علت مشکل No Dispay در لپتاپ و راه حل آن

اگر با مشکل No display لپتاپ مواجه شدید، یا مساله‌ای که به دنبال کشف علت معیوب بودن صفحه نمایش لپتاپ بودید، حتما یکبار لپتاپ را به مانیتور خارجی متصل کنید تا بفهمید که مشکل از کجاست.

علت مشکل No Dispay در لپتاپ و راه حل آن

کلیک- اگر شما یک لپتاپ با صفحه نمایش معیوب یا شکسته دارید و یا اینکه با مشکل No display مواجه شده‌اید و صفحه نمایش چیزی غیر از یک صفحه مشکی به شما نشان نمی‌دهد، نیاز دارید که صفحه نمایش خود را کنار بگذارید و لپتاپ را به یک مانیتور خارجی متصل کنید تا از عملکردهای لازم و سخت‌افزاری را چک کنید.

اتصال لپتاپ به یک مانیتور خارجی آسان است، البته به شرط آن که لپتاپ از درون نشکسته باشد. این بدان معناست که لپتاپ بوت می‌شود، صدای بوق را می‌شنوید، ویندوز بالا می‌آید، مشخص است که سیستم به درستی کار می‌کند، از طرف دیگر صفحه نمایش چیزی نمایش نمی‌دهد یا شکسته است.

photo_2016-08-18_17-02-48

photo_2016-08-18_17-02-35

نگران نباشید، در این آموزش من به شما یاد می‌دهم که چگونه لپتاپ را بررسی کنید.

برای اتصال لپتاپ به یک مانیتور خارجی، به یک کابل ویدئو مثل کابل VGA یا HDMI نیاز دارید. کابل شما باید با لپتاپ سازگاری داشته باشد پس در انتخاب کابل دقت کنید.

دستورالعمل‌ها

مرحله ۱ - اگر مانیتور به سیستمی متصل است آن را خاموش کنید و لپتاپ را نیز خاموش کنید.

مرحله ۲- کابل را به لپتاپ و مانیتور متصل کنید.

photo_2016-08-18_17-02-42

مرحله ۳- مانیتور را روشن کنید.

مرحله ۴- لپتاپ را روشن کنید و دکمه Fn و دکمه مانیتور خارجی (external monitor) را همزمان برای دو تا سه ثانیه فشار دهید تا زمانی که به مانیتور خارجی سوئیچ شود.

photo_2016-08-18_17-02-23

اگر لپتاپ به مانیتور خارجی سوئیچ نکرد صبر کنید که ویندوز بالا بیاید و یک بار دیگر امتحان کنید.

اگر خوب به صدای لپتاپ گوش دهید، زمانی که صدای بوق را شنیدید و فکر کردید که لپتاپ شروع به کار کرد، بعد می‌توانید دکمه Fn و مانیتور خارجی را با هم در یک زمان برای دو تا سه دقیقه فشار دهید.

ارسال نظر