پنجره‌های وب گردی خود را یکجا ذخیره کنید

اگر به دنبال راهی هستید تا پنجره‌های وب گردی خود را به‌صورت دسته‌ای ذخیره و بازیابی کنید، با ما همراه شوید.

پنجره‌های وب گردی خود را یکجا ذخیره کنید

کلیک ـ ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد که در هنگام وب گردی چندین تب در مورد یک موضوع بازکنید، اما سپس وارد یک موضوع دیگر شده و نیاز داشته باشید که روی مساله جدید متمرکز شوید. در این هنگام نیاز به راهی دارید که بتوانید تب‌های بازشده را ذخیره کنید و در هنگام لزوم آن‌ها را بازیابی کنید.

در این مقاله راه‌هایی را معرفی خواهیم کرد که به این هدف در مرورگر فایرفاکس، کروم و ویوالدی دست‌یابید.افزونه‌های خاصی برای این منظور ساخته‌شده اما شما می‌توانید بدون استفاده از یک گزینه ثالث از آن استفاده کنید. در اینجا هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

فایرفاکس

بدون افزونه:

برای ذخیره صفحه‌های جستجو در فایرفاکس، ساده‌ترین راه این است که تمام تب‌ها را به‌صورت بوکمارک ذخیره کرده و آن‌ها را در یک پوشه خاص در منوی بوک مارک گردآوری کنید. تنها کافی است روی یکی از تب‌های بازشده کلیک راست کرده و گزینه "Bookmark All Tabs" را انتخاب کنید.

Slide1

یک صفحه پاپ آپ باز خواهد شد که در آنجا نام پوشه را انتخاب خواهید کرد. زمانی که کارتان انجام شد روی گزینه "Add Bookmarks" کلیک کنید تا سایر موارد را نیز ذخیره کند.

Slide2

برای بازیابی این بخش‌ها بر روی آیکون بوک مارک در کنار نوار آدرس کلیک کنید، و روی پوشه موردنظر توقف کنید. سپس گزینه "Open All In Tabs" را مانند تصویر انتخاب کنید.

Slide3

مدیریت بخش

شما درحالی‌که شما الزاما نیاز به شخص ثالث برای ذخیره تب‌های مرورگر ندارید، افزونه‌هایی وجود دارد که این روند راکمی آسان‌تر می‌کند. یکی از این‌ها Session Manager است که می‌توانید از صفحه افزونه‌های موزیلا نصب کنید.

Slide4

زمانی که افزونه نصب شد شما دو گزینه جدید در مرورگر خود مشاهده خواهید کرد.گزینه‌ای که شبیه فلاپی دیسک است برای ذخیره و بازیابی وبگردی شما استفاده می‌شود و علامت مثبت قرمز (+) برای باز کردن تب‌ها و پنجره‌های اخیر است.

بر روی گزینه فلاپی دیسک کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز شود و ازآنجا می‌توانید نام بخش را تغییر دهید. برای ذخیره‌سازی "Save session button" را فشار دهید.

Slide5

برای باز کردن وب گردی ذخیره‌شده بر روی فلش کوچک کنار آیکون دیسک کلیک کنید، سپس گزینه موردنظر خود را بازکنید. این کار تمام پنجره‌های بازشده در این بخش را بازخواهید کرد.

save-browser-session-firefox-7

کروم

بدون افزونه

روند ذخیره وب گردی در کروم بدون افزونه مانند فایرفاکس است. می‌توانید کنترل + شیفت + D را هم‌زمان فشار دهید و یا اینکه راست کلیک کرده و گزینه "Bookmark All Tabs" را انتخاب کنید.

Slide6

یک پنجره پاپ آپ خواهید دید که در آن نام پوشه و محل ذخیره را انتخاب می‌کنید. برای پایان کار گزینه " Save" را بزنید.

Slide7

برای باز کردن پنجره‌های بسته‌شده در کروم شما باید مدیریت بوک مارک را با فشار دادن کلیدهای کنترل + شیفت + O بازکرده و روی پوشه موردنظر کلیک راست کنید. درنهایت گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید.

Slide8

با افزونه

یک افزونه جذاب کروم Session Buddy است که از آن می‌توان برای ذخیره وب گردی بدون انجام روش خسته‌کننده بوک مارک استفاده کرد.

save-browser-session-chrome-4

زمانی که افزونه را نصب کردید، می‌توانید بر روی آیکون افزونه در بالای پنل کلیک کنید که در آنجا گزینه‌های متعددی را خواهید دید. برای ذخیره وب گردی فعلی خود روی گزینه save در پایین این بخش کلیک کنید و نام موردنظر را نیز وارد کنید.

Slide9

بخش ذخیره‌شده شما در سمت چپ پنجره ظاهر خواهد شد و شما به‌راحتی می‌توانید آن را انتخاب کنید و سپس روی گزینه پررنگ در پنجره مرورگر و یا فلش برای گزینه‌های بیشتر کلیک کنید.

Slide10

ویوالدی

ویوالدی بصری‌ترین راه را برای انجام این کار بدون افزونه دارد. برای ذخیره وب گردی خود شما باید بر روی آیکون ویوالدی کلیک کنید و به بخش " File -> Save Open Tabs as Session" بروید.

Slide12

یک بخش جدید روی صفحه ظاهر می‌شود که در آنجا نام موردنظر خود را وارد می‌کنید. هر نامی که دوست دارید را وارد کرده و گزینه " Save" را بزنید.

save-browser-session-vivaldi-2

اکنون شما برای بازیابی یک بخش ذخیره‌شده باید روی آیکون ویوالدی کلیک کرده و به مسیر " File -> Open Saved Session" بروید. سپس بر روی نام بخش موردنظر رفته و گزینه " Open" را برای بازیابی تمام پنجره‌ها فشار دهید.

ارسال نظر