چگونه کامپیوترمان را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهیم

آیا آماده پذیرش ویندوز ۱۰ هستید؟ در این جا تمام مراحل موفقیت تان را ذکر کرده ایم.

چگونه کامپیوترمان را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهیم

کلیک - در نهایت ویندوز ۱۰ آماده شده و این بهترین نسخه سیستم عاملی است که در این چند وقت ارائه شده است. و خبر خوب این که اگر ویندوز ۷ یا جدیدتر از آن دارید به روز رسانی اش نیز رایگان است. سیستم عامل جدید، هنگامی که به روز رسانیش در ۲۹ جولای شروع شود، قابل تهیه می باشد. اگر آماده تبدیل ویندوز ۸ یا ۷ دستگاه تان به جدیدترین نسخه OS مایکروسافت هستید، چند چیز کوچک است که باید انجام دهید تا این به روز رسانی را تا حد ممکن راحت کند. مراحل اصلی را در پایین بیان کردم.

گام ۱: مطمئن شوید کامپیوترتان مناسب ویندوز ۱۰ است

  • ویندوز ۱۰ برای هر کسی که جدیدترین نسخه ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۸٫۱ را در لپ تاپ، دسکتاپ یا تبلت خود دارد رایگان است.
  • می توانید با سر زدن به وب سایت مایکروسافت متوجه شوید که کامپیوترتان کدام نسخه را داراست.
  • شما باید مدیر کامپیوتر خودتان باشید، یعنی شما صاحب کامپیوتر هستید و خودتان آن را تنظیم کنید. احتمالش زیاد است که نتوانید کامپیوترهای کاری را که توسط بخش IT اداره تان مدیریت می شوند به روز رسانی نمایید. اما باید قابلیت این کار را داشته باشید که برای خود را انجام دهید، چرا که این کار راحت است و بهتر است خودتان بتوانید آن را انجام دهید.

۱

گام ۲: از کامپیوترتان کپی بگیرید

ما به شدت توصیه می کنیم که برای محافظت از تمام فایل هایی که در کامپیوترتان دارید از آن ها کپی بگیرید، شاید در طول فرآیند به روز رسانی مشکلی پیش بیاید. برای فرآیندهای جزیی تر و چگونگی کار، به راهنماهای مختلفی که در وب سایت کلیک قرار دارد مراجعه کنید تا کامپیوترتان را برای ویندوز ۱۰ آماده نمایید.

گام ۳: نسخه فعلی ویندوزتان را به روز رسانی کنید

شما باید تمام به روز رسانی های نسخه فعلی ویندوزتان را که در دستگاه تان دارید انجام دهید. اگر به روز رسانی به صورت خودکار را فعال کرده باشید ، باید تماما نصب یا تنظیم شده باشد، اما در ابتدا خوب بررسی کنید.

  • در ویندوز ۷ به شروع، کنترل پنل، سیستم و امنیت و به روز رسانی ویندوز بروید. Start > Control Panel > System and Security > Windows Update
  • در ویندوز ۸ و ۸٫۱ به شروع، PC setting، به روز رسانی و بازیافت و ویندوز بروید. Start > PC Settings > Update and recovery > Windows Update
  • کامپیوترتان، در تمام نسخه های ویندوز، اگر به روز رسانی ای برایش موجود باشد شما را از تمام مراحل دانلود آن می گذراند و نصب می کند.
  • بهتر است به منظور پایان کار چندین بار به روز رسانی را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که تمام مراحل را نصب کردید.

۲

گام ۴: صبر کنید تا ویندوز ۱۰ آماده شود

زمانی که کامپیوترتان به روز رسانی می شود، باید صبر کنید تا آیکون ویندوز در نوار پایین صفحه دسکتاپ تان ظاهر شود و به شما اعلام کند که می توانید ویندوز ۱۰ را ذخیره کنید. دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا مایکروسافت بداند که شما خواهان به روز رسانی ویندوز ۱۰ هستید. شاید آدرس ایمیل تان را برای تایید به روز رسانی وارد کنید اما ضروری نیست. زمانی که فرآیند ذخیره تمام شد، دیگر بنشینید و مننتظر باشید تا مایکروسافت به طور خودکار ویندوز ۱۰ را به کامپیوترتان ارسال کند، فرآیندی که ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. وقتی زمان نصب به روز رسانی فرا رسید اخطاری را در کامپیوترتان دریافت خواهید کرد.

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به عنوان آخرین سیستم عامل خود برای بهبود و ارتقاء رابط کاربری با کاربران عرضه کرده استکه بازخودهای خوبی را نیز دریافت کرده و امیدوار است در آینده نزدیک بتواند نسخه های دیگری را نیز منتشر نماید.

ارسال نظر