی کافه بازار نیز وجود دارد.

نصب افزونه کروم

۱ . با استفاده از مرورگر کروم خود در رایانه به صفحه Vysor مراجعه نمایید.

۲ . روی گزینه ADD TO CHROME کلیک کنید.

۳ . پس از باز شدن پنجره جدید، روی Add App کلیک کنید.

۴ . منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود.

اتصال دستگاه

اولین کاری که شما باید انجام دهید، فعال کردن سیستم عیب یابی USB در دستگاه اندرویدی است. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱ . تنظیمات گوشی را باز کنید.

۲ . بخش گزینه های توسعه دهندگان یا Developer Options را بیابید و آن را باز کنید.

۳ . گزینه عیب یابی USB یا USB Debugging را بیابید.

۴ . USB Debugging را فعال نمایید.

vysora

در صورتی که نتوانستید بخش گزینه های توسعه دهندگان یا Developer Options را در منو تنظیمات پیدا کنید، به صورت زیر عمل نمایید:

۱ . به تنظیمات رفته و گزینه در مورد تلفن یا About Phone را باز کنید.

۲ . روی عبارت شماره ساخت یا Build Number هفت مرتبه پشت سر هم ضربه بزنید.

۳ . به منو تنظیمات باز گردید.

۴ . اکنون بخش گزینه های توسعه دهندگان یا Developer Options را پیدا کرده و آن را باز کنید.

در مرحله بعد دستگاه اندرویدی خود را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل نمایید. پس از اتصال، با فشار دادن دکمه Apps در مرورگر کروم (در گوشه بالا و سمت چپ صفحه)، Vysor را یافته و آن را باز کنید. پس از باز شدن افزونه Vysor، روی Find Devices کلیک کنید.

vysorb

در پنجره اصلی افزونه شما می توانید کیفیت تصویر مبادله شده بین دستگاه را انتخاب کنید. اگر می خواهید Vysor با سرعت بیشتری اجرا شود، ۵۰۰Kbps را انتخاب کنید. البته شما می توانید تا ۲Mbit را هم انتخاب نمایید که دارای کیفیت تصویر بسیار بالای است، ولی سرعت پاسخ گویی و انتقال اطلاعات بین گوشی و رایانه را به شدت کاهش می دهد.

در مرحله بعد، در پنجره باز شده دستگاه خود را برای اتصال انتخاب کرده و دکمه Select را بفشارید.

vysorc

اکنون یک پنجره راهنما باز می شود که شامل کلید های میان بر مفید و کاربردی است. روی OK یا NEVER SHOW THIS AGAIN (دیگر این پنجره را نشان نده) کلیک نمایید. حال تصویر دستگاه اندرویدی شما در پنجره مخصوص به خود باز می شود.

vysord

هم اکنون شما می توانید با دستگاه اندرویدی خود از طریق رایانه ارتباط برقرار کرده و کارهای خود را به صورت مستقیم از رایانه در گوشی انجام دهید. برای مثال شما می توانید با استفاده از صفحه کلید رایانه خود در گوشی متون مورد نظرتان را تایپ نمایید.

vysore

توجه: در صورتی که از سیستم عامل ویندوز در رایانه خود استفاده می کنید، ممکن است برای اجرای درست این برنامه لازم باشد تا درایور های ADB را نصب کنید. برای انجام این کار می توانید به سایت www.adbdriver.com مراجعه نمایید.

به همین سادگی، به همین خوشمزگی!

vysor-click

اگر شما به دنبال ابزاری هستید که با استفاده از آن بین گوشی اندرویدی و رایانه ارتباط برقرار کنید و به هر دو آن ها به صورت همزمان دسترسی داشته باشید، Vysor بهترین انتخاب است. با استفاده از این ابزار بدون نیاز به جا به جایی مرتب بین گوشی و رایانه در طول روز، می توانید هر دو را تحت اختیار خود در آورید.

ارسال نظر