استفاده از ویژگی ترجمه قلم گلکسی نوت ۷ در سایر گوشی ها

قلم گلکسی نوت ۷ ویژگی های زیادی دارد؛ اگرچه برخی از این ویژگی‌ها چندان نیز مهم و حیاتی نیستند اما کاربران سایر گوشی‌های اندرویدی برای استفاده از آن‌ها اشتیاق دارند.

استفاده از ویژگی ترجمه قلم گلکسی نوت ۷ در سایر گوشی ها

کلیک - یکی از جذاب‌ترین امکانات قلم اس در گلکسی نوت ۷، ویژگی «ترجمه» است که به کاربر اجازه می‌دهد به سادگی با حرکت دادن قلم، متن مورد نظر را به چندین زبان دنیا ترجمه کند و این ویژگی برای متون داخل تصاویر نیز به کار می‌رود (اگر نوشته‌ها خوانا باشد.) این ویژگی بسیار مفید و جذاب است اما اگر گلکسی نوت ۷ نداشته باشید و بخواهید از این امکان استفاده کنید، راه حل چیست؟ تنها چیزی که نیاز دارید برنامه گوگل ترنسلیت (Google Translate) است تا به وسیله آن عملکردی شبیه به قابلیت ترجمه در قلم اس گلکسی نوت ۷ را در هر گوشی اندرویدی دیگر تجربه کنید.
google-translate
طرز کار این برنامه در گوشی‌های اندرویدی شبیه به ابزار ترجمه در گلکسی نوت ۷ است و پس از نصب اپلیکیشن گوگل ترانسلیت (Google Translate) بر روی گوشی اندرویدی خود قادر خواهید بود یک کلمه یا یک جمله را انتخاب کنید و سپس بدون ترک صفحه فعلی متن مورد نظر ترجمه می‌شود. برای این منظور، کافی است متن مورد نظر را انتخاب و سپس مانند تصویر زیر بر روی سه نقطه در منوی پاپ آپ کلیک کنید و گزینه ترجمه را انتخاب کنید، مشاهده می‌کنید که گوگل ترنسلیت در یک پنجره کوچک در بالای صفحه فعلی شما نمایان می‌شود. از طریق این پنجره کوچک می‌توانید زبان‌ها را تغییر دهید، برنامه کامل گوگل ترنسلیت را باز کنید و به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید.

اکنون شما می‌توانید به سرعت از هر مکانی در گوشی اندرویدی خود دست به ترجمه متون مورد نظرتان بزنید. در ادامه اگر می‌خواهید چیزی شبیه به ابزار ترجمه متون داخل تصاویر گلکسی نوت ۷ در گوشی اندرویدی خود داشته باشید، برنامه گوگل ترنسلیت را باز کنید و بر روی آیکون کوچک دوربین در گوشه پایین سمت چپ بخش مربوط به نوشتن، کلیک کنید و در این مرحله یا با دوربین گوشی عکس جدید بگیرید یا اینکه یکی از تصاویر موجود در گالری خود را انتخاب کنید. سپس می‌توانید انگشت خود را بر روی بخش خاصی از متن موجود در تصویر حرکت داده و متن مورد نظر را به سرعت ترجمه کنید.

ارسال نظر