دمای ایده‌آل CPU برای کارکرد سریع تر سیستم چیست؟

CPU مسئول بسیاری از وظایف در سیستم شماست. دمای گرم CPU باعث مشکلاتی در اجرا می‌شود و همچنین باعث آسیب ناخواسته به خود CPU می‌شود. مواظب دمای CPU باشید.

دمای ایده‌آل CPU برای کارکرد سریع تر سیستم چیست؟

کلیک- CPU همان تراشه‌ای است که مسئول اجرای ویندوز و برنامه‌های کاربردی دیگر است. دمای ایده‌ال برای CPU باید به اندازه کافی خنک باشد. این خنک بودن معمولا به میزان دمای اتاق است. اکثر پردازنده‌های مدرن دارای یک ویژگی حفاظت در مقابل دمای خیلی گرم است که به طور خودکار آن را خاموش می‌کند، بنابراین از آسیب جدی به پردازنده جلوگیری می‌شود.

شما می‌توانید مشخصات هر پردازنده خاص را در اینجا چک کنید. در این ادرس شما می‌توانید جزئیات حداکثر دمای بسیاری از پردازنده‌ها را مشاهده کنید. اما به طور کلی باید حداکثر دمای CPU را ۶۰ درجه سانتیگراد باشد. به طور کلی دمای ۴۵ تا ۵۰ درجه دمای امن است.

گرم نگه‌داشتن CPU برای مدتی طولانی اصلا ایده خوبی نیست. این کار می‌تواند باعث مشکلات زودرس CPU و سایر اجزا شود. پیشنهاد من به شما این است که از یک ابزار رایگان مانند SpeedFan برای بررسی دمای CPU استفاده کنید.

می‌توانید این ابزار را از اینجا دانلود کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد که نه تنها دمای پردازنده را چک کنید بلکه باقی سنسورها را نیز چک کنید، مثل دمای هارد دیسک، دمای محیط و غیره.

در این ابزار می‌توانید دمای پردازنده صفر هسته‌ای، یک هسته‌ای، دو هسته‌ای، سه هسته‌ای را ببینید. دمای مناسب هر یک از این‌ها با یکدیگر فرق می‌کند.

CPU2

شما می‌توانید ابزار SpeedFan را در پس زمینه فعالیت‌های خود، حتی زمانی که بازی می‌کنید باز نگه ‌دارید. بعد از چند دقیقه می‌توانید به SpeedFan سوئیچ کنید و دما را چک کنید.

اگر دمایی که به شما نشان داده می‌شود، دمای خیلی گرمی است، نیاز دارید چند روش برای خنک شدن لپتاپ پیدا کنید. اگر لپتاپ دارید مطمئن شوید که فن لپتاپ با گرد و خاک مسدود نشده است. می‌توانید از یک وکیوم برای گرفتن گرد و خاک آن استفاده کنید. این کار به خنک شدن لپتاپ کمک می‌کند.

اگر کامپیوتر دارید، مطمئن شوید که فن و فیلتر بیش از حد با گرد و خاک پوشیده نشده باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که کابل‌های داخلی مانع جریان هوا نشده باشند.

شاید نیاز داشته باشید که یک خنک کننده CPU بهتری خریداری کنید. این کار زمانی ضروری است که کامپیوترتان دارای فن و حرارت گیر اینتل استاندارد است. سیستم‌های خنک‌کننده ارزان حتی می‌توانند به اندازه کافی خنک کنند.

ارسال نظر