آموزش مسدود کردن شماره های مخفی در گوشی آیفون

تکنولوژی؛ مزاحمت هایی بر بستر تکنولوژی. این دو زمانی به هم ارتباط پیدا می کنند که بدانیم هر آینه که اولی پیشرفت کند، دومی چه بسا بیشتر رشد می کند!

آموزش مسدود کردن شماره های مخفی در گوشی آیفون

کلیک - در بسیاری از گوشی ها مسدود سازی شماره های مخفی کار آسانی است؛ در این مطلب خواهیم دید که چگونه می توانید از تماس چنین شماره هایی با خودتان ممانعت کنید. صحبت از نوعی مزاحمت تلفنی است. اگر شما هم با چنین چیزی دست و پنجه نرم می کنید، با ما همراه باشید.

البته لازم به ذکر است که شماره ناشناس از شماره مخفی متفاوت است؛ چراکه شماره ناشناس به این معنی است که شماره فرد تماس گیرنده در مخاطبین شما وجود نداشته و از این رو هنگام تماس، شماره فرد به نمایش در می آید. اما موضوع مورد بحث ما، شماره های مخفی است. در چنین حالتی وقتی فرد با شما تماس می گیرد، شما شاهد هیچ شماره ای نخواهید بود و از این رو، امکان شناسایی شماره، مسدود کردن آن از طریق عادی و حتی تماس با آن وجود ندارد؛ اما با وجود اینکه آن ها واقعا ناشناس به نظر می رسند، به شما خواهیم گفت که چطور می توانید از بروز دوباره چنین مزاحمت هایی جلوگیری کنید.

نحوه مسدود سازی شماره های مخفی در iOS

مسدود سازی شماره های ناشناس از نسخه هفتم این سیستم عامل به گوشی های آیفون افزوده شده بود، اما این قابلیت زمانی کاربردی است که شماره ای در کار باشد.

وقتی شما به جای شماره، عبارت ناشناس را مشاهده کنید، معمولا به این معنی است که شماره از طرف فرد مورد نظر مخفی شده است و حداقل تا این لحظه راه خاصی برای مسدود کردن آن وجود ندارد و صرفا امید داریم تا اپل در نسخه های بعدی فکری به حال این مسئله بکند.

اما این پایان ماجرا نیست و راه هایی هم هست تا بتوانید در iOS چاره ای بجویید. یکی از راه ها ایجاد لیست سفید است و به معنی آن است که صرفا مخاطبان موجود در گوشی شما توانایی تماس با شما را دارا هستند که این راه با ریسک هایی هم همراه است. از جمله اینکه ممکن است تماس های مهمی را از دست بدهید یا در مواقع ضروری و اورژانسی در دسترس نباشید، همچنین با فعال سازی دائمی Do Not Disturb هم می توانید تعیین کنید تنها مخاطبین شما توانایی تماس با شما را داشته باشند، اما این به معنی آن است که تمامی نوتیفیکیشن ها و هشدار ها از سایر اپلیکیشن ها هم مسدود می شوند.

اگرچه اپلیکیشن هایی هم در این زمینه برای iOS وجود دارند، اما نصب آنها نیازمند جیلبریک کردن سیستم عاملتان است و در غیر این صورت اپلیکیشنی برای شما وجود ندارد. البته در اپ استور برنامه هایی هم هستند که ادعای مسدود کردن چنین تماس هایی را دارند اما چنین چیزی صرفا در حد ادعا باقی مانده و آنها چیز بیشتری غیر از همان قابلیت Do Not Disturb برای شما به ارمغان نخواهند آورد.

نحوه مسدود سازی شماره های مخفی در اندروید

مسدود کردن تماس های بدون شماره در سیستم عامل اندروید بسیار راحت تر از سخنان پیشین است. به طور مثال در گوشی های سامسونگ به صورت پیش فرض مشابه چنین قابلیتی وجود دارد که می توانید شماره هایی غیر از مخاطبانتان را مسدود کنید، با این تفاوت که خدشه ای به نوتیفیکیشن ها و هشدار های شما وارد نمی شود.

How-to-block-private-numbers-on-Android

اما اگر اندروید شما بطور پیش فرض دارای چنین قابلیتی نیست، می توانید اپلیکیشن رایگان Calls Blacklist را روی دستگاه تان نصب کنید که توانایی ایجاد لیست سیاه، لیست سفید و مسدود سازی شماره های مخفی را داراست.

نحوه مسدود سازی شماره های مخفی در ویندوزفون

در ویندوزفون بخشی به نام call+SMS filter وجود دارد که با کلیک روی آن از شما می خواهد آن را نصب نمایید. پس از فعال سازی این بخش، توانایی مسدود کردن شماره های مزاحم را خواهید داشت.

How-to-block-private-numbers-on-Windows-phone

آن هم به این صورت که با ورود به بخش advanced و با فعال سازی تیک Block withheld numbers این توانایی را خواهید داشت که از تماس شماره های مخفی آزار دهنده به گوشی تان ممانعت کنید.

ارسال نظر